SOMETRA SA
| Denumire | SOMETRA SA |
| CUI | 813526 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000124326 |
| EUID | ROONRC.J32/124/1991 |
| CAEN | 2410 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-07 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KONTOUZOGLOU ALEXANDROS ANARGYROS | - | Grecia |
| DIAKOPOULOS DIMITRIOS | - | Grecia |
| CHRISTOS EFSTATHIADIS | - | Grecia |
| CHRISTOS EFSTATHIADIS | - | Grecia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -7 154 198 | 75 056 941 | 35 212 248 | 9 808 979 | -30 160 862 | 6 |
| 2024 | 654 949 | -27 476 497 | 67 880 461 | 35 302 430 | 9 698 352 | -23 006 663 | 6 |
| 2023 | 8 | -8 994 680 | 60 824 592 | 55 445 510 | 9 977 209 | 4 469 834 | 6 |
| 2022 | 0 | -13 938 160 | 53 954 576 | 54 962 359 | 12 588 242 | 13 472 014 | 6 |
| 2021 | 1 200 | -1 506 703 | 114 325 405 | 52 282 692 | 9 576 059 | -52 591 346 | 8 |
| 2020 | 1 026 818 | -9 311 661 | 111 893 784 | 50 778 905 | 10 155 697 | -51 084 643 | 15 |
| 2019 | 3 187 882 | -12 694 395 | 101 644 945 | 48 840 301 | 11 157 759 | -41 772 982 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOMETRA SA”
| Cod CAEN preponderent | 2410 Rev. 2 (echivalent: 2410 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Cod CAEN principal | 24 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 2410: Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOMETRA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOMETRA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOMETRA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.302.430 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.698.352 |
| Stocuri | 400.257 |
| Creante | 9.029.795 |
| Casa si conturi la banci | 268.300 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 108.738 |
| DATORII | 67.880.461 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | -23.006.663 |
| Capital subscris varsat | 8.690.395 |
| Cifra de afaceri neta | 654.949 |
| VENITURI TOTALE | 1.945.257 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.421.754 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 27.476.497 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 27.476.497 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.445.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.977.209 |
| Stocuri | 377.302 |
| Creante | 8.705.235 |
| Casa si conturi la banci | 894.672 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 107.429 |
| DATORII | 60.824.592 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.469.834 |
| Capital subscris varsat | 8.690.395 |
| Cifra de afaceri neta | 8 |
| VENITURI TOTALE | 2.798.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.793.197 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.994.680 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.994.680 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.962.359 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.588.242 |
| Stocuri | 353.324 |
| Creante | 8.950.492 |
| Casa si conturi la banci | 3.284.426 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.711 |
| DATORII | 53.954.576 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.472.014 |
| Capital subscris varsat | 146.444.385 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 2.777.769 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.715.929 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.938.160 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.938.160 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.282.692 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.576.059 |
| Stocuri | 336.727 |
| Creante | 8.539.135 |
| Casa si conturi la banci | 700.197 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.030 |
| DATORII | 114.325.405 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | -52.591.346 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 1.200 |
| VENITURI TOTALE | 6.667.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.173.794 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.506.703 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.506.703 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.778.905 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.155.697 |
| Stocuri | 359.246 |
| Creante | 8.172.232 |
| Casa si conturi la banci | 1.624.219 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 110.261 |
| DATORII | 111.893.784 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | -51.084.643 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 1.026.818 |
| VENITURI TOTALE | 3.097.397 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.409.058 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.311.661 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.311.661 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.840.301 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.157.759 |
| Stocuri | 441.482 |
| Creante | 8.431.389 |
| Casa si conturi la banci | 2.284.888 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 109.625 |
| DATORII | 101.644.945 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | -41.772.982 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 3.187.882 |
| VENITURI TOTALE | 3.220.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.914.828 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.694.395 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.694.395 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.939.053 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.945.668 |
| Stocuri | 2.061.287 |
| Creante | 8.289.104 |
| Casa si conturi la banci | 2.595.277 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.195.357 |
| DATORII | 96.922.943 |
| PROVIZIOANE | 235.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | -29.078.587 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 8.747.411 |
| VENITURI TOTALE | 13.104.274 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.534.481 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.430.207 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 22.430.207 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 65.908.335 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.208.853 |
| Stocuri | 4.433.574 |
| Creante | 11.504.167 |
| Casa si conturi la banci | 2.271.112 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.621.585 |
| DATORII | 94.378.976 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.640.203 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 12.099.655 |
| VENITURI TOTALE | 16.016.731 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.524.706 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.507.975 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.507.975 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.743.601 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.190.343 |
| Stocuri | 2.643.211 |
| Creante | 12.252.654 |
| Casa si conturi la banci | 294.478 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 380.014 |
| DATORII | 14.467.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.846.378 |
| Capital subscris varsat | 66.442.865 |
| Cifra de afaceri neta | 19.898.276 |
| VENITURI TOTALE | 24.667.738 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.978.201 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.310.463 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.310.463 |
| Numar mediu de salariati | 88 |