SYSTEM PRO SRL – CUI 17718057
Pe scurt
SYSTEM PRO SRL are CUI 17718057, număr de înregistrare J2005001005276 și sediul în Municipiul Piatra Neamţ, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.756.704 lei, un profit net de 160.728 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SYSTEM PRO SRL |
| CUI | 17718057 |
| Nr. Reg. Com. | J2005001005276 |
| EUID | ROONRC.J2005001005276 |
| CAEN | 9510 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-06-23 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞURUBARU GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 756 704 | 160 728 | 1 061 919 | 413 840 | 858 353 | 205 324 | 14 |
| 2024 | 5 475 740 | 143 600 | 1 180 516 | 477 204 | 1 056 775 | 339 090 | 13 |
| 2023 | 4 185 089 | 92 199 | 888 750 | 509 617 | 685 656 | 296 173 | 14 |
| 2022 | 4 693 005 | 60 047 | 1 002 768 | 592 910 | 697 967 | 275 059 | 17 |
| 2021 | 5 021 085 | 21 245 | 1 314 801 | 468 332 | 1 208 864 | 362 395 | 17 |
| 2020 | 4 386 796 | 13 599 | 1 497 877 | 512 964 | 1 349 583 | 368 150 | 18 |
| 2019 | 5 087 765 | 401 | 1 599 385 | 562 374 | 1 388 640 | 355 135 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 756 704 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SYSTEM PRO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 9510 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații |
| Descriere Activitate | Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații |
| Cod CAEN principal | 95 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 9510: Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (95), poziții apropiate de locul 28 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TIRE EXPERT SRL – locul 24, 60,87 mil. lei, Bucureşti
- REDATRONIC SERV SRL – locul 24, 7,53 mil. lei, Mureş
- GEODAN IDEAL IT SRL – locul 24, 1,11 mil. lei, Dâmboviţa
- SERVICE ECHIPAMENTE MICUL FERMIER S.R.L. – locul 24, 1,06 mil. lei, Ilfov
- ELECTROMECANICA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA – locul 24, 798.952 lei, Mureş
- DANIELS WORKSHOP S.R.L. – locul 24, 404.921 lei, Sibiu
- PLUS GSM SERVICE SRL – locul 24, 286.135 lei, Dolj
- ELAY FABRIC SRL – locul 24, 245.313 lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SYSTEM PRO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SYSTEM PRO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SYSTEM PRO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 477.204 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.056.775 |
| Stocuri | 315.567 |
| Creante | 486.720 |
| Casa si conturi la banci | 254.488 |
| DATORII | 1.180.516 |
| VENITURI IN AVANS | 14.373 |
| CAPITALURI - TOTAL | 339.090 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.475.740 |
| VENITURI TOTALE | 5.478.481 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.302.972 |
| Profitul brut | 175.509 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 143.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 509.617 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 685.656 |
| Stocuri | 279.208 |
| Creante | 374.967 |
| Casa si conturi la banci | 31.481 |
| DATORII | 888.750 |
| VENITURI IN AVANS | 10.350 |
| CAPITALURI - TOTAL | 296.173 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.185.089 |
| VENITURI TOTALE | 4.188.348 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.072.389 |
| Profitul brut | 115.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 592.910 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 697.967 |
| Stocuri | 385.405 |
| Creante | 147.616 |
| Casa si conturi la banci | 164.946 |
| DATORII | 1.002.768 |
| VENITURI IN AVANS | 13.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 275.059 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.693.005 |
| VENITURI TOTALE | 4.693.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.619.422 |
| Profitul brut | 74.076 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.047 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 468.332 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.208.864 |
| Stocuri | 488.832 |
| Creante | 128.285 |
| Casa si conturi la banci | 591.747 |
| DATORII | 1.314.801 |
| CAPITALURI - TOTAL | 362.395 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.021.085 |
| VENITURI TOTALE | 5.027.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.001.865 |
| Profitul brut | 25.625 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.245 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 512.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.349.583 |
| Stocuri | 768.972 |
| Creante | 127.773 |
| Casa si conturi la banci | 452.838 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.480 |
| DATORII | 1.497.877 |
| CAPITALURI - TOTAL | 368.150 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.386.796 |
| VENITURI TOTALE | 4.451.048 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.432.714 |
| Profitul brut | 18.334 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 562.374 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.388.640 |
| Stocuri | 1.005.755 |
| Creante | 239.233 |
| Casa si conturi la banci | 143.652 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.506 |
| DATORII | 1.599.385 |
| CAPITALURI - TOTAL | 355.135 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.087.765 |
| VENITURI TOTALE | 5.103.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.064.875 |
| Profitul brut | 38.453 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| Active imobilizate | 512.732 |
| Active circulante | 1.546.054 |
| Stocuri | 1.095.835 |
| Creante | 319.980 |
| Disponibilitati | 130.239 |
| Cheltuieli in avans | 15.231 |
| Datorii | 1.720.137 |
| Capitaluri proprii | 353.880 |
| Capital social | 150.000 |
| Cifra de afaceri | 4.420.445 |
| Venituri totale | 4.426.827 |
| Cheltuieli totale | 4.378.260 |
| Profit brut | 48.567 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 555.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.858.102 |
| Stocuri | 889.584 |
| Creante | 767.713 |
| Casa si conturi la banci | 200.805 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.506 |
| DATORII | 2.067.954 |
| CAPITALURI - TOTAL | 348.956 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.108.174 |
| VENITURI TOTALE | 4.110.288 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.106.738 |
| Profitul brut | 3.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 636.796 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.684.596 |
| Stocuri | 694.128 |
| Creante | 784.181 |
| Casa si conturi la banci | 206.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 301 |
| DATORII | 1.975.649 |
| CAPITALURI - TOTAL | 346.044 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.454.223 |
| VENITURI TOTALE | 4.459.596 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.443.782 |
| Profitul brut | 15.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.266 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |