URSOAIA GROUP SRL – CUI 28418420
Pe scurt
URSOAIA GROUP SRL are CUI 28418420, număr de înregistrare J2011000331016 și sediul în Sat Mătişeşti, Comuna Horea, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.151.910 lei, un profit net de 73.758 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | URSOAIA GROUP SRL |
| CUI | 28418420 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000331016 |
| EUID | ROONRC.J2011000331016 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-05-02 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GIURGIU CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 151 910 | 73 758 | 913 974 | 484 263 | 484 934 | 75 941 | 5 |
| 2024 | 3 057 259 | 85 520 | 634 926 | 445 315 | 390 497 | 221 072 | 5 |
| 2023 | 2 194 871 | 266 508 | 745 779 | 322 969 | 689 558 | 266 748 | 6 |
| 2022 | 2 516 665 | 390 856 | 837 862 | 277 380 | 968 597 | 408 115 | 5 |
| 2021 | 1 524 817 | 182 026 | 545 269 | 245 321 | 616 944 | 316 996 | 3 |
| 2020 | 1 423 492 | 160 730 | 417 437 | 98 725 | 479 682 | 160 970 | 3 |
| 2019 | 1 120 702 | 13 045 | 460 545 | 148 233 | 325 597 | 13 285 | 2 |
| 2018 | 1 181 913 | 127 313 | 263 295 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 548 079 | 44 349 | 301 766 | — | — | — | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 151 910 lei
36%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “URSOAIA GROUP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 934 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LANT DENTAL S.R.L. – locul 930, 6,07 mil. lei, Ilfov
- MIDIA CEMENT TERMINAL S.R.L. – locul 930, 4,17 mil. lei, Constanţa
- REIKEN S.R.L. – locul 930, 1,25 mil. lei, Prahova
- WPC & PARCHET LAMINAT S.R.L. – locul 930, 86.872 lei, Bihor
- NICOLAU MARYPREST SRL – locul 930, 79.184 lei, Vrancea
- MIHU COM SRL – locul 930, 72.983 lei, Dâmboviţa
- ATU 4BIZ SRL – locul 931, 6,06 mil. lei, Bucureşti
- ANAMAR TOTAL SOLUTIONS S.R.L. – locul 931, 4,17 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „URSOAIA GROUP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „URSOAIA GROUP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „URSOAIA GROUP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 445.315 |
| Active circulante | 390.497 |
| Stocuri | 62.568 |
| Creante | 311.547 |
| Disponibilitati | 16.382 |
| Cheltuieli in avans | 20.186 |
| Datorii | 634.926 |
| Capitaluri proprii | 221.072 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.057.259 |
| Venituri totale | 3.081.260 |
| Cheltuieli totale | 2.980.853 |
| Profit brut | 100.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.520 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 322.969 |
| Active circulante | 689.558 |
| Stocuri | 262.213 |
| Creante | 412.951 |
| Disponibilitati | 14.394 |
| Datorii | 745.779 |
| Capitaluri proprii | 266.748 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.194.871 |
| Venituri totale | 2.373.532 |
| Cheltuieli totale | 2.086.710 |
| Profit brut | 286.822 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 266.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 277.380 |
| Active circulante | 968.597 |
| Stocuri | 205.214 |
| Creante | 758.723 |
| Disponibilitati | 4.660 |
| Datorii | 837.862 |
| Capitaluri proprii | 408.115 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.516.665 |
| Venituri totale | 2.488.682 |
| Cheltuieli totale | 2.074.976 |
| Profit brut | 413.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 390.856 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 245.321 |
| Active circulante | 616.944 |
| Stocuri | 221.222 |
| Creante | 393.337 |
| Disponibilitati | 2.385 |
| Datorii | 545.269 |
| Capitaluri proprii | 316.996 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.524.817 |
| Venituri totale | 1.678.856 |
| Cheltuieli totale | 1.482.518 |
| Profit brut | 196.338 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 182.026 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 98.725 |
| Active circulante | 479.682 |
| Stocuri | 120.893 |
| Creante | 358.462 |
| Disponibilitati | 327 |
| Datorii | 417.437 |
| Capitaluri proprii | 160.970 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.423.492 |
| Venituri totale | 1.423.511 |
| Cheltuieli totale | 1.249.600 |
| Profit brut | 173.911 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 160.730 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 148.233 |
| Active circulante | 325.597 |
| Stocuri | 39.445 |
| Creante | 236.272 |
| Disponibilitati | 49.880 |
| Datorii | 460.545 |
| Capitaluri proprii | 13.285 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.120.702 |
| Venituri totale | 1.140.702 |
| Cheltuieli totale | 1.116.250 |
| Profit brut | 24.452 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 130.967 |
| Active circulante | 283.287 |
| Stocuri | 84.740 |
| Creante | 174.157 |
| Disponibilitati | 24.390 |
| Datorii | 263.295 |
| Capitaluri proprii | 150.959 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.181.913 |
| Venituri totale | 1.183.913 |
| Cheltuieli totale | 1.044.739 |
| Profit brut | 139.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 127.313 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 176.283 |
| Active circulante | 170.129 |
| Stocuri | 20.975 |
| Creante | 97.786 |
| Disponibilitati | 51.368 |
| Datorii | 301.766 |
| Capitaluri proprii | 44.646 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 548.079 |
| Venituri totale | 548.079 |
| Cheltuieli totale | 498.249 |
| Profit brut | 49.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 500 |
| Active circulante | 297 |
| Disponibilitati | 297 |
| Datorii | 500 |
| Capitaluri proprii | 297 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |