TEXTILE GEL & CO ROM SA
| Denumire | TEXTILE GEL & CO ROM SA |
| CUI | 4994247 |
| Nr. Reg. Com. | J36/974/1993 |
| EUID | ROONRC.J1993000974365 |
| CAEN | 1421 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-11-24 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAMOGIN VALTER PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ | - | România |
| GS SAMOSTAR SRL | - | România |
| LOVATO LUIGI | - | Italia |
| LOVATO LUIGI | - | Italia |
| GIOVANNINI CAMILLO | - | Italia |
| GIOVANNINI CAMILLO | - | Italia |
| SAMOGIN GIANLUCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41 462 821 | -6 905 371 | 12 447 459 | 1 478 600 | 22 129 742 | 11 160 883 | 155 |
| 2024 | 51 331 918 | -2 408 757 | 14 038 990 | 1 681 323 | 38 161 710 | 25 803 241 | 174 |
| 2023 | 69 532 497 | 225 325 | 12 036 777 | 1 994 033 | 38 321 454 | 28 273 612 | 195 |
| 2022 | 90 924 861 | 2 914 093 | 24 421 710 | 2 465 321 | 55 924 368 | 34 048 287 | 214 |
| 2021 | 77 361 169 | 4 517 258 | 27 577 266 | 2 463 394 | 56 212 306 | 31 134 194 | 220 |
| 2020 | 65 979 181 | 3 490 766 | 26 731 721 | 2 613 097 | 51 038 922 | 27 037 300 | 240 |
| 2019 | 49 405 207 | -764 515 | 19 675 624 | 2 427 013 | 40 960 887 | 23 296 775 | 267 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises41 462 821 lei
-19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEXTILE GEL & CO ROM SA”
| Cod CAEN preponderent | 1421 Rev. 0 (echivalent: 1421 Rev. 1, 1421 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Descriere Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Tulcea , domeniul 1421: Extracția pietrișului și nisipului
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEXTILE GEL & CO ROM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEXTILE GEL & CO ROM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEXTILE GEL & CO ROM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.994.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.321.454 |
| Stocuri | 14.881.663 |
| Creante | 22.888.149 |
| Casa si conturi la banci | 551.642 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 12.036.777 |
| VENITURI IN AVANS | 5.098 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.273.612 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 69.532.497 |
| VENITURI TOTALE | 65.215.057 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.903.319 |
| Profitul brut | 311.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 225.325 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 195 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.465.321 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.924.368 |
| Stocuri | 27.542.717 |
| Creante | 28.259.927 |
| Casa si conturi la banci | 121.724 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 90.103 |
| DATORII | 24.421.710 |
| VENITURI IN AVANS | 9.795 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.048.287 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 90.924.861 |
| VENITURI TOTALE | 94.779.079 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.069.870 |
| Profitul brut | 3.709.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.914.093 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 214 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.463.394 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.212.306 |
| Stocuri | 22.629.169 |
| Creante | 33.535.548 |
| Casa si conturi la banci | 47.589 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.254 |
| DATORII | 27.577.266 |
| VENITURI IN AVANS | 14.494 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.134.194 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 77.361.169 |
| VENITURI TOTALE | 82.514.359 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.635.944 |
| Profitul brut | 4.878.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.517.258 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 220 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.613.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.038.922 |
| Stocuri | 21.153.105 |
| Creante | 29.576.083 |
| Casa si conturi la banci | 309.734 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 119.490 |
| DATORII | 26.731.721 |
| VENITURI IN AVANS | 2.488 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.037.300 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 65.979.181 |
| VENITURI TOTALE | 61.609.414 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.167.780 |
| Profitul brut | 4.441.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.490.766 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 240 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.427.013 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.960.887 |
| Stocuri | 14.502.937 |
| Creante | 26.235.657 |
| Casa si conturi la banci | 222.293 |
| DATORII | 19.675.624 |
| VENITURI IN AVANS | 5.205 |
| PROVIZIOANE | 410.296 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.296.775 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 49.405.207 |
| VENITURI TOTALE | 45.121.186 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.776.583 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 655.397 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 764.515 |
| Numar mediu de salariati | 267 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.733.847 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.482.279 |
| Stocuri | 16.697.340 |
| Creante | 19.447.496 |
| Casa si conturi la banci | 337.443 |
| DATORII | 14.792.787 |
| PROVIZIOANE | 362.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.061.290 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.733.842 |
| VENITURI TOTALE | 46.307.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.691.937 |
| Profitul brut | 616.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 16.870 |
| Numar mediu de salariati | 298 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.396.569 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.119.664 |
| Stocuri | 6.078.200 |
| Creante | 24.747.370 |
| Casa si conturi la banci | 294.094 |
| DATORII | 9.464.998 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.051.235 |
| Capital subscris varsat | 620.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.537.109 |
| VENITURI TOTALE | 39.460.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.924.633 |
| Profitul brut | 3.536.006 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.029.201 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 382 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.713.853 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.217.678 |
| Stocuri | 3.697.489 |
| Creante | 18.854.389 |
| Casa si conturi la banci | 3.665.800 |
| DATORII | 7.699.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.232.031 |
| Capital subscris varsat | 670.000 |
| Cifra de afaceri neta | 40.713.417 |
| VENITURI TOTALE | 39.606.130 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.278.344 |
| Profitul brut | 5.327.786 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.537.562 |
| Pierdere neta | 0 |