SINDRAX TRANSIS SRL – CUI 29830673
Pe scurt
SINDRAX TRANSIS SRL are CUI 29830673, număr de înregistrare J2012000189265 și sediul în Sat Sfîntu Gheorghe, Oraş Iernut, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 812 – Activități de curățenie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.934.334 lei, un profit net de 68.197 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SINDRAX TRANSIS SRL |
| CUI | 29830673 |
| Nr. Reg. Com. | J2012000189265 |
| EUID | ROONRC.J26/189/2012 |
| CAEN | 812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-02-29 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LASCU RADU-LUCIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 934 334 | 68 197 | 2 509 396 | 2 424 125 | 1 097 546 | 1 025 212 | 12 |
| 2024 | 4 825 236 | -82 373 | 2 381 650 | 2 795 969 | 1 871 043 | 2 293 183 | 11 |
| 2023 | 3 594 628 | 218 562 | 1 869 483 | 3 031 090 | 1 548 529 | 2 759 593 | 10 |
| 2022 | 5 164 183 | 1 588 881 | 1 987 788 | 3 296 121 | 1 181 376 | 2 554 783 | 5 |
| 2021 | 1 432 178 | 20 453 | 1 673 056 | 1 706 343 | 1 089 753 | 1 123 040 | 5 |
| 2020 | 4 026 085 | 1 221 414 | 3 043 113 | 1 236 880 | 3 246 865 | 1 440 632 | 3 |
| 2019 | 824 323 | 225 571 | 659 669 | 247 196 | 800 365 | 388 168 | 2 |
| 2018 | 646 723 | 286 163 | 356 517 | — | — | — | 2 |
| 2017 | 259 916 | -158 528 | 260 246 | — | — | — | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 934 334 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SINDRAX TRANSIS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 812 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de curățenie |
| Descriere Activitate | Activități de curățenie |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de curățenie |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 812: Activități de curățenie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 135 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEDIC - STONS SRL – locul 131, 5,11 mil. lei, Vrancea
- EXXYA METAL S.R.L. – locul 131, 3,12 mil. lei, Maramureş
- EDILPREST SRL – locul 131, 2,01 mil. lei, Constanţa
- BEST CLEAN & DDD S.R.L. – locul 131, 739.837 lei, Bacău
- GARALEU ANDEZIT GREGORIO S.R.L. – locul 131, 506.957 lei, Maramureş
- GIANI ALEX CONSTRUCT 2025 S.R.L. – locul 131, 414.000 lei, Ialomiţa
- GLOVER EXPRESS S.R.L. – locul 131, 225.800 lei, Olt
- ELACOS SRL – locul 131, 160.138 lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SINDRAX TRANSIS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SINDRAX TRANSIS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SINDRAX TRANSIS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.795.969 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.871.043 |
| Stocuri | 523.718 |
| Creante | 1.281.447 |
| Casa si conturi la banci | 65.878 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.821 |
| DATORII | 2.381.650 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.293.183 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 4.825.236 |
| VENITURI TOTALE | 5.630.581 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.643.949 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.368 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 82.373 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.031.090 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.548.529 |
| Stocuri | 30.850 |
| Creante | 1.479.317 |
| Casa si conturi la banci | 38.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.457 |
| DATORII | 1.869.483 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.759.593 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.594.628 |
| VENITURI TOTALE | 3.793.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.519.560 |
| Profitul brut | 274.313 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 218.562 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| Active imobilizate | 3.296.121 |
| Active circulante | 1.181.376 |
| Stocuri | 276.914 |
| Creante | 838.136 |
| Disponibilitati | 66.326 |
| Cheltuieli in avans | 65.074 |
| Datorii | 1.987.788 |
| Capitaluri proprii | 2.554.783 |
| Capital social | 250 |
| Cifra de afaceri | 5.164.183 |
| Venituri totale | 5.728.328 |
| Cheltuieli totale | 4.100.913 |
| Profit brut | 1.627.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.588.881 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.706.343 |
| Active circulante | 1.089.753 |
| Stocuri | 280.039 |
| Creante | 766.868 |
| Disponibilitati | 42.846 |
| Datorii | 1.673.056 |
| Capitaluri proprii | 1.123.040 |
| Capital social | 250 |
| Cifra de afaceri | 1.432.178 |
| Venituri totale | 1.722.373 |
| Cheltuieli totale | 1.689.827 |
| Profit brut | 32.546 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.453 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.236.880 |
| Active circulante | 3.246.865 |
| Creante | 3.201.989 |
| Disponibilitati | 44.876 |
| Datorii | 3.043.113 |
| Capitaluri proprii | 1.440.632 |
| Capital social | 250 |
| Cifra de afaceri | 4.026.085 |
| Venituri totale | 4.230.003 |
| Cheltuieli totale | 2.971.297 |
| Profit brut | 1.258.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.221.414 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 247.196 |
| Active circulante | 800.365 |
| Creante | 660.190 |
| Disponibilitati | 140.175 |
| Cheltuieli in avans | 276 |
| Datorii | 659.669 |
| Capitaluri proprii | 388.168 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 824.323 |
| Venituri totale | 986.030 |
| Cheltuieli totale | 750.599 |
| Profit brut | 235.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 225.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 275.396 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 243.443 |
| Creante | 205.782 |
| Casa si conturi la banci | 37.661 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 276 |
| DATORII | 356.517 |
| CAPITALURI - TOTAL | 162.598 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 646.723 |
| VENITURI TOTALE | 943.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 644.805 |
| Profitul brut | 298.793 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 286.163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 112.983 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.697 |
| Stocuri | 4.684 |
| Creante | 16.365 |
| Casa si conturi la banci | 2.648 |
| DATORII | 260.246 |
| CAPITALURI - TOTAL | -123.566 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 259.916 |
| VENITURI TOTALE | 296.731 |
| CHELTUIELI TOTALE | 452.292 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 155.561 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 158.528 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.999 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.330 |
| Creante | 12.795 |
| Casa si conturi la banci | 10.535 |
| DATORII | 44.366 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.963 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 92.740 |
| VENITURI TOTALE | 95.387 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.313 |
| Profitul brut | 34.074 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |