SOLINVEST SRL
| Denumire | SOLINVEST SRL |
| CUI | 1630667 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001274177 |
| EUID | ROONRC.J1992001274177 |
| CAEN | 2822 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-05-28 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 708 996 | 1 078 132 | 5 372 642 | — | — | — | 41 |
| 2024 | 8 048 815 | 510 795 | 5 838 477 | 5 855 808 | 5 251 370 | 5 243 762 | 40 |
| 2023 | 4 797 956 | 297 890 | 4 102 378 | 5 370 834 | 3 508 683 | 4 732 967 | 40 |
| 2022 | 7 612 661 | 100 194 | 4 274 984 | 4 126 815 | 4 608 504 | 4 435 078 | 48 |
| 2021 | 6 456 237 | 14 641 | 4 883 325 | 3 385 795 | 5 844 243 | 4 334 884 | 53 |
| 2020 | 6 675 862 | 250 430 | 4 218 575 | 3 138 151 | 5 425 032 | 4 320 243 | 71 |
| 2019 | 6 275 527 | 170 331 | 3 516 064 | 3 477 176 | 4 394 784 | 4 078 442 | 80 |
| 2018 | 6 780 862 | 38 474 | 3 802 276 | 3 456 262 | 4 557 669 | 3 908 111 | 94 |
| 2017 | 6 645 512 | 855 922 | 3 376 132 | 3 288 229 | 4 227 689 | 3 869 638 | 97 |
| 2016 | 9 076 175 | 2 136 960 | 3 488 101 | 2 859 684 | 4 917 692 | 4 033 563 | 106 |
Statistics
Commercial networks and enterprises10 708 996 lei
33%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOLINVEST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2822 Rev. 2 (echivalent: 2822 Rev. 1, 2822 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Descriere Activitate | Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOLINVEST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOLINVEST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOLINVEST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.855.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.251.370 |
| Stocuri | 921.215 |
| Creante | 3.703.976 |
| Casa si conturi la banci | 626.179 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.613 |
| DATORII | 5.838.477 |
| VENITURI IN AVANS | 68.552 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.243.762 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.048.815 |
| VENITURI TOTALE | 8.118.623 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.522.216 |
| Profitul brut | 596.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 510.795 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.370.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.508.683 |
| Stocuri | 1.857.920 |
| Creante | 385.636 |
| Casa si conturi la banci | 1.265.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 46.336 |
| DATORII | 4.102.378 |
| VENITURI IN AVANS | 90.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.732.967 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.797.956 |
| VENITURI TOTALE | 6.689.644 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.325.583 |
| Profitul brut | 364.061 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 297.890 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.126.815 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.608.504 |
| Stocuri | 1.310.518 |
| Creante | 1.842.272 |
| Casa si conturi la banci | 1.455.714 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.696 |
| DATORII | 4.274.984 |
| VENITURI IN AVANS | 57.646 |
| PROVIZIOANE | 9.307 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.435.078 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.612.661 |
| VENITURI TOTALE | 7.012.102 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.876.772 |
| Profitul brut | 135.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 100.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.385.795 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.844.243 |
| Stocuri | 2.526.851 |
| Creante | 1.784.423 |
| Casa si conturi la banci | 1.532.969 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.380 |
| DATORII | 4.883.325 |
| VENITURI IN AVANS | 16.033 |
| PROVIZIOANE | 9.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.334.884 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.456.237 |
| VENITURI TOTALE | 6.599.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.567.876 |
| Profitul brut | 32.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.641 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.138.151 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.425.032 |
| Stocuri | 2.762.615 |
| Creante | 899.410 |
| Casa si conturi la banci | 1.763.007 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.945 |
| DATORII | 4.218.575 |
| VENITURI IN AVANS | 21.816 |
| PROVIZIOANE | 88.494 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.320.243 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.675.862 |
| VENITURI TOTALE | 7.431.473 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.117.131 |
| Profitul brut | 314.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 250.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.477.176 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.394.784 |
| Stocuri | 2.147.310 |
| Creante | 1.269.051 |
| Casa si conturi la banci | 978.423 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.153 |
| DATORII | 3.516.064 |
| VENITURI IN AVANS | 28.469 |
| PROVIZIOANE | 289.138 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.078.442 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.275.527 |
| VENITURI TOTALE | 7.693.267 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.471.160 |
| Profitul brut | 222.107 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 170.331 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.456.262 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.557.669 |
| Stocuri | 988.953 |
| Creante | 2.580.764 |
| Casa si conturi la banci | 987.952 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.891 |
| DATORII | 3.802.276 |
| VENITURI IN AVANS | 36.449 |
| PROVIZIOANE | 317.986 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.908.111 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.780.862 |
| VENITURI TOTALE | 7.438.058 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.373.489 |
| Profitul brut | 64.569 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.474 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.288.229 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.227.689 |
| Stocuri | 506.874 |
| Creante | 3.425.889 |
| Casa si conturi la banci | 294.926 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.891 |
| DATORII | 3.376.132 |
| VENITURI IN AVANS | 62.387 |
| PROVIZIOANE | 229.652 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.869.638 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.645.512 |
| VENITURI TOTALE | 6.593.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.564.255 |
| Profitul brut | 1.029.121 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 855.922 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.859.684 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.917.692 |
| Stocuri | 710.721 |
| Creante | 3.435.074 |
| Casa si conturi la banci | 771.897 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.809 |
| DATORII | 3.488.101 |
| VENITURI IN AVANS | 95.032 |
| PROVIZIOANE | 178.489 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.033.563 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.076.175 |
| VENITURI TOTALE | 10.150.062 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.617.823 |
| Profitul brut | 2.532.239 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.136.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 106 |