UTILBEN SRL
| Denumire | UTILBEN SRL |
| CUI | 18643343 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000438300 |
| EUID | ROONRC.J30/438/2006 |
| CAEN | 4663 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-05-05 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARIAN RUBEN OVIDIU | - | România |
| MARIAN OANA LAVINIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68 658 790 | -3 334 533 | 35 317 350 | 5 877 393 | 32 468 433 | 2 918 128 | 76 |
| 2024 | 89 070 295 | -4 927 210 | 35 631 325 | 7 917 243 | 34 216 999 | 6 252 661 | 104 |
| 2023 | 123 317 489 | 4 190 619 | 32 211 677 | 11 303 938 | 33 679 538 | 11 179 871 | 93 |
| 2022 | 109 494 027 | 224 491 | 41 169 242 | 15 146 382 | 32 950 176 | 6 989 252 | 93 |
| 2021 | 75 321 897 | 1 452 304 | 26 989 002 | 7 708 979 | 28 697 795 | 8 261 605 | 57 |
| 2020 | 52 534 597 | 1 007 510 | 11 377 568 | 3 588 491 | 14 809 697 | 6 988 937 | 53 |
| 2019 | 54 363 213 | 2 041 239 | 10 372 789 | 2 895 482 | 13 388 798 | 5 981 427 | 44 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises68 658 790 lei
-23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UTILBEN SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4663 Rev. 2 (echivalent: 4663 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Satu Mare , domeniul 4663: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UTILBEN SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UTILBEN SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UTILBEN SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.917.243 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.216.999 |
| Stocuri | 25.913.458 |
| Creante | 6.793.487 |
| Casa si conturi la banci | 1.510.054 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 337.481 |
| DATORII | 35.631.325 |
| VENITURI IN AVANS | 282.157 |
| PROVIZIOANE | 305.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.252.661 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 89.070.295 |
| VENITURI TOTALE | 90.119.186 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.046.396 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.927.210 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.927.210 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.303.938 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.679.538 |
| Stocuri | 19.135.449 |
| Creante | 9.782.128 |
| Casa si conturi la banci | 4.761.961 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 279.413 |
| DATORII | 32.211.677 |
| VENITURI IN AVANS | 1.589.867 |
| PROVIZIOANE | 281.474 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.179.871 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 123.317.489 |
| VENITURI TOTALE | 125.641.611 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.698.876 |
| Profitul brut | 4.942.735 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.190.619 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.146.382 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.950.176 |
| Stocuri | 20.358.199 |
| Creante | 8.283.394 |
| Casa si conturi la banci | 4.308.583 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 273.175 |
| DATORII | 41.169.242 |
| VENITURI IN AVANS | 15.825 |
| PROVIZIOANE | 195.414 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.989.252 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 109.494.027 |
| VENITURI TOTALE | 111.297.846 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.964.845 |
| Profitul brut | 333.001 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 224.491 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.708.979 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.697.795 |
| Stocuri | 21.393.233 |
| Creante | 4.306.023 |
| Casa si conturi la banci | 2.998.539 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 165.972 |
| DATORII | 26.989.002 |
| VENITURI IN AVANS | 896.644 |
| PROVIZIOANE | 425.495 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.261.605 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 75.321.897 |
| VENITURI TOTALE | 75.811.971 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.071.589 |
| Profitul brut | 1.740.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.452.304 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.588.491 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.809.697 |
| Stocuri | 7.069.377 |
| Creante | 3.185.896 |
| Casa si conturi la banci | 4.554.424 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.048 |
| DATORII | 11.377.568 |
| VENITURI IN AVANS | 41.591 |
| PROVIZIOANE | 73.140 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.988.937 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 52.534.597 |
| VENITURI TOTALE | 53.057.499 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.889.263 |
| Profitul brut | 1.168.236 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.007.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.895.482 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.388.798 |
| Stocuri | 6.518.075 |
| Creante | 6.443.370 |
| Casa si conturi la banci | 427.353 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 81.405 |
| DATORII | 10.372.789 |
| PROVIZIOANE | 11.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.981.427 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 54.363.213 |
| VENITURI TOTALE | 54.814.046 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.481.756 |
| Profitul brut | 2.332.290 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.041.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.998.892 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.456.488 |
| Stocuri | 4.607.422 |
| Creante | 2.626.625 |
| Casa si conturi la banci | 1.222.441 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.911 |
| DATORII | 6.587.103 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.940.188 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 31.640.698 |
| VENITURI TOTALE | 32.076.090 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.851.194 |
| Profitul brut | 1.224.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.048.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.560.005 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.392.405 |
| Stocuri | 4.009.351 |
| Creante | 1.880.513 |
| Casa si conturi la banci | 502.541 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.482 |
| DATORII | 4.934.454 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.091.438 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 30.231.171 |
| VENITURI TOTALE | 30.490.174 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.052.746 |
| Profitul brut | 1.437.428 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.236.114 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.203.806 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.266.150 |
| Stocuri | 3.839.972 |
| Creante | 1.083.792 |
| Casa si conturi la banci | 1.342.386 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.154 |
| DATORII | 5.525.786 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.975.324 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 19.141.334 |
| VENITURI TOTALE | 19.428.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.449.336 |
| Profitul brut | 979.204 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 842.526 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |