UNIREA SHOPPING CENTER SA
| Denumire | UNIREA SHOPPING CENTER SA |
| CUI | 328521 |
| Nr. Reg. Com. | J1991007875405 |
| EUID | ROONRC.J1991007875405 |
| CAEN | 6820 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-08-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ADAMESCU BOGDAN ALEXANDER | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
| SALIM TOUMA | - | România |
| SILIVESTRU TUDORA | - | România |
| NEACȘU IONELA-FLORENTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44 835 986 | 769 169 | 9 576 217 | 217 443 060 | 156 955 724 | 250 980 712 | 13 |
| 2024 | 58 829 169 | 1 201 379 | 11 799 469 | 204 834 039 | 145 319 928 | 249 028 953 | 12 |
| 2023 | 60 564 512 | -1 016 550 | 8 061 450 | 213 209 930 | 98 391 503 | 246 963 439 | 19 |
| 2022 | 57 150 002 | 32 073 743 | 10 369 486 | 209 861 183 | 80 437 700 | 247 979 990 | 21 |
| 2021 | 50 356 433 | -33 583 337 | 7 253 407 | 223 259 817 | 28 304 364 | 212 353 873 | 32 |
| 2020 | 56 776 081 | 5 017 053 | 7 716 615 | 366 620 415 | 27 327 860 | 353 324 122 | 48 |
| 2019 | 59 129 153 | 5 367 441 | 40 070 334 | 383 476 540 | 21 274 900 | 332 628 574 | 69 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises44 835 986 lei
-24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNIREA SHOPPING CENTER SA”
| Cod CAEN preponderent | 6820 Rev. 2 (echivalent: 6820 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Cod CAEN principal | 68 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere activitate (principal) | Tranzacții imobiliare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 6820: Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNIREA SHOPPING CENTER SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNIREA SHOPPING CENTER SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNIREA SHOPPING CENTER SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 204.834.039 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 145.319.928 |
| Stocuri | 65.581 |
| Creante | 22.415.052 |
| Casa si conturi la banci | 2.583.708 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.147 |
| DATORII | 11.799.469 |
| VENITURI IN AVANS | 2.561.249 |
| PROVIZIOANE | 86.781.443 |
| CAPITALURI - TOTAL | 249.028.953 |
| Capital subscris varsat | 6.795.975 |
| Cifra de afaceri neta | 58.829.169 |
| VENITURI TOTALE | 80.648.710 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.374.146 |
| Profitul brut | 5.274.564 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.201.379 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 213.209.930 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 98.391.503 |
| Stocuri | 66.281 |
| Creante | 15.786.740 |
| Casa si conturi la banci | 1.393.054 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.403 |
| DATORII | 8.061.450 |
| VENITURI IN AVANS | 2.175.065 |
| PROVIZIOANE | 54.424.882 |
| CAPITALURI - TOTAL | 246.963.439 |
| Capital subscris varsat | 6.873.475 |
| Cifra de afaceri neta | 60.564.512 |
| VENITURI TOTALE | 67.642.003 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.525.360 |
| Profitul brut | 3.116.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.016.550 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 209.861.183 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 80.437.700 |
| Stocuri | 65.581 |
| Creante | 14.351.604 |
| Casa si conturi la banci | 10.930.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.680 |
| DATORII | 10.369.486 |
| VENITURI IN AVANS | 2.248.405 |
| PROVIZIOANE | 29.711.682 |
| CAPITALURI - TOTAL | 247.979.990 |
| Capital subscris varsat | 6.873.475 |
| Cifra de afaceri neta | 57.150.002 |
| VENITURI TOTALE | 70.146.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.413.018 |
| Profitul brut | 35.733.973 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.073.743 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 223.259.817 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.304.364 |
| Stocuri | 23.494 |
| Creante | 25.584.270 |
| Casa si conturi la banci | 2.457.321 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 263.949 |
| DATORII | 7.253.407 |
| VENITURI IN AVANS | 2.485.216 |
| PROVIZIOANE | 29.735.634 |
| CAPITALURI - TOTAL | 212.353.873 |
| Capital subscris varsat | 6.873.475 |
| Cifra de afaceri neta | 50.356.433 |
| VENITURI TOTALE | 52.753.706 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.071.829 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 31.318.123 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 33.583.337 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 394.655.476 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.338.431 |
| Stocuri | 20 |
| Creante | 19.023.249 |
| Casa si conturi la banci | 6.315.162 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.222.186 |
| DATORII | 53.907.580 |
| VENITURI IN AVANS | 6.546.250 |
| PROVIZIOANE | 30.765.436 |
| CAPITALURI - TOTAL | 329.996.827 |
| Capital subscris varsat | 6.873.475 |
| Cifra de afaceri neta | 60.631.861 |
| VENITURI TOTALE | 61.298.200 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.824.532 |
| Profitul brut | 24.473.668 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.222.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 408.981.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.826.579 |
| Stocuri | 44.269 |
| Creante | 8.953.322 |
| Casa si conturi la banci | 7.828.988 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.743.017 |
| DATORII | 72.964.753 |
| VENITURI IN AVANS | 4.452.076 |
| PROVIZIOANE | 43.393.632 |
| CAPITALURI - TOTAL | 306.740.583 |
| Capital subscris varsat | 7.443.720 |
| Cifra de afaceri neta | 66.888.743 |
| VENITURI TOTALE | 67.846.251 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.488.724 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 34.642.473 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 34.883.931 |
| Numar mediu de salariati | 118 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 461.462.217 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.617.036 |
| Stocuri | 2.148.263 |
| Creante | 32.415.546 |
| Casa si conturi la banci | 4.013.227 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.239 |
| DATORII | 39.722.205 |
| VENITURI IN AVANS | 4.943.753 |
| PROVIZIOANE | 66.878 |
| CAPITALURI - TOTAL | 455.439.656 |
| Capital subscris varsat | 7.443.720 |
| Cifra de afaceri neta | 69.194.251 |
| VENITURI TOTALE | 70.801.257 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.155.952 |
| Profitul brut | 1.645.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 418.200 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 119 |