SISTEMPLAST SA – CUI 11438007
Pe scurt
SISTEMPLAST SA are CUI 11438007, număr de înregistrare J1999000071381 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 2553 – Operațiuni de mecanică generală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 24.664.663 lei, un profit net de 57.752 lei și un număr mediu de 183 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SISTEMPLAST SA |
| CUI | 11438007 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000071381 |
| EUID | ROONRC.J1999000071381 |
| CAEN | 2553 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-02-12 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STAICU DUMITRU FLORIAN | - | România |
| MAN GHEORGHE-ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24 664 663 | 57 752 | 10 434 592 | 5 756 817 | 17 857 423 | 13 179 648 | 183 |
| 2024 | 31 107 184 | 396 514 | 9 512 505 | 7 040 150 | 15 629 459 | 13 121 896 | 195 |
| 2023 | 39 024 361 | 4 279 135 | 13 713 548 | 8 632 658 | 18 112 426 | 12 960 216 | 183 |
| 2022 | 56 251 005 | 6 109 677 | 15 869 906 | 10 074 745 | 14 650 997 | 8 554 725 | 173 |
| 2021 | 36 613 887 | 1 852 421 | 21 043 954 | 9 099 459 | 14 697 221 | 2 552 726 | 180 |
| 2020 | 19 090 327 | 601 267 | 8 069 128 | 483 382 | 11 437 001 | 3 700 224 | 203 |
| 2019 | 13 540 655 | 147 723 | 3 141 970 | 339 515 | 3 008 897 | 99 038 | 198 |
| 2018 | 12 703 025 | 121 421 | 1 167 780 | — | — | — | 186 |
| 2017 | 9 800 859 | 24 127 | 1 484 611 | — | — | — | 173 |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises24 664 663 lei
-21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SISTEMPLAST SA”
| Cod CAEN preponderent | 2553 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Vâlcea , domeniul 2553: Operațiuni de mecanică generală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 41 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- UNION SERV SRL – locul 37, 57,42 mil. lei, Constanţa
- TRAMET INDUSTRY SRL – locul 37, 28,37 mil. lei, Argeş
- ALUCO SRL – locul 37, 12,41 mil. lei, Covasna
- AGO MECANIC SRL – locul 37, 10,51 mil. lei, Arad
- TEHNOTAB-RO SRL – locul 37, 7,02 mil. lei, Timiş
- BATTPET FORT S.R.L. – locul 37, 6,12 mil. lei, Maramureş
- INNOSTEEL S.R.L. – locul 37, 4,75 mil. lei, Constanţa
- SIWO PROIECTING S.R.L. – locul 37, 4,57 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SISTEMPLAST SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SISTEMPLAST SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SISTEMPLAST SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.040.150 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.629.459 |
| Stocuri | 2.099.933 |
| Creante | 8.998.662 |
| Casa si conturi la banci | 2.483.080 |
| DATORII | 9.512.505 |
| VENITURI IN AVANS | 35.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.121.896 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 31.107.184 |
| VENITURI TOTALE | 31.298.246 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.734.589 |
| Profitul brut | 563.657 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 396.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 195 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.632.658 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.112.426 |
| Stocuri | 2.075.733 |
| Creante | 10.673.720 |
| Casa si conturi la banci | 3.762.973 |
| DATORII | 13.713.548 |
| VENITURI IN AVANS | 71.320 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.960.216 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 39.024.361 |
| VENITURI TOTALE | 39.091.518 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.252.472 |
| Profitul brut | 4.839.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.279.135 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 183 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.074.745 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.650.997 |
| Stocuri | 2.022.333 |
| Creante | 8.504.520 |
| Casa si conturi la banci | 4.124.144 |
| DATORII | 15.869.906 |
| VENITURI IN AVANS | 107.431 |
| PROVIZIOANE | 193.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.554.725 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 56.251.005 |
| VENITURI TOTALE | 56.422.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.105.232 |
| Profitul brut | 7.317.233 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.109.677 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 173 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.099.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.697.221 |
| Stocuri | 537.470 |
| Creante | 13.016.359 |
| Casa si conturi la banci | 1.143.392 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 21.043.954 |
| PROVIZIOANE | 200.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.552.726 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 36.613.887 |
| VENITURI TOTALE | 34.650.332 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.687.911 |
| Profitul brut | 1.962.421 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.852.421 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 483.382 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.437.001 |
| Stocuri | 2.373.305 |
| Creante | 6.811.444 |
| Casa si conturi la banci | 2.252.252 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 160.303 |
| DATORII | 8.069.128 |
| PROVIZIOANE | 311.334 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.700.224 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 19.090.327 |
| VENITURI TOTALE | 21.077.848 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.476.581 |
| Profitul brut | 601.267 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 601.267 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 203 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 339.515 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.008.897 |
| Stocuri | 296.417 |
| Creante | 2.591.251 |
| Casa si conturi la banci | 121.229 |
| DATORII | 3.141.970 |
| PROVIZIOANE | 107.404 |
| CAPITALURI - TOTAL | 99.038 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 13.540.655 |
| VENITURI TOTALE | 13.554.992 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.407.269 |
| Profitul brut | 147.723 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 147.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 198 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 229.235 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.680.190 |
| Stocuri | 126.294 |
| Creante | 900.635 |
| Casa si conturi la banci | 653.261 |
| DATORII | 1.167.780 |
| VENITURI IN AVANS | 790.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | -48.685 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 12.703.025 |
| VENITURI TOTALE | 12.706.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.585.303 |
| Profitul brut | 121.421 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 121.421 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 186 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 101.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.212.697 |
| Stocuri | 208.106 |
| Creante | 920.407 |
| Casa si conturi la banci | 84.184 |
| DATORII | 1.484.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | -170.106 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 9.800.859 |
| VENITURI TOTALE | 9.776.282 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.752.155 |
| Profitul brut | 24.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.127 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 173 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 106.186 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.321.004 |
| Stocuri | 161.012 |
| Creante | 1.119.807 |
| Casa si conturi la banci | 40.185 |
| DATORII | 1.621.423 |
| CAPITALURI - TOTAL | -194.233 |
| Capital subscris varsat | 2.347.805 |
| Cifra de afaceri neta | 7.372.305 |
| VENITURI TOTALE | 7.338.683 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.328.968 |
| Profitul brut | 9.715 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.715 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 166 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-25 14:15:44 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-25 14:15:44 |