VALEXIA SRL – CUI 15056654
Pe scurt
VALEXIA SRL are CUI 15056654, număr de înregistrare J2002000366317 și sediul în Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, județul Sălaj. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.556.270 lei, un profit net de 76.497 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 11.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VALEXIA SRL |
| CUI | 15056654 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000366317 |
| EUID | ROONRC.J31/366/2002 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 11.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-12-02 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 556 270 | 76 497 | 2 096 009 | 123 312 | 2 282 542 | 309 845 | 3 |
| 2024 | 10 196 661 | 59 084 | 2 903 345 | 152 997 | 3 157 287 | 536 140 | 3 |
| 2023 | 9 193 823 | 83 149 | 6 884 867 | 69 936 | 7 162 786 | 477 056 | 3 |
| 2022 | 8 797 805 | 159 961 | 4 200 324 | 105 739 | 4 359 291 | 393 907 | 3 |
| 2021 | 7 070 531 | 121 787 | 3 513 178 | 94 094 | 3 763 830 | 473 947 | 3 |
| 2020 | 5 208 864 | 118 025 | 2 154 256 | 35 255 | 2 341 960 | 352 160 | 4 |
| 2019 | 3 496 366 | 30 492 | 2 096 383 | 20 789 | 2 180 528 | 234 135 | 5 |
| 2018 | 1 745 277 | 12 841 | 813 376 | — | — | — | 5 |
| 2017 | 567 662 | 9 900 | 392 710 | — | — | — | 5 |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 556 270 lei
-16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VALEXIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sălaj , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1545 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MANOLO SRL – locul 1541, 8,57 mil. lei, Arad
- MATEVA BUSINESS SERVICE S.R.L. – locul 1541, 156.008 lei, Ilfov
- ABV KAR RIDE S.R.L. – locul 1541, 98.764 lei, Bucureşti
- LARYCONS S.R.L. – locul 1541, 30.591 lei, Dolj
- TRANSDEP GRAB SRL – locul 1542, 8,57 mil. lei, Timiş
- ADVE TRANSCONFORT S.R.L. – locul 1542, 155.906 lei, Bucureşti
- COK096 SERV S.R.L. – locul 1542, 98.702 lei, Ilfov
- FRESH SPRINTER S.R.L. – locul 1542, 30.378 lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VALEXIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VALEXIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VALEXIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 152.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.157.287 |
| Stocuri | 42.427 |
| Creante | 3.002.835 |
| Casa si conturi la banci | 112.025 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.201 |
| DATORII | 2.903.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 536.140 |
| Capital subscris varsat | 15.200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.196.661 |
| VENITURI TOTALE | 10.223.566 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.154.334 |
| Profitul brut | 69.232 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.936 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.162.786 |
| Stocuri | 8.966 |
| Creante | 7.063.482 |
| Casa si conturi la banci | 90.338 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.201 |
| DATORII | 6.884.867 |
| CAPITALURI - TOTAL | 477.056 |
| Capital subscris varsat | 15.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.193.823 |
| VENITURI TOTALE | 9.172.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.076.474 |
| Profitul brut | 96.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 83.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.739 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.359.291 |
| Stocuri | 22.452 |
| Creante | 4.184.145 |
| Casa si conturi la banci | 152.694 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.201 |
| DATORII | 4.200.324 |
| CAPITALURI - TOTAL | 393.907 |
| Capital subscris varsat | 15.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.797.805 |
| VENITURI TOTALE | 8.820.259 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.635.663 |
| Profitul brut | 184.596 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 159.961 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 94.094 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.763.830 |
| Stocuri | 817 |
| Creante | 3.759.991 |
| Casa si conturi la banci | 3.022 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.201 |
| DATORII | 3.513.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 473.947 |
| Capital subscris varsat | 15.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.070.531 |
| VENITURI TOTALE | 7.070.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.928.377 |
| Profitul brut | 142.155 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 121.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.255 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.341.960 |
| Stocuri | 6.745 |
| Creante | 2.323.421 |
| Casa si conturi la banci | 11.794 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.201 |
| DATORII | 2.154.256 |
| CAPITALURI - TOTAL | 352.160 |
| Capital subscris varsat | 15.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.208.864 |
| VENITURI TOTALE | 5.239.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.088.691 |
| Profitul brut | 151.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 118.025 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 20.789 |
| Active circulante | 2.180.528 |
| Stocuri | 21.387 |
| Creante | 2.135.262 |
| Disponibilitati | 23.879 |
| Cheltuieli in avans | 129.201 |
| Datorii | 2.096.383 |
| Capitaluri proprii | 234.135 |
| Capital social | 15.200 |
| Cifra de afaceri | 3.496.366 |
| Venituri totale | 3.538.703 |
| Cheltuieli totale | 3.478.551 |
| Profit brut | 60.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 30.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 159.666 |
| Active circulante | 850.252 |
| Stocuri | 37.754 |
| Creante | 811.889 |
| Disponibilitati | 609 |
| Cheltuieli in avans | 129.201 |
| Datorii | 813.376 |
| Capitaluri proprii | 325.743 |
| Capital social | 15.200 |
| Cifra de afaceri | 1.745.277 |
| Venituri totale | 1.809.931 |
| Cheltuieli totale | 1.779.982 |
| Profit brut | 29.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 176.765 |
| Active circulante | 478.207 |
| Stocuri | 64.017 |
| Creante | 412.093 |
| Disponibilitati | 2.097 |
| Cheltuieli in avans | 51.240 |
| Datorii | 392.710 |
| Capitaluri proprii | 313.502 |
| Capital social | 15.200 |
| Cifra de afaceri | 567.662 |
| Venituri totale | 585.529 |
| Cheltuieli totale | 570.513 |
| Profit brut | 15.016 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.900 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 208.427 |
| Active circulante | 632.468 |
| Stocuri | 33.467 |
| Creante | 596.353 |
| Disponibilitati | 2.648 |
| Datorii | 536.414 |
| Capitaluri proprii | 304.481 |
| Capital social | 15.200 |
| Cifra de afaceri | 690.397 |
| Venituri totale | 705.988 |
| Cheltuieli totale | 688.281 |
| Profit brut | 17.707 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.279 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |