TRANSALEX SRL
| Denumire | TRANSALEX SRL |
| CUI | 1677848 |
| Nr. Reg. Com. | J1992000310021 |
| EUID | ROONRC.J1992000310021 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-01-31 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19 431 437 | 277 855 | 8 322 675 | — | — | — | 37 |
| 2024 | 22 129 602 | 516 084 | 9 495 327 | 8 599 565 | 2 813 768 | 1 918 006 | 44 |
| 2023 | 22 626 085 | 594 130 | 11 865 751 | 10 483 553 | 3 001 310 | 1 619 112 | 43 |
| 2022 | 21 535 734 | 1 812 583 | 9 018 114 | 7 483 465 | 3 213 075 | 1 734 853 | 41 |
| 2021 | 17 061 666 | 1 399 776 | 8 441 144 | 7 353 419 | 4 868 769 | 3 793 536 | 32 |
| 2020 | 11 853 438 | 617 725 | 6 846 834 | 4 959 732 | 5 025 759 | 2 499 896 | 25 |
| 2019 | 11 555 221 | 518 455 | 4 398 806 | 3 391 066 | 3 034 374 | 2 037 216 | 22 |
| 2018 | 10 218 201 | 213 645 | 4 611 641 | 4 085 922 | 2 066 624 | 1 540 905 | 25 |
| 2017 | 8 773 170 | 799 954 | 4 728 719 | 4 403 552 | 1 652 426 | 1 327 259 | 23 |
| 2016 | 5 820 728 | 444 128 | 1 853 003 | 1 482 520 | 1 026 321 | 658 569 | 18 |
Statistics
Commercial networks and enterprises19 431 437 lei
-12%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSALEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Arad , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSALEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSALEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSALEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.599.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.813.768 |
| Stocuri | 13.293 |
| Creante | 2.341.768 |
| Casa si conturi la banci | 458.707 |
| DATORII | 9.495.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.918.006 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 22.129.602 |
| VENITURI TOTALE | 23.335.477 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.683.085 |
| Profitul brut | 652.392 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 516.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.483.553 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.001.310 |
| Stocuri | 1.680 |
| Creante | 2.364.930 |
| Casa si conturi la banci | 634.700 |
| DATORII | 11.865.751 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.619.112 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 22.626.085 |
| VENITURI TOTALE | 23.458.719 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.704.499 |
| Profitul brut | 754.220 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 594.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.483.465 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.213.075 |
| Creante | 2.904.048 |
| Casa si conturi la banci | 309.027 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.427 |
| DATORII | 9.018.114 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.734.853 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.535.734 |
| VENITURI TOTALE | 22.789.024 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.636.060 |
| Profitul brut | 2.152.964 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.812.583 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.353.419 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.868.769 |
| Stocuri | 2.260 |
| Creante | 2.250.725 |
| Casa si conturi la banci | 2.615.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.492 |
| DATORII | 8.441.144 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.793.536 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.061.666 |
| VENITURI TOTALE | 18.290.587 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.668.619 |
| Profitul brut | 1.621.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.399.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.959.732 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.025.759 |
| Stocuri | 8.162 |
| Creante | 2.409.291 |
| Casa si conturi la banci | 2.608.306 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.523 |
| DATORII | 6.846.834 |
| VENITURI IN AVANS | 652.284 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.499.896 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.853.438 |
| VENITURI TOTALE | 12.136.601 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.393.150 |
| Profitul brut | 743.451 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 617.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.391.066 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.034.374 |
| Stocuri | 204 |
| Creante | 1.519.637 |
| Casa si conturi la banci | 1.514.533 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.582 |
| DATORII | 4.398.806 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.037.216 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.555.221 |
| VENITURI TOTALE | 11.735.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.104.925 |
| Profitul brut | 630.347 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 518.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.085.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.066.624 |
| Stocuri | 1.498 |
| Creante | 1.140.427 |
| Casa si conturi la banci | 924.699 |
| DATORII | 4.611.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.540.905 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.218.201 |
| VENITURI TOTALE | 10.447.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.176.762 |
| Profitul brut | 270.551 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 213.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.403.552 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.652.426 |
| Stocuri | 9.748 |
| Creante | 1.051.452 |
| Casa si conturi la banci | 591.226 |
| DATORII | 4.728.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.327.259 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.773.170 |
| VENITURI TOTALE | 8.940.880 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.000.162 |
| Profitul brut | 940.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 799.954 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.482.520 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.026.321 |
| Stocuri | 3.292 |
| Creante | 760.966 |
| Casa si conturi la banci | 262.063 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.731 |
| DATORII | 1.853.003 |
| CAPITALURI - TOTAL | 658.569 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.820.728 |
| VENITURI TOTALE | 5.913.189 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.394.002 |
| Profitul brut | 519.187 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 444.128 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |