V A ENGINEERING INSTAL SRL – CUI 31667307
Informativ
V A ENGINEERING INSTAL SRL are CUI 31667307, număr de înregistrare J2013006442400 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.044.235 lei, o pierdere netă de 1.966.907 lei și un număr mediu de 77 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | V A ENGINEERING INSTAL SRL |
| CUI | 31667307 |
| Nr. Reg. Com. | J2013006442400 |
| EUID | ROONRC.J2013006442400 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-05-20 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPESCU MIHAI VICTOR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20 044 235 | -1 966 907 | 9 426 259 | 3 001 904 | 4 854 181 | -1 542 026 | 77 |
| 2024 | 12 505 876 | 108 721 | 6 713 116 | 3 349 677 | 4 194 261 | 869 323 | 54 |
| 2023 | 13 326 095 | 158 115 | 5 947 841 | 3 712 891 | 3 370 132 | 1 160 602 | 53 |
| 2022 | 10 439 235 | 256 288 | 6 249 050 | 2 258 647 | 5 393 564 | 1 432 487 | 49 |
| 2021 | 11 568 736 | 303 551 | 5 876 488 | 1 881 591 | 5 189 028 | 1 231 629 | 50 |
| 2020 | 8 818 816 | 616 235 | 3 706 273 | 1 422 965 | 4 330 805 | 2 045 448 | 51 |
| 2019 | 13 840 116 | 2 546 741 | 3 199 713 | 1 964 481 | 3 761 054 | 2 539 739 | 56 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “V A ENGINEERING INSTAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 110 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INNOVA ENGINEERING SRL – locul 106, 35,49 mil. lei, Bucureşti
- REPARAŢII CENTRALE SRL – locul 106, 20,77 mil. lei, Ilfov
- DIMEX SRL – locul 106, 10,89 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- TOTAL PARQUET SRL – locul 106, 4,40 mil. lei, Cluj
- FURCO-DRILLING SRL – locul 106, 4,03 mil. lei, Harghita
- EPOXY STUDIO SRL – locul 106, 3,17 mil. lei, Ilfov
- DESIGN & CONSTRUCTIONS SOLUTIONS S.R.L. – locul 106, 1,57 mil. lei, Bucureşti
- PEPEMOKE S.R.L. – locul 106, 1,49 mil. lei, Brăila
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „V A ENGINEERING INSTAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „V A ENGINEERING INSTAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „V A ENGINEERING INSTAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.349.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.194.261 |
| Stocuri | 995.140 |
| Creante | 3.099.965 |
| Casa si conturi la banci | 99.156 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.501 |
| DATORII | 6.713.116 |
| CAPITALURI - TOTAL | 869.323 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.505.876 |
| VENITURI TOTALE | 12.975.804 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.785.926 |
| Profitul brut | 189.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.712.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.370.132 |
| Stocuri | 590.096 |
| Creante | 2.696.189 |
| Casa si conturi la banci | 83.847 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.420 |
| DATORII | 5.947.841 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.160.602 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.326.095 |
| VENITURI TOTALE | 13.279.377 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.043.623 |
| Profitul brut | 235.754 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 158.115 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.258.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.393.564 |
| Stocuri | 985.214 |
| Creante | 4.345.289 |
| Casa si conturi la banci | 63.061 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.326 |
| DATORII | 6.249.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.432.487 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.439.235 |
| VENITURI TOTALE | 10.633.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.291.942 |
| Profitul brut | 342.044 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 256.288 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.881.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.189.028 |
| Stocuri | 574.574 |
| Creante | 4.562.530 |
| Casa si conturi la banci | 51.924 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.547 |
| DATORII | 5.876.488 |
| VENITURI IN AVANS | 2.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.231.629 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.568.736 |
| VENITURI TOTALE | 11.186.040 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.822.574 |
| Profitul brut | 363.466 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 303.551 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.422.965 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.330.805 |
| Stocuri | 1.214.358 |
| Creante | 2.878.031 |
| Casa si conturi la banci | 238.416 |
| DATORII | 3.706.273 |
| VENITURI IN AVANS | 2.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.045.448 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.818.816 |
| VENITURI TOTALE | 8.803.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.050.398 |
| Profitul brut | 752.710 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 616.235 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.964.481 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.761.054 |
| Stocuri | 1.011.072 |
| Creante | 2.054.258 |
| Casa si conturi la banci | 695.724 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.196 |
| DATORII | 3.199.713 |
| VENITURI IN AVANS | 3.279 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.539.739 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 13.840.116 |
| VENITURI TOTALE | 14.038.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.019.509 |
| Profitul brut | 3.018.542 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.546.741 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.612.264 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.158.998 |
| Stocuri | 822.124 |
| Creante | 2.087.667 |
| Casa si conturi la banci | 249.207 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.536 |
| DATORII | 3.361.549 |
| VENITURI IN AVANS | 4.919 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.431.330 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.695.778 |
| VENITURI TOTALE | 9.979.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.438.290 |
| Profitul brut | 1.540.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.301.954 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 612.704 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.632.795 |
| Stocuri | 425.493 |
| Creante | 1.468.510 |
| Casa si conturi la banci | 738.792 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.596 |
| DATORII | 1.698.077 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.556.018 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.583.135 |
| VENITURI TOTALE | 6.908.874 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.126.189 |
| Profitul brut | 1.782.685 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.504.176 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 343.013 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.429.702 |
| Stocuri | 118.395 |
| Creante | 766.946 |
| Casa si conturi la banci | 544.361 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.940 |
| DATORII | 814.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 961.926 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.506.804 |
| VENITURI TOTALE | 2.625.199 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.509.793 |
| Profitul brut | 1.115.406 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 961.726 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |