TRESCAL ROMANIA SRL – CUI 13587714
Pe scurt
TRESCAL ROMANIA SRL are CUI 13587714, număr de înregistrare J2000011441401 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 7120 – Activități de testări și analize tehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.144.949 lei, un profit net de 721.148 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRESCAL ROMANIA SRL |
| CUI | 13587714 |
| Nr. Reg. Com. | J2000011441401 |
| EUID | ROONRC.J2000011441401 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-12-12 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 144 949 | 721 148 | 1 471 294 | 960 739 | 2 930 802 | 2 415 512 | 11 |
| 2024 | 5 761 277 | 416 435 | 1 124 352 | 1 148 781 | 1 671 055 | 1 694 364 | 11 |
| 2023 | 5 136 339 | 210 405 | 1 888 766 | 610 720 | 2 570 504 | 1 277 936 | 11 |
| 2022 | 4 370 930 | 588 455 | 2 336 149 | 669 550 | 2 754 041 | 1 067 531 | 10 |
| 2021 | 4 181 927 | 461 448 | 2 278 470 | 539 485 | 2 222 050 | 479 076 | 0 |
| 2020 | 3 874 940 | 362 359 | 2 923 809 | 489 633 | 2 383 630 | 17 628 | 10 |
| 2019 | 3 672 343 | 303 117 | 3 169 603 | 478 788 | 2 348 973 | -344 731 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 144 949 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRESCAL ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (71), poziții apropiate de locul 94 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SEIV INSTAL SRL – locul 90, 34,58 mil. lei, Mureş
- R.S.V.T.I CONSULTING SRL – locul 90, 6,34 mil. lei, Bucureşti
- SOFTWARE DESIGN SOLUTION S.R.L. – locul 90, 4,54 mil. lei, Iaşi
- POPP & ASOCIATII SRL – locul 91, 33,99 mil. lei, Bucureşti
- ECOINSPECT SRL – locul 91, 6,25 mil. lei, Cluj
- ANARECOM REGIOSERV S.R.L. – locul 91, 4,54 mil. lei, Galaţi
- PRIMUL MERIDIAN SRL – locul 92, 33,96 mil. lei, Olt
- ALL INCLUSIVE TESTE LABORATOR SRL – locul 92, 6,25 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRESCAL ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRESCAL ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRESCAL ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.148.781 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.671.055 |
| Stocuri | 199 |
| Creante | 1.426.808 |
| Casa si conturi la banci | 244.048 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.951 |
| DATORII | 1.124.352 |
| VENITURI IN AVANS | 17.071 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.694.364 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.761.277 |
| VENITURI TOTALE | 5.779.906 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.214.948 |
| Profitul brut | 564.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 416.435 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 610.720 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.570.504 |
| Stocuri | 41.912 |
| Creante | 1.901.322 |
| Casa si conturi la banci | 627.270 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.888.766 |
| VENITURI IN AVANS | 10.687 |
| PROVIZIOANE | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.277.936 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.136.339 |
| VENITURI TOTALE | 5.180.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.885.907 |
| Profitul brut | 294.851 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 210.405 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 669.550 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.754.041 |
| Stocuri | 41.486 |
| Creante | 1.663.270 |
| Casa si conturi la banci | 1.049.285 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.521 |
| DATORII | 2.336.149 |
| VENITURI IN AVANS | 18.597 |
| PROVIZIOANE | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.067.531 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.370.930 |
| VENITURI TOTALE | 4.432.331 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.720.054 |
| Profitul brut | 712.277 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 588.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 539.485 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.222.050 |
| Stocuri | 40.551 |
| Creante | 1.840.428 |
| Casa si conturi la banci | 341.071 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.756 |
| DATORII | 2.278.470 |
| VENITURI IN AVANS | 2.910 |
| PROVIZIOANE | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | 479.076 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.181.927 |
| VENITURI TOTALE | 4.389.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.825.624 |
| Profitul brut | 564.010 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 461.448 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 478.788 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.348.973 |
| Stocuri | 85.440 |
| Creante | 1.348.524 |
| Casa si conturi la banci | 915.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 946 |
| DATORII | 3.169.603 |
| PROVIZIOANE | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | -344.731 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.672.343 |
| VENITURI TOTALE | 3.703.388 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.328.496 |
| Profitul brut | 374.892 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 303.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 436.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.447.682 |
| Stocuri | 68.538 |
| Creante | 1.139.912 |
| Casa si conturi la banci | 1.239.232 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.549 |
| DATORII | 3.532.403 |
| PROVIZIOANE | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | -647.849 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.317.398 |
| VENITURI TOTALE | 3.348.495 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.929.267 |
| Profitul brut | 419.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 333.004 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| Active imobilizate | 510.173 |
| Active circulante | 1.928.337 |
| Stocuri | 68.538 |
| Creante | 1.009.918 |
| Disponibilitati | 849.881 |
| Cheltuieli in avans | 5.494 |
| Datorii | 3.421.021 |
| Provizioane | 3.835 |
| Capitaluri proprii | -980.852 |
| Capital social | 200.000 |
| Cifra de afaceri | 2.687.496 |
| Venituri totale | 2.729.347 |
| Cheltuieli totale | 2.651.405 |
| Profit brut | 77.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 594.218 |
| Active circulante | 1.811.473 |
| Stocuri | 74.562 |
| Creante | 944.106 |
| Disponibilitati | 792.805 |
| Cheltuieli in avans | 255 |
| Datorii | 3.459.092 |
| Provizioane | 3.835 |
| Capitaluri proprii | -1.056.981 |
| Capital social | 200.000 |
| Cifra de afaceri | 2.970.425 |
| Venituri totale | 3.043.983 |
| Cheltuieli totale | 2.716.081 |
| Profit brut | 327.902 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 327.902 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |