TOMIS GAS SRL – CUI 37289014
Pe scurt
TOMIS GAS SRL are CUI 37289014, număr de înregistrare J2017000843133 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.848.300 lei, un profit net de 798.679 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TOMIS GAS SRL |
| CUI | 37289014 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000843133 |
| EUID | ROONRC.J2017000843133 |
| CAEN | 4778 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-03-28 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 848 300 | 798 679 | 1 137 104 | 643 567 | 1 292 926 | 799 389 | 12 |
| 2024 | 6 703 303 | 348 332 | 1 373 908 | 775 124 | 947 597 | 348 813 | 10 |
| 2023 | 3 859 979 | -209 970 | 1 211 892 | 927 416 | 307 314 | 22 838 | 6 |
| 2022 | 4 535 236 | 393 021 | 650 284 | 619 427 | 424 278 | 393 421 | 9 |
| 2021 | 2 570 718 | 61 539 | 262 838 | 187 969 | 149 668 | 74 799 | 5 |
| 2020 | 1 470 656 | -16 333 | 113 869 | 42 519 | 84 610 | 13 260 | 3 |
| 2019 | 902 044 | 80 084 | 96 782 | 56 564 | 109 811 | 69 593 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 848 300 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TOMIS GAS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4778 Rev. 2 (echivalent: 4778 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 114 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MTC-CARS CLUJ SRL – locul 110, 52,19 mil. lei, Cluj
- EURO DISCOUNT V & C SRL – locul 110, 48,53 mil. lei, Neamţ
- HERA HEALTH SOLUTIONS SRL – locul 110, 35,14 mil. lei, Cluj
- GSD MOTION S.R.L. – locul 110, 24,25 mil. lei, Mureş
- BELLACATALEYA SRL – locul 110, 18,09 mil. lei, Sibiu
- TOTAL WATER CONCEPT S.R.L. – locul 110, 15,44 mil. lei, Bucureşti
- SKINSEEN S.R.L. – locul 110, 10,87 mil. lei, Bucureşti
- INTEGRATED SOLUTIONS PROVIDER SRL – locul 110, 8,36 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TOMIS GAS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TOMIS GAS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TOMIS GAS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 775.124 |
| Active circulante | 947.597 |
| Stocuri | 300.491 |
| Creante | 619.586 |
| Disponibilitati | 27.520 |
| Datorii | 1.373.908 |
| Capitaluri proprii | 348.813 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 6.703.303 |
| Venituri totale | 6.711.706 |
| Cheltuieli totale | 6.321.926 |
| Profit brut | 389.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 348.332 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 927.416 |
| Active circulante | 307.314 |
| Stocuri | 36.275 |
| Creante | 266.142 |
| Disponibilitati | 4.897 |
| Datorii | 1.211.892 |
| Capitaluri proprii | 22.838 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 3.859.979 |
| Venituri totale | 3.864.181 |
| Cheltuieli totale | 4.056.328 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 192.147 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 209.970 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 619.427 |
| Active circulante | 424.278 |
| Stocuri | 54.924 |
| Creante | 258.737 |
| Disponibilitati | 110.617 |
| Datorii | 650.284 |
| Capitaluri proprii | 393.421 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 4.535.236 |
| Venituri totale | 4.560.446 |
| Cheltuieli totale | 4.131.426 |
| Profit brut | 429.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 393.021 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 187.969 |
| Active circulante | 149.668 |
| Stocuri | 89.514 |
| Creante | 44.521 |
| Disponibilitati | 15.633 |
| Datorii | 262.838 |
| Capitaluri proprii | 74.799 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 2.570.718 |
| Venituri totale | 2.570.718 |
| Cheltuieli totale | 2.489.980 |
| Profit brut | 80.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 61.539 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 42.519 |
| Active circulante | 84.610 |
| Stocuri | 37.314 |
| Creante | 43.465 |
| Disponibilitati | 3.831 |
| Datorii | 113.869 |
| Capitaluri proprii | 13.260 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 1.470.656 |
| Venituri totale | 1.470.656 |
| Cheltuieli totale | 1.475.770 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.114 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 16.333 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 56.564 |
| Active circulante | 109.811 |
| Stocuri | 59.853 |
| Creante | 9.775 |
| Disponibilitati | 40.183 |
| Datorii | 96.782 |
| Capitaluri proprii | 69.593 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 902.044 |
| Venituri totale | 902.044 |
| Cheltuieli totale | 812.939 |
| Profit brut | 89.105 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 80.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 72.836 |
| Active circulante | 32.936 |
| Stocuri | 4.467 |
| Creante | 4.391 |
| Disponibilitati | 24.078 |
| Datorii | 116.263 |
| Capitaluri proprii | -10.491 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 556.874 |
| Venituri totale | 556.874 |
| Cheltuieli totale | 582.724 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 25.850 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.418 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 19.590 |
| Active circulante | 27.435 |
| Stocuri | 12.061 |
| Disponibilitati | 15.374 |
| Datorii | 26.098 |
| Capitaluri proprii | 20.927 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 314.906 |
| Venituri totale | 314.906 |
| Cheltuieli totale | 291.230 |
| Profit brut | 23.676 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.527 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |