VERDINVEST SRL – CUI 12808477
Pe scurt
VERDINVEST SRL are CUI 12808477, număr de înregistrare J2000000163264 și sediul în Municipiul Târgu Mureş, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.824.291 lei, un profit net de 1.041.014 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VERDINVEST SRL |
| CUI | 12808477 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000163264 |
| EUID | ROONRC.J2000000163264 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-03-16 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ZÖLD ENDRE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 824 291 | 1 041 014 | 1 078 931 | 804 499 | 1 935 459 | 1 632 570 | 25 |
| 2024 | 5 454 652 | 317 164 | 848 746 | 1 126 671 | 2 215 924 | 2 465 392 | 33 |
| 2023 | 6 463 220 | 828 186 | 453 710 | 1 368 572 | 1 381 391 | 2 267 796 | 36 |
| 2022 | 8 103 924 | 925 092 | 2 091 814 | 1 303 600 | 2 252 170 | 1 439 610 | 36 |
| 2021 | 9 784 654 | 216 120 | 970 151 | 1 312 148 | 1 543 586 | 1 860 818 | 43 |
| 2020 | 9 899 363 | 982 320 | 1 665 148 | 1 396 240 | 3 051 549 | 2 721 574 | 46 |
| 2019 | 6 279 330 | 560 720 | 769 815 | 1 283 974 | 1 928 471 | 2 378 159 | 46 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VERDINVEST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 126 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MIDA DRUM CONSTRUCT S.R.L. – locul 122, 54,07 mil. lei, Bucureşti
- ATHOS DESIGN & BUILD GROUP S.R.L. – locul 122, 7,02 mil. lei, Bucureşti
- ENERGY TECHNOLOGIES & SYSTEMS SRL – locul 122, 3,00 mil. lei, Bucureşti
- BREMONT UTIL CONSTRUCT S.R.L. – locul 122, 1,09 mil. lei, Constanţa
- ARTERA BLUE SRL – locul 123, 53,89 mil. lei, Bacău
- CONSTRUCTION & PIPELINE SERVICES SRL – locul 123, 6,95 mil. lei, Sibiu
- ENERGY DOT SRL – locul 123, 2,90 mil. lei, Bucureşti
- BIGHY EDIL CONSTRUCT S.R.L. – locul 123, 1,07 mil. lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VERDINVEST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VERDINVEST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VERDINVEST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.126.671 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.215.924 |
| Stocuri | 438.781 |
| Creante | 1.294.293 |
| Casa si conturi la banci | 482.850 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 848.746 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 28.457 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.465.392 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.454.652 |
| VENITURI TOTALE | 5.967.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.610.216 |
| Profitul brut | 357.770 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 317.164 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.368.572 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.381.391 |
| Stocuri | 7.094 |
| Creante | 802.388 |
| Casa si conturi la banci | 571.909 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 453.710 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 28.457 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.267.796 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.463.220 |
| VENITURI TOTALE | 6.496.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.592.248 |
| Profitul brut | 904.210 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 828.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.303.600 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.252.170 |
| Stocuri | 17.331 |
| Creante | 2.181.451 |
| Casa si conturi la banci | 53.388 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.484 |
| DATORII | 2.091.814 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 32.830 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.439.610 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.103.924 |
| VENITURI TOTALE | 8.108.334 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.038.308 |
| Profitul brut | 1.070.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 925.092 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.312.148 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.543.586 |
| Stocuri | 36.493 |
| Creante | 1.289.350 |
| Casa si conturi la banci | 217.743 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.065 |
| DATORII | 970.151 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 32.830 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.860.818 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.784.654 |
| VENITURI TOTALE | 9.500.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.249.030 |
| Profitul brut | 251.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 216.120 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.396.240 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.051.549 |
| Stocuri | 45.398 |
| Creante | 2.978.417 |
| Casa si conturi la banci | 27.734 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.872 |
| DATORII | 1.665.148 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 68.939 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.721.574 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.899.363 |
| VENITURI TOTALE | 9.928.910 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.799.619 |
| Profitul brut | 1.129.291 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 982.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| Active imobilizate | 1.283.974 |
| Active circulante | 1.928.471 |
| Stocuri | 7.986 |
| Creante | 523.636 |
| Disponibilitati | 1.396.849 |
| Cheltuieli in avans | 4.468 |
| Datorii | 769.815 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 68.939 |
| Capitaluri proprii | 2.378.159 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 6.279.330 |
| Venituri totale | 6.274.735 |
| Cheltuieli totale | 5.626.611 |
| Profit brut | 648.124 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 560.720 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 990.735 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.643.020 |
| Stocuri | 69.101 |
| Creante | 1.086.426 |
| Casa si conturi la banci | 487.493 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -8.202 |
| DATORII | 620.889 |
| PROVIZIOANE | 99.026 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.905.638 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.449.419 |
| VENITURI TOTALE | 5.702.707 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.163.634 |
| Profitul brut | 539.073 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 477.327 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.329.085 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.322.754 |
| Stocuri | 21.565 |
| Creante | 662.655 |
| Casa si conturi la banci | 638.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -4.957 |
| DATORII | 349.583 |
| VENITURI IN AVANS | 166.917 |
| PROVIZIOANE | 80.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.049.448 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.779.544 |
| VENITURI TOTALE | 4.302.345 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.207.061 |
| Profitul brut | 95.284 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 82.282 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.221.836 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.317.311 |
| Stocuri | 24.845 |
| Creante | 699.576 |
| Casa si conturi la banci | 592.890 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 362 |
| DATORII | 578.159 |
| VENITURI IN AVANS | 424.307 |
| PROVIZIOANE | 131.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.405.441 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.534.970 |
| VENITURI TOTALE | 4.828.412 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.824.803 |
| Profitul brut | 3.609 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.951 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |