UNGURU SNC – CUI 3203425
Pe scurt
UNGURU SNC are CUI 3203425, număr de înregistrare J04/55/1993 și sediul în Municipiul Oneşti, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 9529 – Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.339.669 lei, un profit net de 163.427 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | UNGURU SNC |
| CUI | 3203425 |
| Nr. Reg. Com. | J04/55/1993 |
| EUID | ROONRC.J04/55/1993 |
| CAEN | 9529 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ ÎN NUME COLECTIV |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-01-06 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| UNGURU PETREA | - | România |
| UNGURU ANGELICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 339 669 | 163 427 | 727 916 | 543 054 | 725 469 | 539 792 | 12 |
| 2024 | 6 199 047 | 212 676 | 696 777 | 460 972 | 750 504 | 509 699 | 14 |
| 2023 | 5 833 070 | 267 949 | 624 362 | 478 944 | 526 135 | 377 023 | 13 |
| 2022 | 4 966 037 | 187 895 | 540 978 | 396 750 | 610 801 | 459 073 | 14 |
| 2021 | 6 211 324 | 217 013 | 235 062 | 325 245 | 660 421 | 752 526 | 20 |
| 2020 | 7 433 940 | -86 299 | 355 349 | 358 363 | 816 765 | 835 512 | 20 |
| 2019 | 6 573 444 | 320 510 | 364 909 | 276 870 | 1 007 580 | 925 623 | 18 |
| 2018 | 5 357 024 | 157 924 | 412 519 | — | — | — | 20 |
| 2017 | 5 822 458 | 206 410 | 312 289 | — | — | — | 21 |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 339 669 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNGURU SNC”
| Cod CAEN preponderent | 9529 Rev. 2 (echivalent: 9529 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. |
| Descriere Activitate | Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 95 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 9529: Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (95), poziții apropiate de locul 1 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RMB CASA AUTO TIMISOARA SRL – locul 1, 293,37 mil. lei, Timiş
- ALTEX SERVICE CENTER SRL – locul 1, 129,88 mil. lei, Ilfov
- ATXCOMPUTERS GROUP SRL – locul 1, 125,50 mil. lei, Prahova
- PECEF TEHNICA SRL – locul 1, 34,70 mil. lei, Prahova
- CONCORD SERVICE CENTER SRL – locul 1, 28,08 mil. lei, Iaşi
- PROIECT FRIG SERVICE SRL – locul 1, 6,58 mil. lei, Bucureşti
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA OLTENIA SCM – locul 1, 4,35 mil. lei, Dolj
- FURNITURECLASS S.R.L. – locul 1, 2,08 mil. lei, Tulcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNGURU SNC" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNGURU SNC"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNGURU SNC"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 460.972 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 750.504 |
| Stocuri | 576.799 |
| Creante | 47.270 |
| Casa si conturi la banci | 126.435 |
| DATORII | 696.777 |
| VENITURI IN AVANS | 5.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 509.699 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 6.199.047 |
| VENITURI TOTALE | 6.208.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.953.154 |
| Profitul brut | 255.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 212.676 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 478.944 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 526.135 |
| Stocuri | 487.766 |
| Creante | 9.332 |
| Casa si conturi la banci | 29.037 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.556 |
| DATORII | 624.362 |
| VENITURI IN AVANS | 6.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 377.023 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 5.833.070 |
| VENITURI TOTALE | 5.869.622 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.550.310 |
| Profitul brut | 319.312 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 267.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 396.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 610.801 |
| Stocuri | 543.666 |
| Creante | 9.218 |
| Casa si conturi la banci | 57.917 |
| DATORII | 540.978 |
| VENITURI IN AVANS | 7.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 459.073 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 4.966.037 |
| VENITURI TOTALE | 4.966.037 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.741.190 |
| Profitul brut | 224.847 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 187.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 325.245 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 660.421 |
| Stocuri | 446.540 |
| Creante | 6.852 |
| Casa si conturi la banci | 207.029 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.922 |
| DATORII | 235.062 |
| CAPITALURI - TOTAL | 752.526 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 6.211.324 |
| VENITURI TOTALE | 6.216.638 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.957.334 |
| Profitul brut | 259.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 217.013 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 358.363 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 816.765 |
| Stocuri | 580.477 |
| Creante | 20.065 |
| Casa si conturi la banci | 216.223 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.733 |
| DATORII | 355.349 |
| CAPITALURI - TOTAL | 835.512 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 7.433.940 |
| VENITURI TOTALE | 7.433.940 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.466.583 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 32.643 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 86.299 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 276.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.007.580 |
| Stocuri | 864.397 |
| Creante | 8.236 |
| Casa si conturi la banci | 134.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.082 |
| DATORII | 364.909 |
| CAPITALURI - TOTAL | 925.623 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 6.573.444 |
| VENITURI TOTALE | 6.573.525 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.190.637 |
| Profitul brut | 382.888 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 320.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 231.037 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 944.519 |
| Stocuri | 738.379 |
| Creante | 108.005 |
| Casa si conturi la banci | 98.135 |
| DATORII | 412.519 |
| CAPITALURI - TOTAL | 763.037 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 5.357.024 |
| VENITURI TOTALE | 5.357.190 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.168.824 |
| Profitul brut | 188.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 157.924 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 254.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 868.948 |
| Stocuri | 786.277 |
| Creante | 8.626 |
| Casa si conturi la banci | 74.045 |
| DATORII | 312.289 |
| CAPITALURI - TOTAL | 811.523 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 5.822.458 |
| VENITURI TOTALE | 5.822.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.575.961 |
| Profitul brut | 246.497 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 206.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 284.300 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.128.662 |
| Stocuri | 1.057.090 |
| Creante | 7.407 |
| Casa si conturi la banci | 64.165 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 297 |
| DATORII | 808.146 |
| CAPITALURI - TOTAL | 605.113 |
| Capital subscris varsat | 2 |
| Cifra de afaceri neta | 5.579.388 |
| VENITURI TOTALE | 5.583.282 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.318.538 |
| Profitul brut | 264.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 217.290 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |