TEREX SRL
| Denumire | TEREX SRL |
| CUI | 21108359 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000688353 |
| EUID | ROONRC.J2007000688353 |
| CAEN | 4682 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-02-16 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 477 119 | 404 109 | 5 129 340 | — | — | — | 2 |
| 2024 | 16 077 845 | 515 817 | 5 792 804 | 1 709 670 | 6 223 859 | 2 140 725 | 2 |
| 2023 | 22 371 488 | 970 553 | 6 842 689 | 1 190 019 | 7 843 133 | 2 190 463 | 2 |
| 2022 | 26 271 760 | 743 218 | 8 486 522 | 274 123 | 9 437 610 | 1 225 211 | 2 |
| 2021 | 25 181 906 | 918 356 | 8 767 323 | 375 491 | 10 967 780 | 2 581 993 | 3 |
| 2020 | 15 937 220 | 382 134 | 6 208 219 | 381 825 | 7 669 223 | 1 853 637 | 3 |
| 2019 | 30 152 297 | 274 439 | 7 777 412 | 600 202 | 8 768 663 | 1 608 503 | 3 |
| 2018 | 29 824 611 | 385 039 | 7 886 566 | 562 755 | 9 014 134 | 1 719 103 | 3 |
| 2017 | 20 659 544 | 921 050 | 6 817 697 | 402 465 | 8 089 338 | 1 685 066 | 3 |
| 2016 | 14 203 078 | 886 354 | 2 519 375 | 535 226 | 3 612 791 | 1 650 369 | 3 |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 477 119 lei
2%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEREX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4682 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 4682: Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEREX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEREX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEREX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.709.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.223.859 |
| Stocuri | 1.188.416 |
| Creante | 5.025.866 |
| Casa si conturi la banci | 9.577 |
| DATORII | 5.792.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.140.725 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.077.845 |
| VENITURI TOTALE | 16.353.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.717.132 |
| Profitul brut | 636.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 515.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.190.019 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.843.133 |
| Stocuri | 1.218.049 |
| Creante | 6.466.963 |
| Casa si conturi la banci | 158.121 |
| DATORII | 6.842.689 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.190.463 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.371.488 |
| VENITURI TOTALE | 22.804.557 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.652.603 |
| Profitul brut | 1.151.954 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 970.553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 274.123 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.437.610 |
| Stocuri | 1.320.077 |
| Creante | 6.403.662 |
| Casa si conturi la banci | 1.713.871 |
| DATORII | 8.486.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.225.211 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 26.271.760 |
| VENITURI TOTALE | 26.436.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.536.753 |
| Profitul brut | 900.014 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 743.218 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 375.491 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.967.780 |
| Stocuri | 1.561.873 |
| Creante | 8.168.670 |
| Casa si conturi la banci | 1.237.237 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.045 |
| DATORII | 8.767.323 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.581.993 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.181.906 |
| VENITURI TOTALE | 25.544.010 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.430.887 |
| Profitul brut | 1.113.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 918.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 381.825 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.669.223 |
| Stocuri | 1.696.242 |
| Creante | 3.997.190 |
| Casa si conturi la banci | 1.975.791 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.808 |
| DATORII | 6.208.219 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.853.637 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.937.220 |
| VENITURI TOTALE | 16.060.749 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.579.557 |
| Profitul brut | 481.192 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 382.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 600.202 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.768.663 |
| Stocuri | 1.645.647 |
| Creante | 6.722.003 |
| Casa si conturi la banci | 401.013 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.050 |
| DATORII | 7.777.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.608.503 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.152.297 |
| VENITURI TOTALE | 30.370.033 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.013.387 |
| Profitul brut | 356.646 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 274.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 562.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.014.134 |
| Stocuri | 1.949.166 |
| Creante | 7.054.054 |
| Casa si conturi la banci | 10.914 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.780 |
| DATORII | 7.886.566 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.719.103 |
| Capital subscris varsat | 110.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.824.611 |
| VENITURI TOTALE | 30.103.293 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.624.129 |
| Profitul brut | 479.164 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 385.039 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 402.465 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.089.338 |
| Stocuri | 2.080.113 |
| Creante | 5.997.341 |
| Casa si conturi la banci | 11.884 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.960 |
| DATORII | 6.817.697 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.685.066 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.659.544 |
| VENITURI TOTALE | 20.704.148 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.613.849 |
| Profitul brut | 1.090.299 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 921.050 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 535.226 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.612.791 |
| Stocuri | 1.649.225 |
| Creante | 1.895.128 |
| Casa si conturi la banci | 68.438 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.727 |
| DATORII | 2.519.375 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.650.369 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.203.078 |
| VENITURI TOTALE | 14.363.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.324.516 |
| Profitul brut | 1.039.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 886.354 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |