XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL
| Denumire | XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL |
| CUI | 11168477 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000132021 |
| EUID | ROONRC.J11/286/1998 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-11-11 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VEROT CHRISTOPHE | DEPLINE, FIIND EXERCITATE SEPARAT | Franţa |
| GOLDSTEIN JEROME | DEPLINE, FIIND EXERCITATE SEPARAT | Franţa |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 172 618 956 | 9 085 673 | 21 703 904 | 11 914 147 | 81 735 378 | 65 102 527 | 137 |
| 2024 | 165 484 664 | -5 539 374 | 27 874 101 | 5 270 950 | 100 351 941 | 56 016 853 | 0 |
| 2023 | 162 626 625 | 10 328 802 | 19 693 018 | 5 842 227 | 95 964 578 | 61 556 227 | 222 |
| 2022 | 176 641 024 | 5 729 024 | 24 679 305 | 4 328 648 | 91 199 718 | 51 227 425 | 257 |
| 2021 | 167 582 810 | -5 969 571 | 130 009 282 | 6 749 514 | 106 633 323 | -36 032 860 | 269 |
| 2020 | 159 401 692 | -9 691 950 | 135 036 311 | 25 453 212 | 93 078 492 | -30 426 324 | 0 |
| 2019 | 225 284 249 | -12 967 956 | 155 394 229 | 48 460 600 | 102 075 909 | -22 067 678 | 422 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises172 618 956 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Arad , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.270.950 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 100.351.941 |
| Stocuri | 133.657 |
| Creante | 95.105.912 |
| Casa si conturi la banci | 5.112.372 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 456.198 |
| DATORII | 27.874.101 |
| VENITURI IN AVANS | 138.317 |
| PROVIZIOANE | 22.049.818 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.016.853 |
| Capital subscris varsat | 148.927.920 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 165.484.664 |
| VENITURI TOTALE | 169.610.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.150.091 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.539.374 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.539.374 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.842.227 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 95.964.578 |
| Stocuri | 109.743 |
| Creante | 90.354.441 |
| Casa si conturi la banci | 5.500.394 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.805 |
| DATORII | 19.693.018 |
| VENITURI IN AVANS | -35.537 |
| PROVIZIOANE | 20.618.902 |
| CAPITALURI - TOTAL | 61.556.227 |
| Capital subscris varsat | 148.927.920 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 162.626.625 |
| VENITURI TOTALE | 169.530.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 159.201.969 |
| Profitul brut | 10.328.802 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.328.802 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 222 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.328.648 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 91.199.718 |
| Stocuri | 98.259 |
| Creante | 86.693.577 |
| Casa si conturi la banci | 4.407.882 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -11.731 |
| DATORII | 24.679.305 |
| VENITURI IN AVANS | -7.946 |
| PROVIZIOANE | 19.617.851 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.227.425 |
| Capital subscris varsat | 148.927.920 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 176.641.024 |
| VENITURI TOTALE | 180.793.266 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.064.242 |
| Profitul brut | 5.729.024 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.729.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 257 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 150.108.518 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 86.345.242 |
| Stocuri | 369.618 |
| Creante | 78.703.469 |
| Casa si conturi la banci | 7.272.155 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 961.219 |
| DATORII | 229.634.757 |
| PROVIZIOANE | 2.482.009 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.298.213 |
| Capital subscris varsat | 66.818.960 |
| Cifra de afaceri neta | 276.003.085 |
| VENITURI TOTALE | 285.805.266 |
| CHELTUIELI TOTALE | 299.233.956 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.428.690 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.428.690 |
| Numar mediu de salariati | 699 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 200.701.571 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 84.589.114 |
| Stocuri | 424.273 |
| Creante | 77.568.402 |
| Casa si conturi la banci | 6.596.439 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 242.151 |
| DATORII | 263.533.017 |
| VENITURI IN AVANS | 9.828 |
| PROVIZIOANE | 3.263.090 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.726.901 |
| Capital subscris varsat | 66.818.960 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 287.281.676 |
| VENITURI TOTALE | 302.254.281 |
| CHELTUIELI TOTALE | 316.987.553 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.733.272 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 15.520.990 |
| Numar mediu de salariati | 789 |