THRACE GREINER PACKAGING SRL – CUI 15051630
Pe scurt
THRACE GREINER PACKAGING SRL are CUI 15051630, număr de înregistrare J2002000935320 și sediul în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 2222 – Alte activități de tipărire. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 118.885.750 lei, un profit net de 15.663.127 lei și un număr mediu de 114 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | THRACE GREINER PACKAGING SRL |
| CUI | 15051630 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000935320 |
| EUID | ROONRC.J2002000935320 |
| CAEN | 2222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-11-29 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 118 885 750 | 15 663 127 | 24 357 734 | 31 622 009 | 44 805 373 | 51 775 144 | 114 |
| 2024 | 114 087 190 | 10 700 704 | 31 958 628 | 31 706 672 | 46 964 801 | 46 334 073 | 102 |
| 2023 | 103 917 595 | 13 822 608 | 31 360 757 | 29 102 033 | 50 065 395 | 47 354 036 | 102 |
| 2022 | 112 572 738 | 11 072 967 | 25 204 320 | 25 451 477 | 43 219 554 | 42 940 680 | 93 |
| 2021 | 104 294 073 | 11 720 668 | 29 881 475 | 19 905 038 | 49 143 783 | 38 568 510 | 100 |
| 2020 | 85 907 621 | 9 409 250 | 28 959 947 | 23 064 470 | 37 338 918 | 30 759 580 | 104 |
| 2019 | 88 784 494 | 6 756 580 | 29 430 266 | 25 294 202 | 31 481 384 | 26 589 419 | 105 |
| 2018 | 83 439 709 | 3 911 738 | 32 546 361 | — | — | — | 108 |
| 2017 | 79 300 695 | 4 912 783 | 32 021 012 | — | — | — | 107 |
Statistics
Commercial networks and enterprises118 885 750 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “THRACE GREINER PACKAGING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2222 Rev. 2 (echivalent: 2222 Rev. 1, 2222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic |
| Cod CAEN principal | 22 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 2222: Alte activități de tipărire
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (22), poziții apropiate de locul 8 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NOKIAN TYRES EUROPE OPERATIONS S.R.L. – locul 4, 421,35 mil. lei, Bihor
- SOGEFI AIR&COOLING SRL – locul 4, 296,02 mil. lei, Bucureşti
- CIKAUTXO RO RUBBER & PLASTIC SRL – locul 4, 289,35 mil. lei, Cluj
- AUSTRIA CARD SRL – locul 4, 260,77 mil. lei, Bucureşti
- BARRIER S.R.L. – locul 4, 222,91 mil. lei, Bacău
- ARTEMA PLAST SRL – locul 4, 200,10 mil. lei, Prahova
- KLASS COATING SYSTEM SRL – locul 4, 98,80 mil. lei, Vâlcea
- AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L. – locul 4, 67,64 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „THRACE GREINER PACKAGING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „THRACE GREINER PACKAGING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „THRACE GREINER PACKAGING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.706.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.964.801 |
| Stocuri | 13.188.903 |
| Creante | 18.113.644 |
| Casa si conturi la banci | 15.662.254 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.184 |
| DATORII | 31.958.628 |
| VENITURI IN AVANS | 163.956 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.334.073 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 114.087.190 |
| VENITURI TOTALE | 113.621.575 |
| CHELTUIELI TOTALE | 101.199.781 |
| Profitul brut | 12.421.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.700.704 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.102.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.065.395 |
| Stocuri | 13.814.462 |
| Creante | 16.955.268 |
| Casa si conturi la banci | 19.295.665 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.120 |
| DATORII | 31.360.757 |
| VENITURI IN AVANS | 233.755 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.354.036 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 103.917.595 |
| VENITURI TOTALE | 106.974.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.063.732 |
| Profitul brut | 15.910.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.822.608 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.451.477 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.219.554 |
| Stocuri | 13.172.026 |
| Creante | 16.764.323 |
| Casa si conturi la banci | 13.283.205 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.353 |
| DATORII | 25.204.320 |
| VENITURI IN AVANS | 303.384 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.940.680 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 112.572.738 |
| VENITURI TOTALE | 112.940.728 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.028.388 |
| Profitul brut | 12.912.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.072.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.905.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.143.783 |
| Stocuri | 18.845.405 |
| Creante | 16.744.852 |
| Casa si conturi la banci | 13.553.526 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.345 |
| DATORII | 29.881.475 |
| VENITURI IN AVANS | 373.181 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.568.510 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 104.294.073 |
| VENITURI TOTALE | 106.482.089 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.480.717 |
| Profitul brut | 14.001.372 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.720.668 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.064.470 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.338.918 |
| Stocuri | 12.604.754 |
| Creante | 14.278.666 |
| Casa si conturi la banci | 10.455.498 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.117 |
| DATORII | 28.959.947 |
| VENITURI IN AVANS | 442.978 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.759.580 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 85.907.621 |
| VENITURI TOTALE | 86.294.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.804.393 |
| Profitul brut | 11.489.916 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.409.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.294.202 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.481.384 |
| Stocuri | 13.359.740 |
| Creante | 15.203.454 |
| Casa si conturi la banci | 2.918.190 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.874 |
| DATORII | 29.430.266 |
| VENITURI IN AVANS | 512.775 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.589.419 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 88.784.494 |
| VENITURI TOTALE | 89.717.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.529.007 |
| Profitul brut | 8.187.993 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.756.580 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.566.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.296.087 |
| Stocuri | 12.970.401 |
| Creante | 13.724.052 |
| Casa si conturi la banci | 7.601.634 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.649 |
| DATORII | 32.546.361 |
| VENITURI IN AVANS | 587.437 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.486.394 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 83.439.709 |
| VENITURI TOTALE | 82.691.570 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.909.820 |
| Profitul brut | 4.781.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.911.738 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.335.935 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.940.832 |
| Stocuri | 14.012.818 |
| Creante | 13.773.018 |
| Casa si conturi la banci | 6.154.996 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.760 |
| DATORII | 32.021.012 |
| VENITURI IN AVANS | 657.234 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.347.281 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 79.300.695 |
| VENITURI TOTALE | 79.624.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.036.384 |
| Profitul brut | 5.587.616 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.912.783 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 107 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.049.847 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.347.415 |
| Stocuri | 14.434.142 |
| Creante | 11.651.187 |
| Casa si conturi la banci | 6.262.086 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.946 |
| DATORII | 35.779.515 |
| VENITURI IN AVANS | 727.030 |
| PROVIZIOANE | 267.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.645.663 |
| Capital subscris varsat | 8.948.160 |
| Cifra de afaceri neta | 79.149.251 |
| VENITURI TOTALE | 82.082.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.113.545 |
| Profitul brut | 8.969.296 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.653.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 109 |