STEGAIU SRL – CUI 16404790
Pe scurt
STEGAIU SRL are CUI 16404790, număr de înregistrare J2004000849045 și sediul în Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.664.872 lei, un profit net de 180.614 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STEGAIU SRL |
| CUI | 16404790 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000849045 |
| EUID | ROONRC.J04/849/2004 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-05-07 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURBULEA ANTON | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 664 872 | 180 614 | 476 143 | 519 978 | 316 281 | 360 116 | 10 |
| 2024 | 2 166 728 | 252 028 | 408 507 | 527 455 | 260 551 | 379 499 | 10 |
| 2023 | 1 763 547 | 73 309 | 568 959 | 665 368 | 181 063 | 277 472 | 9 |
| 2022 | 1 795 100 | 156 183 | 536 241 | 526 137 | 412 449 | 402 345 | 10 |
| 2021 | 1 639 938 | 181 152 | 115 268 | 384 417 | 417 014 | 686 163 | 10 |
| 2020 | 1 280 437 | 70 707 | 285 738 | 258 458 | 587 491 | 560 211 | 12 |
| 2019 | 1 167 867 | 15 287 | 286 934 | 375 490 | 400 947 | 489 503 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 664 872 lei
-23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STEGAIU SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 337 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SELCAR INTERNATIONAL SRL – locul 333, 32,66 mil. lei, Bucureşti
- KOLUMBUS EXPRESS SRL – locul 333, 1,68 mil. lei, Cluj
- CHEFE MANAGEMENT SRL – locul 333, 1,04 mil. lei, Bucureşti
- BAS HOLDING GROUP S.R.L. – locul 333, 387.286 lei, Cluj
- ROBBY TRANSHD S.R.L. – locul 333, 229.510 lei, Hunedoara
- DONA. CARGO S.R.L. – locul 334, 32,53 mil. lei, Ilfov
- ALEX PREST SRL – locul 334, 1,67 mil. lei, Hunedoara
- SILVERMAN IMPORT EXPORT SRL – locul 334, 1,04 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STEGAIU SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STEGAIU SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STEGAIU SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 527.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 260.551 |
| Stocuri | 5.120 |
| Creante | 240.259 |
| Casa si conturi la banci | 15.172 |
| DATORII | 408.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 379.499 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.166.728 |
| VENITURI TOTALE | 2.245.197 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.941.275 |
| Profitul brut | 303.922 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 252.028 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 665.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 181.063 |
| Stocuri | 3.150 |
| Creante | 173.233 |
| Casa si conturi la banci | 4.680 |
| DATORII | 568.959 |
| CAPITALURI - TOTAL | 277.472 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.763.547 |
| VENITURI TOTALE | 1.830.238 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.743.650 |
| Profitul brut | 86.588 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 73.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 526.137 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 412.449 |
| Stocuri | 608 |
| Creante | 180.101 |
| Casa si conturi la banci | 231.740 |
| DATORII | 536.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 402.345 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.795.100 |
| VENITURI TOTALE | 1.820.259 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.645.871 |
| Profitul brut | 174.388 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 156.183 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 384.417 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 417.014 |
| Creante | 159.800 |
| Casa si conturi la banci | 257.214 |
| DATORII | 115.268 |
| CAPITALURI - TOTAL | 686.163 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.639.938 |
| VENITURI TOTALE | 1.663.570 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.454.217 |
| Profitul brut | 209.353 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 181.152 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 258.458 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 587.491 |
| Stocuri | 14.618 |
| Creante | 328.336 |
| Casa si conturi la banci | 244.537 |
| DATORII | 285.738 |
| CAPITALURI - TOTAL | 560.211 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.280.437 |
| VENITURI TOTALE | 1.344.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.261.609 |
| Profitul brut | 83.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 70.707 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 375.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 400.947 |
| Stocuri | 22.471 |
| Creante | 41.944 |
| Casa si conturi la banci | 336.532 |
| DATORII | 286.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | 489.503 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.167.867 |
| VENITURI TOTALE | 1.195.896 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.176.139 |
| Profitul brut | 19.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.287 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 422.978 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 169.856 |
| Stocuri | 16.260 |
| Creante | 50.550 |
| Casa si conturi la banci | 103.046 |
| DATORII | 118.617 |
| CAPITALURI - TOTAL | 474.217 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.118.663 |
| VENITURI TOTALE | 1.119.654 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.091.227 |
| Profitul brut | 28.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.094 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 548.837 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.344 |
| Stocuri | 5.843 |
| Creante | 47.945 |
| Casa si conturi la banci | 15.556 |
| DATORII | 163.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | 455.123 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.041.093 |
| VENITURI TOTALE | 1.043.605 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.027.750 |
| Profitul brut | 15.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 684.924 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.449 |
| Stocuri | 2.619 |
| Creante | 41.169 |
| Casa si conturi la banci | 10.661 |
| DATORII | 296.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 442.468 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.119.236 |
| VENITURI TOTALE | 1.148.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.128.478 |
| Profitul brut | 20.463 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |