SIMALL SPEED TRANS S.R.L. – CUI 40804004
Pe scurt
SIMALL SPEED TRANS S.R.L. are CUI 40804004, număr de înregistrare J2019000750323 și sediul în Sat Orlat, Comuna Orlat, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.801.407 lei, un profit net de 416.528 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SIMALL SPEED TRANS S.R.L. |
| CUI | 40804004 |
| Nr. Reg. Com. | J2019000750323 |
| EUID | ROONRC.J2019000750323 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-03-18 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TĂBAN ISABELA MARCELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 801 407 | 416 528 | 1 369 625 | 903 686 | 389 724 | 1 616 | 9 |
| 2024 | 2 086 263 | -304 368 | 883 999 | 752 793 | 436 784 | 305 578 | 8 |
| 2023 | 2 453 536 | -271 127 | -2 125 | 428 556 | 179 265 | 609 946 | 10 |
| 2022 | 2 949 581 | 468 672 | 29 208 | 375 086 | 535 195 | 881 073 | 10 |
| 2021 | 3 210 430 | 845 656 | 30 615 | 211 | 442 805 | 412 401 | 9 |
| 2020 | 733 956 | -393 500 | 527 562 | 211 | 94 095 | -433 256 | 8 |
| 2019 | 35 611 | -39 956 | 75 835 | 211 | 35 868 | -39 756 | 8 |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 801 407 lei
82%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIMALL SPEED TRANS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3243 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALETRANS SRL – locul 3239, 3,81 mil. lei, Ilfov
- ANDORIAS TRANSPORT S.R.L. – locul 3239, 63.996 lei, Hunedoara
- GABRIELS LOGISTIK SRL – locul 3240, 3,81 mil. lei, Bihor
- MITZA STOICA SPEED S.R.L. – locul 3240, 63.974 lei, Dâmboviţa
- COLD CARGO SRL – locul 3241, 3,80 mil. lei, Ilfov
- EDISON SMART RIDE S.R.L. – locul 3241, 63.957 lei, Tulcea
- TAG TRANS EXPRESS S.R.L. – locul 3242, 3,80 mil. lei, Ialomiţa
- AGER MOTORS RENT S.R.L. – locul 3242, 63.940 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIMALL SPEED TRANS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIMALL SPEED TRANS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIMALL SPEED TRANS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 752.793 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 436.784 |
| Creante | 305.796 |
| Casa si conturi la banci | 130.988 |
| DATORII | 883.999 |
| CAPITALURI - TOTAL | 305.578 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.086.263 |
| VENITURI TOTALE | 2.112.228 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.353.228 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 241.000 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 304.368 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 428.556 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 179.265 |
| Creante | 170.195 |
| Casa si conturi la banci | 9.070 |
| DATORII | -2.125 |
| CAPITALURI - TOTAL | 609.946 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.453.536 |
| VENITURI TOTALE | 2.453.949 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.701.496 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 247.547 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 271.127 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 375.086 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 535.195 |
| Creante | 396.905 |
| Casa si conturi la banci | 138.290 |
| DATORII | 29.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 881.073 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.949.581 |
| VENITURI TOTALE | 2.949.804 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.451.543 |
| Profitul brut | 498.261 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 468.672 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 442.805 |
| Creante | 385.789 |
| Casa si conturi la banci | 57.016 |
| DATORII | 30.615 |
| CAPITALURI - TOTAL | 412.401 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.210.430 |
| VENITURI TOTALE | 3.211.096 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.333.328 |
| Profitul brut | 877.768 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 845.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 94.095 |
| Creante | 41.031 |
| Casa si conturi la banci | 53.064 |
| DATORII | 527.562 |
| CAPITALURI - TOTAL | -433.256 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 733.956 |
| VENITURI TOTALE | 735.045 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.121.195 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 386.150 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 393.500 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.868 |
| Creante | 35.611 |
| Casa si conturi la banci | 257 |
| DATORII | 75.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | -39.756 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 35.611 |
| VENITURI TOTALE | 35.611 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.211 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 39.600 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 39.956 |
| Numar mediu de salariati | 8 |