TEJAS DEVELOPMENT S.R.L. – CUI 42043830
Pe scurt
TEJAS DEVELOPMENT S.R.L. are CUI 42043830, număr de înregistrare J2019017438403 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 7020 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Pentru anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 78.403 lei, un profit net de 972 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2024
| Denumire | TEJAS DEVELOPMENT S.R.L. |
| CUI | 42043830 |
| Nr. Reg. Com. | J2019017438403 |
| EUID | ROONRC.J2019017438403 |
| CAEN | 7020 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-12-19 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRĂDINARU MIHAI-DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 78 403 | 972 | 22 147 | 1 368 | 21 991 | 1 212 | 2 |
| 2023 | 333 012 | 148 465 | 37 419 | 1 368 | 137 226 | 101 175 | 2 |
| 2022 | 40 202 | -47 530 | 48 214 | 0 | 924 | -47 290 | 2 |
| 2021 | 152 595 | 119 303 | 2 101 | 0 | 121 644 | 119 543 | 2 |
| 2020 | 55 605 | 43 009 | 3 550 | 386 | 46 413 | 43 249 | 1 |
| 2019 | 0 | 97 | 303 | 386 | 214 | 297 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises78 403 lei
-76%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEJAS DEVELOPMENT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7020 Rev. 0 (echivalent: 7020 Rev. 1, 7020 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Cod CAEN principal | 70 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (70), poziții apropiate de locul 3304 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2024.- LORIN HIKE ADVENTURES S.R.L. – locul 3300, 79.100 lei, Harghita
- I.P.I.E.V. CONSULTING SRL – locul 3300, 50.574 lei, Bucureşti
- PRO BUSINESS VISION S.R.L. – locul 3301, 79.077 lei, Harghita
- SIMURG VIS S.R.L. – locul 3301, 50.200 lei, Buzău
- EXIMIA CONSULTING S.R.L. – locul 3302, 79.000 lei, Hunedoara
- MAVENS S.R.L. – locul 3302, 50.175 lei, Bucureşti
- EXPERT ASIG TEAM S.R.L. – locul 3303, 78.636 lei, Suceava
- ARMONIA CONSULT SRL – locul 3303, 50.150 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEJAS DEVELOPMENT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEJAS DEVELOPMENT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEJAS DEVELOPMENT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.368 |
| Active circulante | 21.991 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 20.253 |
| Disponibilitati | 1.738 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 22.147 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.212 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 78.403 |
| Venituri totale | 78.403 |
| Cheltuieli totale | 76.732 |
| Profit brut | 1.671 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 972 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.368 |
| Active circulante | 137.226 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 133.750 |
| Disponibilitati | 3.476 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 37.419 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 101.175 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 333.012 |
| Venituri totale | 333.094 |
| Cheltuieli totale | 156.317 |
| Profit brut | 176.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 148.465 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 924 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 924 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 48.214 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -47.290 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 40.202 |
| Venituri totale | 40.381 |
| Cheltuieli totale | 86.973 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 46.592 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 47.530 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 121.644 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 115.250 |
| Disponibilitati | 6.394 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.101 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 119.543 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 152.595 |
| Venituri totale | 152.595 |
| Cheltuieli totale | 28.714 |
| Profit brut | 123.881 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 119.303 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 386 |
| Active circulante | 46.413 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 7.308 |
| Disponibilitati | 39.105 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 3.550 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 43.249 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 55.605 |
| Venituri totale | 55.610 |
| Cheltuieli totale | 10.933 |
| Profit brut | 44.677 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.009 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 386 |
| Active circulante | 214 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 214 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 303 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 297 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 0 |
| Venituri totale | 100 |
| Cheltuieli totale | 0 |
| Profit brut | 100 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 97 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |