VEGA 93 SRL – CUI 3118800
Pe scurt
VEGA 93 SRL are CUI 3118800, număr de înregistrare J1993000134172 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 39.536.131 lei, un profit net de 485.628 lei și un număr mediu de 23 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VEGA 93 SRL |
| CUI | 3118800 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000134172 |
| EUID | ROONRC.J1993000134172 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-01-18 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CHIPER DORU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39 536 131 | 485 628 | 2 980 227 | 867 211 | 11 261 299 | 7 383 345 | 23 |
| 2024 | 43 318 411 | 919 080 | 1 834 332 | 808 820 | 10 024 622 | 6 795 218 | 29 |
| 2023 | 27 420 181 | 534 045 | 7 577 244 | 749 340 | 14 815 345 | 5 783 549 | 37 |
| 2022 | 19 578 737 | -1 311 739 | 4 996 800 | 1 140 342 | 12 452 345 | 5 249 504 | 47 |
| 2021 | 41 245 223 | 29 324 349 | 6 957 957 | 1 114 985 | 15 750 598 | 6 561 243 | 86 |
| 2020 | 59 939 447 | 11 978 853 | 69 455 530 | 6 256 821 | 40 435 602 | -22 763 107 | 275 |
| 2019 | 63 176 673 | 51 780 977 | 78 126 044 | 8 750 021 | 34 634 063 | -34 741 960 | 325 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises39 536 131 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VEGA 93 SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Galaţi , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 366 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ORION REBECA S.R.L. – locul 362, 39,71 mil. lei, Hunedoara
- SETTE VDVS CONSTRUCT SRL – locul 362, 5,22 mil. lei, Bucureşti
- MODERN CITY IMOBILIARE SRL – locul 362, 378.084 lei, Braşov
- TRUTZI REAL ESTATE S.R.L. – locul 363, 39,68 mil. lei, Suceava
- NEUTRAL LINK INVENT S.R.L. – locul 363, 5,20 mil. lei, Braşov
- DTX INVEST S.R.L. – locul 363, 377.376 lei, Satu Mare
- UCASY HOMES S.R.L. – locul 364, 39,60 mil. lei, Suceava
- GREEN HILLS MARKET S.R.L. – locul 364, 5,19 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VEGA 93 SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VEGA 93 SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VEGA 93 SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 808.820 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.024.622 |
| Stocuri | 4.494 |
| Creante | 993.543 |
| Casa si conturi la banci | 9.026.585 |
| DATORII | 1.834.332 |
| PROVIZIOANE | 2.203.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.795.218 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 43.318.411 |
| VENITURI TOTALE | 41.848.389 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.859.895 |
| Profitul brut | 988.494 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 919.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 749.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.815.345 |
| Stocuri | 1.733.614 |
| Creante | 1.191.961 |
| Casa si conturi la banci | 11.889.770 |
| DATORII | 7.577.244 |
| PROVIZIOANE | 2.203.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.783.549 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 27.420.181 |
| VENITURI TOTALE | 29.503.629 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.969.584 |
| Profitul brut | 534.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 534.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.140.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.452.345 |
| Stocuri | 7.478 |
| Creante | 2.229.299 |
| Casa si conturi la banci | 10.215.568 |
| DATORII | 4.996.800 |
| PROVIZIOANE | 3.346.383 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.249.504 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 19.578.737 |
| VENITURI TOTALE | 20.749.278 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.061.017 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.311.739 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.311.739 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.114.985 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.750.598 |
| Stocuri | 1.807.860 |
| Creante | 2.380.447 |
| Casa si conturi la banci | 11.562.291 |
| DATORII | 6.957.957 |
| PROVIZIOANE | 3.346.383 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.561.243 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 41.245.223 |
| VENITURI TOTALE | 72.084.395 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.760.046 |
| Profitul brut | 29.324.349 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 29.324.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 86 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.256.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.435.602 |
| Stocuri | 5.836.297 |
| Creante | 14.267.784 |
| Casa si conturi la banci | 20.331.521 |
| DATORII | 69.455.530 |
| CAPITALURI - TOTAL | -22.763.107 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 59.939.447 |
| VENITURI TOTALE | 86.303.139 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.324.286 |
| Profitul brut | 11.978.853 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.978.853 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 275 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.750.021 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.634.063 |
| Stocuri | 8.420.081 |
| Creante | 16.004.689 |
| Casa si conturi la banci | 10.209.293 |
| DATORII | 78.126.044 |
| CAPITALURI - TOTAL | -34.741.960 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 63.176.673 |
| VENITURI TOTALE | 170.350.759 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.569.782 |
| Profitul brut | 51.780.977 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.780.977 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 325 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.533.579 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.842.765 |
| Stocuri | 6.410.256 |
| Creante | 20.423.419 |
| Casa si conturi la banci | 14.009.090 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.357 |
| DATORII | 174.968.637 |
| CAPITALURI - TOTAL | -86.522.936 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 48.078.090 |
| VENITURI TOTALE | 61.557.921 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.447.179 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.889.258 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.889.258 |
| Numar mediu de salariati | 409 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.326.489 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.689.365 |
| Stocuri | 11.611.321 |
| Creante | 18.915.799 |
| Casa si conturi la banci | 14.162.245 |
| DATORII | 176.649.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | -79.633.678 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 41.847.432 |
| VENITURI TOTALE | 59.920.308 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.713.745 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.793.437 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.793.437 |
| Numar mediu de salariati | 472 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.229.663 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.121.903 |
| Stocuri | 11.637.111 |
| Creante | 27.275.955 |
| Casa si conturi la banci | 23.208.837 |
| DATORII | 186.191.808 |
| CAPITALURI - TOTAL | -61.840.242 |
| Capital subscris varsat | 19.303.120 |
| Cifra de afaceri neta | 74.758.762 |
| VENITURI TOTALE | 87.460.383 |
| CHELTUIELI TOTALE | 107.170.066 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.709.683 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 19.709.683 |
| Numar mediu de salariati | 644 |