TERRA ASTER SRL – CUI 9185158
Pe scurt
TERRA ASTER SRL are CUI 9185158, număr de înregistrare J1996000557017 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 8691 – Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.455.091 lei, un profit net de 151.365 lei și un număr mediu de 61 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERRA ASTER SRL |
| CUI | 9185158 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000557017 |
| EUID | ROONRC.J1996000557017 |
| CAEN | 8691 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-10-24 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BARBU LUCREȚIA ELENA | - | România |
| MARINESCU CARMEN IULIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 455 091 | 151 365 | 2 062 229 | 708 562 | 2 411 633 | 1 146 289 | 61 |
| 2024 | 11 044 835 | 151 835 | 1 941 067 | 1 507 389 | 2 335 135 | 1 944 073 | 46 |
| 2023 | 9 564 049 | 176 817 | 2 493 116 | 1 431 298 | 2 708 840 | 1 774 038 | 45 |
| 2022 | 9 159 761 | 182 949 | 2 436 670 | 1 322 911 | 2 911 389 | 1 838 852 | 42 |
| 2021 | 9 061 241 | 165 756 | 1 900 731 | 1 318 012 | 2 380 817 | 1 820 902 | 42 |
| 2020 | 7 171 378 | 106 473 | 1 549 557 | 1 410 137 | 1 813 867 | 1 697 251 | 43 |
| 2019 | 7 095 401 | 81 264 | 1 263 188 | 1 299 429 | 1 574 371 | 1 637 538 | 48 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERRA ASTER SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8691 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale |
| Descriere Activitate | Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale |
| Cod CAEN principal | 86 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Alba , domeniul 8691: Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (86), poziții apropiate de locul 27 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EUROMATERNA SA – locul 23, 53,36 mil. lei, Constanţa
- CENTRUL MEDICAL SAMA S.A. – locul 23, 52,55 mil. lei, Dolj
- CLINICA ANDREICA SRL – locul 23, 17,18 mil. lei, Iaşi
- AMS LABORATOR GENETIC SRL – locul 23, 13,80 mil. lei, Bucureşti
- HERMA MED CENTER SRL – locul 23, 13,60 mil. lei, Iaşi
- NICOFARM PROD SRL – locul 23, 6,10 mil. lei, Argeş
- FIZIO-MED SRL – locul 23, 2,56 mil. lei, Vaslui
- DELIANCA SRL – locul 23, 1,20 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERRA ASTER SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERRA ASTER SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERRA ASTER SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.507.389 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.335.135 |
| Stocuri | 226.121 |
| Creante | 2.025.114 |
| Casa si conturi la banci | 83.900 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.616 |
| DATORII | 1.941.067 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.944.073 |
| Capital subscris varsat | 45.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.044.835 |
| VENITURI TOTALE | 11.059.047 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.872.829 |
| Profitul brut | 186.218 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 151.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.431.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.708.840 |
| Stocuri | 228.260 |
| Creante | 2.331.266 |
| Casa si conturi la banci | 149.314 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 127.016 |
| DATORII | 2.493.116 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.774.038 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 9.564.049 |
| VENITURI TOTALE | 9.587.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.378.069 |
| Profitul brut | 209.363 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 176.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.322.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.911.389 |
| Stocuri | 189.968 |
| Creante | 2.462.341 |
| Casa si conturi la banci | 259.080 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.222 |
| DATORII | 2.436.670 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.838.852 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 9.159.761 |
| VENITURI TOTALE | 9.173.140 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.953.337 |
| Profitul brut | 219.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 182.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.318.012 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.380.817 |
| Stocuri | 228.746 |
| Creante | 1.553.719 |
| Casa si conturi la banci | 598.352 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.804 |
| DATORII | 1.900.731 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.820.902 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 9.061.241 |
| VENITURI TOTALE | 9.142.141 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.951.328 |
| Profitul brut | 190.813 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 165.756 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.410.137 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.813.867 |
| Stocuri | 169.831 |
| Creante | 1.325.319 |
| Casa si conturi la banci | 318.717 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.804 |
| DATORII | 1.549.557 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.697.251 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 7.171.378 |
| VENITURI TOTALE | 7.346.980 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.203.249 |
| Profitul brut | 143.731 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 106.473 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.299.429 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.574.371 |
| Stocuri | 117.531 |
| Creante | 1.355.558 |
| Casa si conturi la banci | 101.282 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.926 |
| DATORII | 1.263.188 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.637.538 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 7.095.401 |
| VENITURI TOTALE | 7.137.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.036.353 |
| Profitul brut | 100.890 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 81.264 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.323.282 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.307.553 |
| Stocuri | 102.837 |
| Creante | 1.114.058 |
| Casa si conturi la banci | 90.658 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.804 |
| DATORII | 1.097.366 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.556.273 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 6.267.166 |
| VENITURI TOTALE | 6.359.368 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.298.554 |
| Profitul brut | 60.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 39.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.509.406 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.278.710 |
| Stocuri | 87.032 |
| Creante | 1.115.261 |
| Casa si conturi la banci | 76.417 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.338 |
| DATORII | 1.285.648 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.516.806 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Cifra de afaceri neta | 5.550.697 |
| VENITURI TOTALE | 5.755.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.567.127 |
| Profitul brut | 188.186 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 147.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.729.269 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.423.968 |
| Stocuri | 63.891 |
| Creante | 1.277.589 |
| Casa si conturi la banci | 82.488 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.004 |
| DATORII | 1.652.947 |
| VENITURI IN AVANS | 142.020 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.369.274 |
| Capital subscris varsat | 27.300 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.125.059 |
| VENITURI TOTALE | 5.143.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.030.996 |
| Profitul brut | 112.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 87.625 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |