SIRME SI CABLURI S.A.
| Denumire | SIRME SI CABLURI S.A. |
| CUI | 2413020 |
| Nr. Reg. Com. | J13/690/1991 |
| EUID | ROONRC.J13/690/1991 |
| CAEN | 2434 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-04 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| WAGNER ARIC | - | Israel |
| ZILBERBERG DORON | - | România |
| ZILBERBERG DAVID | - | Israel |
| NOVOGROCKI AVRAHAM NOACH | - | Israel |
| JAKOBOVITZ ZVI | - | Israel |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164 265 364 | 2 963 933 | 67 152 491 | 30 460 996 | 57 901 757 | 20 428 050 | 28 |
| 2024 | 109 470 562 | -5 408 746 | 71 909 295 | 32 271 237 | 57 573 601 | 17 464 117 | 31 |
| 2023 | 94 624 166 | -6 501 115 | 48 172 641 | 33 718 393 | 37 401 431 | 22 872 864 | 48 |
| 2022 | 243 537 038 | 4 088 698 | 87 447 464 | 35 419 950 | 83 462 078 | 29 373 979 | 129 |
| 2021 | 214 268 824 | 8 637 176 | 92 572 302 | 36 396 906 | 85 582 121 | 25 285 280 | 160 |
| 2020 | 50 274 840 | 1 455 641 | 59 420 355 | 34 627 683 | 42 647 118 | 16 648 104 | 171 |
| 2019 | 68 627 864 | -3 103 129 | 74 726 314 | 33 209 881 | 56 365 228 | 15 192 463 | 240 |
| 2018 | 59 447 840 | -628 080 | 49 555 876 | — | — | — | 255 |
| 2017 | 63 710 658 | 5 678 091 | 50 594 459 | — | — | — | 293 |
Statistics
Commercial networks and enterprises164 265 364 lei
50%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIRME SI CABLURI S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2434 Rev. 2 (echivalent: 2434 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Trefilarea firelor la rece |
| Descriere Activitate | Trefilarea firelor la rece |
| Cod CAEN principal | 24 Trefilarea firelor la rece |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Constanţa , domeniul 2434: Trefilarea firelor la rece
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIRME SI CABLURI S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIRME SI CABLURI S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIRME SI CABLURI S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.271.237 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 57.573.601 |
| Stocuri | 18.948.164 |
| Creante | 20.542.969 |
| Casa si conturi la banci | 18.082.468 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.977 |
| DATORII | 71.909.295 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| PROVIZIOANE | 587.487 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.464.117 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 109.470.562 |
| VENITURI TOTALE | 111.891.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.300.073 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.408.746 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.408.746 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.718.393 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.401.431 |
| Stocuri | 19.615.831 |
| Creante | 14.885.949 |
| Casa si conturi la banci | 2.899.651 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 323.597 |
| DATORII | 48.172.641 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| PROVIZIOANE | 396.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.872.864 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 94.624.166 |
| VENITURI TOTALE | 98.641.130 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.142.245 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.501.115 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.501.115 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.419.950 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.462.078 |
| Stocuri | 43.316.576 |
| Creante | 30.937.280 |
| Casa si conturi la banci | 9.208.222 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.377 |
| DATORII | 87.447.464 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| PROVIZIOANE | 2.074.046 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.373.979 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 243.537.038 |
| VENITURI TOTALE | 249.389.527 |
| CHELTUIELI TOTALE | 244.831.747 |
| Profitul brut | 4.557.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.088.698 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.396.906 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.582.121 |
| Stocuri | 50.390.396 |
| Creante | 30.396.429 |
| Casa si conturi la banci | 4.795.296 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 172.383 |
| DATORII | 92.572.302 |
| VENITURI IN AVANS | 41.296 |
| PROVIZIOANE | 4.252.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.285.280 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 214.268.824 |
| VENITURI TOTALE | 218.157.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 208.039.336 |
| Profitul brut | 10.117.977 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.637.176 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 160 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.627.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.647.118 |
| Stocuri | 24.638.177 |
| Creante | 7.683.211 |
| Casa si conturi la banci | 10.325.730 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.508 |
| DATORII | 59.420.355 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| PROVIZIOANE | 1.257.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.648.104 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 50.274.840 |
| VENITURI TOTALE | 58.695.949 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.240.308 |
| Profitul brut | 1.455.641 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.455.641 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 171 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.209.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.365.228 |
| Stocuri | 40.072.322 |
| Creante | 12.362.138 |
| Casa si conturi la banci | 3.930.768 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 345.584 |
| DATORII | 74.726.314 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.192.463 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 68.627.864 |
| VENITURI TOTALE | 75.717.290 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.820.419 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.103.129 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.103.129 |
| Numar mediu de salariati | 240 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.195.816 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.528.771 |
| Stocuri | 23.688.192 |
| Creante | 8.728.361 |
| Casa si conturi la banci | 5.112.218 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 128.797 |
| DATORII | 49.555.876 |
| VENITURI IN AVANS | 1.916 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.295.592 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 59.447.840 |
| VENITURI TOTALE | 64.069.995 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.698.075 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 628.080 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 628.080 |
| Numar mediu de salariati | 255 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.348.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.165.387 |
| Stocuri | 24.291.683 |
| Creante | 12.658.111 |
| Casa si conturi la banci | 3.215.593 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.650 |
| DATORII | 50.594.459 |
| VENITURI IN AVANS | 30.351 |
| PROVIZIOANE | 63.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.923.672 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 63.710.658 |
| VENITURI TOTALE | 70.196.479 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.205.875 |
| Profitul brut | 5.990.604 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.678.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 293 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.159.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.066.964 |
| Stocuri | 19.955.854 |
| Creante | 9.509.196 |
| Casa si conturi la banci | 5.601.914 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.621 |
| DATORII | 47.924.121 |
| VENITURI IN AVANS | 73.192 |
| PROVIZIOANE | 18.202 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.245.581 |
| Capital subscris varsat | 11.689.041 |
| Cifra de afaceri neta | 55.103.709 |
| VENITURI TOTALE | 61.293.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.531.423 |
| Profitul brut | 2.762.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.373.742 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 307 |