TRANSURB SA
| Denumire | TRANSURB SA |
| CUI | 10890801 |
| Nr. Reg. Com. | J17/684/1998 |
| EUID | ROONRC.J1998000684177 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-08-06 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PARASCHIV GHIȚĂ | director general unic | România |
| DĂNĂILĂ ANGELICA | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110 520 456 | 53 410 | 49 765 287 | — | — | — | 617 |
| 2024 | 108 799 038 | 818 943 | 49 882 779 | 1 473 534 | 38 982 256 | -10 088 030 | 631 |
| 2023 | 93 862 713 | 880 384 | 53 558 103 | 1 005 342 | 38 022 799 | -16 236 897 | 629 |
| 2022 | 86 141 584 | -5 246 411 | 49 322 401 | 904 828 | 26 268 969 | -23 812 904 | 678 |
| 2021 | 70 692 083 | -6 296 433 | 47 661 075 | 949 260 | 29 332 566 | -18 392 699 | 706 |
| 2020 | 73 436 814 | 5 039 110 | 52 509 887 | 868 591 | 45 698 785 | -12 456 624 | 707 |
| 2019 | 70 290 662 | -2 133 881 | 34 418 771 | 627 056 | 28 107 322 | -17 684 291 | 713 |
| 2018 | 60 678 766 | -14 194 404 | 39 412 597 | 2 069 280 | 35 535 551 | -15 501 763 | 799 |
| 2017 | 69 034 399 | -5 502 854 | 32 772 754 | 22 773 207 | 38 940 009 | 15 808 130 | 813 |
| 2016 | 60 563 537 | -3 084 726 | 22 412 546 | 24 990 688 | 30 343 823 | 19 295 386 | 694 |
Statistics
Commercial networks and enterprises110 520 456 lei
2%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSURB SA”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Galaţi , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSURB SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSURB SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSURB SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.473.534 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.982.256 |
| Stocuri | 1.257.042 |
| Creante | 37.509.505 |
| Casa si conturi la banci | 215.709 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.102 |
| DATORII | 49.882.779 |
| VENITURI IN AVANS | 54.375 |
| PROVIZIOANE | 707.768 |
| CAPITALURI - TOTAL | -10.088.030 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 108.799.038 |
| VENITURI TOTALE | 110.196.493 |
| CHELTUIELI TOTALE | 109.373.944 |
| Profitul brut | 822.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 818.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 631 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.005.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.022.799 |
| Stocuri | 1.126.441 |
| Creante | 35.984.919 |
| Casa si conturi la banci | 911.439 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.351 |
| DATORII | 53.558.103 |
| VENITURI IN AVANS | 73.651 |
| PROVIZIOANE | 1.696.635 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.236.897 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 93.862.713 |
| VENITURI TOTALE | 98.706.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 97.826.527 |
| Profitul brut | 880.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 880.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 629 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 904.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.268.969 |
| Stocuri | 1.074.631 |
| Creante | 25.147.323 |
| Casa si conturi la banci | 47.015 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.126 |
| DATORII | 49.322.401 |
| VENITURI IN AVANS | 102.877 |
| PROVIZIOANE | 1.701.549 |
| CAPITALURI - TOTAL | -23.812.904 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 86.141.584 |
| VENITURI TOTALE | 88.787.795 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.034.206 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.246.411 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.246.411 |
| Numar mediu de salariati | 678 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 949.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.332.566 |
| Stocuri | 1.060.189 |
| Creante | 28.219.154 |
| Casa si conturi la banci | 53.223 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.195 |
| DATORII | 47.661.075 |
| VENITURI IN AVANS | 132.102 |
| PROVIZIOANE | 919.543 |
| CAPITALURI - TOTAL | -18.392.699 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 70.692.083 |
| VENITURI TOTALE | 72.599.679 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.896.112 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.296.433 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.296.433 |
| Numar mediu de salariati | 706 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 868.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.698.785 |
| Stocuri | 1.065.213 |
| Creante | 44.444.403 |
| Casa si conturi la banci | 189.169 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.169 |
| DATORII | 52.509.887 |
| VENITURI IN AVANS | 26.162 |
| PROVIZIOANE | 6.531.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | -12.456.624 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 73.436.814 |
| VENITURI TOTALE | 78.367.961 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.328.851 |
| Profitul brut | 5.039.110 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.039.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 707 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 627.056 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.107.322 |
| Stocuri | 1.508.864 |
| Creante | 26.396.299 |
| Casa si conturi la banci | 202.159 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.901 |
| DATORII | 34.418.771 |
| VENITURI IN AVANS | 28.889 |
| PROVIZIOANE | 12.029.910 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.684.291 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 70.290.662 |
| VENITURI TOTALE | 74.188.127 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.322.008 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.133.881 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.133.881 |
| Numar mediu de salariati | 713 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.069.280 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.535.551 |
| Stocuri | 1.389.487 |
| Creante | 34.040.138 |
| Casa si conturi la banci | 105.926 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.487 |
| DATORII | 39.412.597 |
| VENITURI IN AVANS | 25.309 |
| PROVIZIOANE | 13.725.175 |
| CAPITALURI - TOTAL | -15.501.763 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 60.678.766 |
| VENITURI TOTALE | 61.978.428 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.172.832 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.194.404 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.194.404 |
| Numar mediu de salariati | 799 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.773.207 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.940.009 |
| Stocuri | 1.771.413 |
| Creante | 37.131.032 |
| Casa si conturi la banci | 37.564 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 217.879 |
| DATORII | 32.772.754 |
| VENITURI IN AVANS | 30.610 |
| PROVIZIOANE | 13.319.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.808.130 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 69.034.399 |
| VENITURI TOTALE | 69.752.054 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.254.908 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.502.854 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.502.854 |
| Numar mediu de salariati | 813 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.990.688 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.343.823 |
| Stocuri | 1.934.961 |
| Creante | 28.253.414 |
| Casa si conturi la banci | 155.448 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 366.608 |
| DATORII | 22.412.546 |
| VENITURI IN AVANS | 1.217 |
| PROVIZIOANE | 13.991.970 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.295.386 |
| Capital subscris varsat | 12.131.285 |
| Cifra de afaceri neta | 60.563.537 |
| VENITURI TOTALE | 61.331.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.416.423 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.084.726 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.084.726 |
| Numar mediu de salariati | 694 |