URBAN ECOLINE SRL – CUI 37802739
Pe scurt
URBAN ECOLINE SRL are CUI 37802739, număr de înregistrare J2017000917326 și sediul în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 3832 – Recuperarea materialelor reciclabile sortate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.708.172 lei, un profit net de 645.759 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | URBAN ECOLINE SRL |
| CUI | 37802739 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000917326 |
| EUID | ROONRC.J32/917/2017 |
| CAEN | 3832 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-06-20 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JOIŢA-MUNTEAN-OLARIU RADU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 708 172 | 645 759 | 1 070 922 | 881 686 | 832 853 | 645 999 | 3 |
| 2024 | 1 374 863 | 243 308 | 830 177 | 1 030 321 | 692 699 | 894 245 | 3 |
| 2023 | 848 208 | 342 846 | 1 145 840 | 1 114 180 | 680 894 | 650 937 | 2 |
| 2022 | 885 081 | 307 851 | 1 468 910 | 1 280 679 | 494 986 | 308 092 | 2 |
| 2021 | 836 692 | 358 991 | 1 239 865 | 1 177 909 | 569 688 | 510 034 | 2 |
| 2020 | 509 657 | 146 610 | 1 294 977 | 1 060 164 | 385 068 | 151 043 | 2 |
| 2019 | 212 139 | 61 732 | 1 349 799 | 1 233 181 | 121 051 | 4 433 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 708 172 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “URBAN ECOLINE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3832 Rev. 2 (echivalent: 3832 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Cod CAEN principal | 38 Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 3832: Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 42 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TEHNOINVEST SCRAP LOGISTICS S.R.L. – locul 38, 41,99 mil. lei, Braşov
- RDE HARGHITA SRL – locul 38, 38,05 mil. lei, Harghita
- RECI-MARCART SRL – locul 38, 2,32 mil. lei, Maramureş
- FULL BMW PIESE AUTO S.R.L. – locul 38, 325.486 lei, Ialomiţa
- RIAN NATURA SRL – locul 38, 199.679 lei, Braşov
- REMAT ALESD SA – locul 39, 40,17 mil. lei, Bihor
- PHG WASTE MANAGEMENT S.R.L. – locul 39, 36,68 mil. lei, Bucureşti
- MONDO STEEL RECYCLING SRL – locul 39, 2,04 mil. lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „URBAN ECOLINE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „URBAN ECOLINE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „URBAN ECOLINE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.030.321 |
| Active circulante | 692.699 |
| Stocuri | 22.606 |
| Creante | 400.285 |
| Disponibilitati | 269.808 |
| Cheltuieli in avans | 1.402 |
| Datorii | 830.177 |
| Capitaluri proprii | 894.245 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.374.863 |
| Venituri totale | 1.397.550 |
| Cheltuieli totale | 1.104.049 |
| Profit brut | 293.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 243.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.114.180 |
| Active circulante | 680.894 |
| Creante | 209.448 |
| Disponibilitati | 471.446 |
| Cheltuieli in avans | 1.703 |
| Datorii | 1.145.840 |
| Capitaluri proprii | 650.937 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 848.208 |
| Venituri totale | 892.760 |
| Cheltuieli totale | 540.986 |
| Profit brut | 351.774 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 342.846 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.280.679 |
| Active circulante | 494.986 |
| Creante | 339.760 |
| Disponibilitati | 155.226 |
| Cheltuieli in avans | 1.337 |
| Datorii | 1.468.910 |
| Capitaluri proprii | 308.092 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 885.081 |
| Venituri totale | 1.082.462 |
| Cheltuieli totale | 763.786 |
| Profit brut | 318.676 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 307.851 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.177.909 |
| Active circulante | 569.688 |
| Creante | 325.153 |
| Disponibilitati | 244.535 |
| Cheltuieli in avans | 2.302 |
| Datorii | 1.239.865 |
| Capitaluri proprii | 510.034 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 836.692 |
| Venituri totale | 838.063 |
| Cheltuieli totale | 472.520 |
| Profit brut | 365.543 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 358.991 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.060.164 |
| Active circulante | 385.068 |
| Creante | 195.355 |
| Disponibilitati | 189.713 |
| Cheltuieli in avans | 788 |
| Datorii | 1.294.977 |
| Capitaluri proprii | 151.043 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 509.657 |
| Venituri totale | 509.665 |
| Cheltuieli totale | 358.274 |
| Profit brut | 151.391 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 146.610 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.233.181 |
| Active circulante | 121.051 |
| Creante | 107.706 |
| Disponibilitati | 13.345 |
| Datorii | 1.349.799 |
| Capitaluri proprii | 4.433 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 212.139 |
| Venituri totale | 212.139 |
| Cheltuieli totale | 148.286 |
| Profit brut | 63.853 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 61.732 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 763.194 |
| Active circulante | 48.678 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 46.121 |
| Disponibilitati | 2.557 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 869.171 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -57.299 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 0 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 56.500 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 56.500 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 56.500 |
| Nr. salariati | 0 |