SOVAN SRL
| Denumire | SOVAN SRL |
| CUI | 11536820 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000295121 |
| EUID | ROONRC.J12/295/1999 |
| CAEN | 4726 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-03-03 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| AL ASSAF GHASSAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20 599 333 | 630 339 | 7 993 256 | — | — | — | 19 |
| 2024 | 17 683 214 | 818 406 | 5 505 963 | 441 246 | 6 882 136 | 1 817 419 | 18 |
| 2023 | 16 141 417 | 819 599 | 5 154 166 | 100 248 | 6 052 931 | 999 013 | 18 |
| 2022 | 15 683 445 | 561 728 | 5 699 032 | 130 547 | 6 131 302 | 562 817 | 20 |
| 2021 | 15 080 050 | 664 050 | 3 204 266 | 159 518 | 5 974 814 | 2 930 066 | 20 |
| 2020 | 15 849 366 | 697 795 | 3 941 986 | 193 418 | 6 014 584 | 2 266 016 | 21 |
| 2019 | 19 260 100 | 466 395 | 3 211 513 | 283 645 | 4 496 089 | 1 568 221 | 26 |
| 2018 | 19 476 431 | 417 928 | 3 643 250 | 102 261 | 4 642 815 | 1 101 826 | 35 |
| 2017 | 20 264 366 | 229 942 | 3 709 426 | 119 461 | 4 273 863 | 683 898 | 41 |
| 2016 | 18 982 420 | 452 867 | 3 870 729 | 182 555 | 4 142 130 | 453 956 | 43 |
Statistics
Commercial networks and enterprises20 599 333 lei
16%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOVAN SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4726 Rev. 2 (echivalent: 4726 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOVAN SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOVAN SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOVAN SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 441.246 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.882.136 |
| Stocuri | 5.887.740 |
| Creante | 41.646 |
| Casa si conturi la banci | 952.750 |
| DATORII | 5.505.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.817.419 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.683.214 |
| VENITURI TOTALE | 17.909.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.969.831 |
| Profitul brut | 939.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 818.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 100.248 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.052.931 |
| Stocuri | 5.795.924 |
| Creante | 78.416 |
| Casa si conturi la banci | 178.591 |
| DATORII | 5.154.166 |
| CAPITALURI - TOTAL | 999.013 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 16.141.417 |
| VENITURI TOTALE | 16.378.231 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.440.923 |
| Profitul brut | 937.308 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 819.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 130.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.131.302 |
| Stocuri | 5.220.249 |
| Creante | 551.428 |
| Casa si conturi la banci | 359.625 |
| DATORII | 5.699.032 |
| CAPITALURI - TOTAL | 562.817 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.683.445 |
| VENITURI TOTALE | 15.823.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.171.812 |
| Profitul brut | 652.042 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 561.728 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 159.518 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.974.814 |
| Stocuri | 5.172.493 |
| Creante | 693.330 |
| Casa si conturi la banci | 108.991 |
| DATORII | 3.204.266 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.930.066 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.080.050 |
| VENITURI TOTALE | 15.234.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.478.585 |
| Profitul brut | 755.801 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 664.050 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 193.418 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.014.584 |
| Stocuri | 5.085.841 |
| Creante | 830.000 |
| Casa si conturi la banci | 98.743 |
| DATORII | 3.941.986 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.266.016 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.849.366 |
| VENITURI TOTALE | 16.039.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.247.857 |
| Profitul brut | 791.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 697.795 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 283.645 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.496.089 |
| Stocuri | 3.761.730 |
| Creante | 667.595 |
| Casa si conturi la banci | 66.764 |
| DATORII | 3.211.513 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.568.221 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.260.100 |
| VENITURI TOTALE | 19.434.311 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.827.892 |
| Profitul brut | 606.419 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 466.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 102.261 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.642.815 |
| Stocuri | 3.704.748 |
| Creante | 738.106 |
| Casa si conturi la banci | 199.961 |
| DATORII | 3.643.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.101.826 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.476.431 |
| VENITURI TOTALE | 19.625.007 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.135.739 |
| Profitul brut | 489.268 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 417.928 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.461 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.273.863 |
| Stocuri | 3.189.463 |
| Creante | 717.483 |
| Casa si conturi la banci | 366.917 |
| DATORII | 3.709.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 683.898 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 20.264.366 |
| VENITURI TOTALE | 20.495.478 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.199.999 |
| Profitul brut | 295.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 229.942 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 182.555 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.142.130 |
| Stocuri | 2.858.279 |
| Creante | 914.726 |
| Casa si conturi la banci | 369.125 |
| DATORII | 3.870.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 453.956 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.982.420 |
| VENITURI TOTALE | 19.521.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.982.722 |
| Profitul brut | 539.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 452.867 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |