TRANSGRUP-IONUT SRL – CUI 16512031
Pe scurt
TRANSGRUP-IONUT SRL are CUI 16512031, număr de înregistrare J2004001212220 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.784.283 lei, un profit net de 596.109 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSGRUP-IONUT SRL |
| CUI | 16512031 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001212220 |
| EUID | ROONRC.J22/1212/2004 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-06-11 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAMSON CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 784 283 | 596 109 | 1 516 892 | 1 510 322 | 2 618 306 | 2 611 736 | 7 |
| 2024 | 1 951 953 | 962 978 | 1 750 361 | 717 864 | 2 022 690 | 990 193 | 7 |
| 2023 | 2 040 385 | 1 289 151 | 1 582 507 | 882 659 | 1 101 849 | 402 001 | 8 |
| 2022 | 1 543 979 | 918 966 | 103 950 | 955 872 | 1 932 776 | 2 784 698 | 5 |
| 2021 | 1 092 391 | 370 483 | 34 949 | 773 878 | 1 126 803 | 1 865 732 | 3 |
| 2020 | 731 104 | 75 194 | 109 612 | 855 558 | 746 538 | 1 492 484 | 4 |
| 2019 | 1 032 231 | 2 396 | 188 105 | 980 563 | 951 147 | 1 743 605 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSGRUP-IONUT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 220 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SALLOUM LOGISTIC S.R.L. – locul 216, 47,35 mil. lei, Arad
- ONE-IMPEX SRL – locul 216, 3,43 mil. lei, Harghita
- LEONE ARSPEDITION SRL – locul 216, 1,81 mil. lei, Arad
- NIC EXPRES 2003 SRL – locul 216, 562.665 lei, Argeş
- M.T.M. PREST SRL – locul 216, 340.929 lei, Sibiu
- EUROLUC TRANS SRL – locul 217, 47,25 mil. lei, Suceava
- FILBUS TRAVEL AGENCY S.R.L. – locul 217, 3,42 mil. lei, Constanţa
- RAPID DELIVERY COURIERS S.R.L. – locul 217, 1,81 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSGRUP-IONUT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSGRUP-IONUT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSGRUP-IONUT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 717.864 |
| Active circulante | 2.022.690 |
| Creante | 1.881.820 |
| Disponibilitati | 140.870 |
| Datorii | 1.750.361 |
| Capitaluri proprii | 990.193 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.951.953 |
| Venituri totale | 1.954.599 |
| Cheltuieli totale | 940.020 |
| Profit brut | 1.014.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 962.978 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 882.659 |
| Active circulante | 1.101.849 |
| Creante | 775.161 |
| Disponibilitati | 326.688 |
| Datorii | 1.582.507 |
| Capitaluri proprii | 402.001 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 2.040.385 |
| Venituri totale | 2.040.426 |
| Cheltuieli totale | 731.291 |
| Profit brut | 1.309.135 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.289.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 955.872 |
| Active circulante | 1.932.776 |
| Stocuri | 16.295 |
| Creante | 1.194.128 |
| Disponibilitati | 697.259 |
| Datorii | 103.950 |
| Capitaluri proprii | 2.784.698 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.543.979 |
| Venituri totale | 1.544.025 |
| Cheltuieli totale | 609.855 |
| Profit brut | 934.170 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 918.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 773.878 |
| Active circulante | 1.126.803 |
| Stocuri | 32.371 |
| Creante | 270.344 |
| Disponibilitati | 824.088 |
| Datorii | 34.949 |
| Capitaluri proprii | 1.865.732 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.092.391 |
| Venituri totale | 1.093.545 |
| Cheltuieli totale | 712.363 |
| Profit brut | 381.182 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 370.483 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 855.558 |
| Active circulante | 746.538 |
| Stocuri | 13.160 |
| Creante | 293.094 |
| Disponibilitati | 440.284 |
| Datorii | 109.612 |
| Capitaluri proprii | 1.492.484 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 731.104 |
| Venituri totale | 734.919 |
| Cheltuieli totale | 652.918 |
| Profit brut | 82.001 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 75.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 980.563 |
| Active circulante | 951.147 |
| Stocuri | 17.355 |
| Creante | 506.451 |
| Disponibilitati | 427.341 |
| Datorii | 188.105 |
| Capitaluri proprii | 1.743.605 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.032.231 |
| Venituri totale | 1.283.757 |
| Cheltuieli totale | 1.270.931 |
| Profit brut | 12.826 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.278.045 |
| Active circulante | 745.235 |
| Stocuri | 11.513 |
| Creante | 482.425 |
| Disponibilitati | 251.297 |
| Datorii | 282.071 |
| Capitaluri proprii | 1.741.209 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 872.024 |
| Venituri totale | 1.243.140 |
| Cheltuieli totale | 970.806 |
| Profit brut | 272.334 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 259.903 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 794.208 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 733.862 |
| Stocuri | 7.125 |
| Creante | 227.753 |
| Casa si conturi la banci | 498.984 |
| DATORII | 46.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.481.306 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 859.452 |
| VENITURI TOTALE | 859.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 768.787 |
| Profitul brut | 90.947 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 79.371 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 957.127 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 508.349 |
| Stocuri | 7.125 |
| Creante | 76.199 |
| Casa si conturi la banci | 425.025 |
| DATORII | 63.541 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.401.935 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 706.881 |
| VENITURI TOTALE | 707.245 |
| CHELTUIELI TOTALE | 734.159 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 26.914 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 26.914 |
| Numar mediu de salariati | 4 |