TRANSALUTUS SA – CUI 1389241
Informativ
TRANSALUTUS SA are CUI 1389241, număr de înregistrare J1991000026349 și sediul în Municipiul Turnu Măgurele, județul Teleorman. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.900.031 lei, un profit net de 283.585 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSALUTUS SA |
| CUI | 1389241 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000026349 |
| EUID | ROONRC.J34/26/1991 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-29 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 900 031 | 283 585 | 2 015 865 | 4 546 862 | 1 575 673 | 4 130 115 | 17 |
| 2024 | 3 176 068 | 441 119 | 2 490 716 | 4 321 084 | 2 016 163 | 3 846 531 | 16 |
| 2023 | 2 928 196 | 676 088 | 2 355 863 | 4 251 718 | 1 509 557 | 3 405 412 | 20 |
| 2022 | 2 652 353 | 706 476 | 1 538 912 | 2 699 916 | 1 568 319 | 2 729 323 | 19 |
| 2021 | 1 953 701 | 191 492 | 494 839 | 1 611 656 | 906 030 | 2 022 847 | 19 |
| 2020 | 1 568 583 | -79 098 | 453 881 | 5 650 139 | 361 007 | 5 557 265 | 20 |
| 2019 | 2 351 202 | 436 516 | 584 903 | 2 042 698 | 1 872 130 | 3 329 925 | 21 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSALUTUS SA”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Teleorman , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 197 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MAVROS CONSULT SRL – locul 193, 52,54 mil. lei, Arad
- KARINCON SRL – locul 193, 4,02 mil. lei, Mureş
- ROBIN GRUP SRL – locul 193, 2,09 mil. lei, Brăila
- ESD AUTO TRANS S.R.L. – locul 193, 606.496 lei, Ilfov
- EBA-FAG SRL – locul 193, 377.213 lei, Olt
- EU RO SPEED SRL – locul 194, 52,43 mil. lei, Arad
- RAPID TRANS AMI SRL – locul 194, 3,97 mil. lei, Bucureşti
- SUPER TRANS CO SRL – locul 194, 2,08 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSALUTUS SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSALUTUS SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSALUTUS SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.321.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.016.163 |
| Stocuri | 3.924 |
| Creante | 857.788 |
| Casa si conturi la banci | 454.451 |
| DATORII | 2.490.716 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.846.531 |
| Capital subscris varsat | 799.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.176.068 |
| VENITURI TOTALE | 3.211.710 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.701.155 |
| Profitul brut | 510.555 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 441.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.251.718 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.509.557 |
| Stocuri | 3.524 |
| Creante | 526.337 |
| Casa si conturi la banci | 979.696 |
| DATORII | 2.355.863 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.405.412 |
| Capital subscris varsat | 799.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.928.196 |
| VENITURI TOTALE | 3.143.395 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.400.935 |
| Profitul brut | 742.460 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 676.088 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.699.916 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.568.319 |
| Stocuri | 161.629 |
| Creante | 211.173 |
| Casa si conturi la banci | 1.195.517 |
| DATORII | 1.538.912 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.729.323 |
| Capital subscris varsat | 799.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.652.353 |
| VENITURI TOTALE | 3.005.097 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.275.280 |
| Profitul brut | 729.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 706.476 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.611.656 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 906.030 |
| Stocuri | 42.853 |
| Creante | 148.165 |
| Casa si conturi la banci | 715.012 |
| DATORII | 494.839 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.022.847 |
| Capital subscris varsat | 799.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.953.701 |
| VENITURI TOTALE | 1.965.218 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.754.442 |
| Profitul brut | 210.776 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 191.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.650.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 361.007 |
| Stocuri | 6.709 |
| Creante | 153.625 |
| Casa si conturi la banci | 200.673 |
| DATORII | 453.881 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.557.265 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.568.583 |
| VENITURI TOTALE | 1.710.495 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.774.149 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 63.654 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 79.098 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.042.698 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.872.130 |
| Stocuri | 3.980 |
| Creante | 98.526 |
| Casa si conturi la banci | 1.769.624 |
| DATORII | 584.903 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.329.925 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.351.202 |
| VENITURI TOTALE | 2.521.439 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.061.242 |
| Profitul brut | 460.197 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 436.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.697.778 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.281.219 |
| Stocuri | 5.853 |
| Creante | 130.398 |
| Casa si conturi la banci | 1.144.968 |
| DATORII | 85.589 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.893.408 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.696.573 |
| VENITURI TOTALE | 3.044.962 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.383.789 |
| Profitul brut | 661.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 633.821 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.371.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.047.112 |
| Stocuri | 46.198 |
| Creante | 122.045 |
| Casa si conturi la banci | 878.869 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.758 |
| DATORII | 167.123 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.259.587 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.382.643 |
| VENITURI TOTALE | 3.960.076 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.306.884 |
| Profitul brut | 653.192 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 578.892 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.577.560 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 416.302 |
| Stocuri | 54.601 |
| Creante | 104.359 |
| Casa si conturi la banci | 257.342 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.142 |
| DATORII | 339.309 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.680.695 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.390.055 |
| VENITURI TOTALE | 3.689.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.089.479 |
| Profitul brut | 600.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 600.116 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |