SILRAM PREST SRL – CUI 28494338
Informativ
SILRAM PREST SRL are CUI 28494338, număr de înregistrare J2011000616045 și sediul în Sat Cleja, Comuna Cleja, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 146. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.968.984 lei, un profit net de 339.531 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SILRAM PREST SRL |
| CUI | 28494338 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000616045 |
| EUID | ROONRC.J04/616/2011 |
| CAEN | 146 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-05-17 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAGHIN SILVIU-COSTEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 968 984 | 339 531 | 3 277 355 | 3 477 692 | 3 864 219 | 2 439 707 | 10 |
| 2024 | 5 159 986 | 1 077 223 | 3 090 459 | 4 189 031 | 3 794 077 | 2 952 756 | 9 |
| 2023 | 5 537 422 | 1 299 205 | 3 103 683 | 4 358 604 | 3 886 549 | 2 875 532 | 9 |
| 2022 | 4 917 920 | 1 022 199 | 4 286 650 | 4 833 103 | 3 860 855 | 1 826 327 | 9 |
| 2021 | 4 431 241 | 187 732 | 3 971 979 | 4 895 859 | 2 828 537 | 880 445 | 9 |
| 2020 | 4 196 075 | 408 475 | 5 059 358 | 5 139 168 | 3 792 521 | 728 991 | 8 |
| 2019 | 3 059 617 | 107 776 | 5 211 955 | 4 934 584 | 3 111 252 | 220 516 | 9 |
| 2018 | 3 441 291 | 32 608 | 5 612 326 | — | — | — | 10 |
| 2017 | 1 671 957 | 218 697 | 5 706 236 | — | — | — | 8 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SILRAM PREST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 146 |
| Obiect Activitate | — |
| Descriere Activitate | — |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 113 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONCORD TRADING SRL – locul 109, 12,65 mil. lei, Ilfov
- BETRATEX STYLE S.R.L. – locul 109, 6,09 mil. lei, Arad
- ELAN DEPO KER SRL – locul 109, 5,18 mil. lei, Mureş
- CENUSA SRL – locul 109, 2,07 mil. lei, Brăila
- ARTA CASNICĂ SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ – locul 109, 791.254 lei, Prahova
- ECO INOVATION SRL – locul 109, 631.842 lei, Iaşi
- IMPRESSMED SRL – locul 109, 275.337 lei, Iaşi
- IA DE SUB MUNTE S.R.L. – locul 109, 162.203 lei, Gorj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SILRAM PREST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SILRAM PREST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SILRAM PREST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.189.031 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.794.077 |
| Stocuri | 3.201.211 |
| Creante | 407.210 |
| Casa si conturi la banci | 185.656 |
| DATORII | 3.090.459 |
| VENITURI IN AVANS | 1.939.893 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.952.756 |
| Capital subscris varsat | 580.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.159.986 |
| VENITURI TOTALE | 5.791.248 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.509.601 |
| Profitul brut | 1.281.647 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.077.223 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.358.604 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.886.549 |
| Stocuri | 2.933.632 |
| Creante | 375.367 |
| Casa si conturi la banci | 577.550 |
| DATORII | 3.103.683 |
| VENITURI IN AVANS | 2.265.938 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.875.532 |
| Capital subscris varsat | 580.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.537.422 |
| VENITURI TOTALE | 6.492.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.977.242 |
| Profitul brut | 1.515.459 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.299.205 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.833.103 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.860.855 |
| Stocuri | 2.925.343 |
| Creante | 871.539 |
| Casa si conturi la banci | 63.973 |
| DATORII | 4.286.650 |
| VENITURI IN AVANS | 2.580.981 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.826.327 |
| Capital subscris varsat | 580.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.917.920 |
| VENITURI TOTALE | 5.693.078 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.508.528 |
| Profitul brut | 1.184.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.022.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.895.859 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.828.537 |
| Stocuri | 1.981.804 |
| Creante | 825.367 |
| Casa si conturi la banci | 21.366 |
| DATORII | 3.971.979 |
| VENITURI IN AVANS | 2.871.972 |
| CAPITALURI - TOTAL | 880.445 |
| Capital subscris varsat | 580.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.431.241 |
| VENITURI TOTALE | 4.610.538 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.377.896 |
| Profitul brut | 232.642 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 187.732 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.139.168 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.792.521 |
| Stocuri | 2.552.988 |
| Creante | 632.136 |
| Casa si conturi la banci | 607.397 |
| DATORII | 5.059.358 |
| VENITURI IN AVANS | 3.143.340 |
| CAPITALURI - TOTAL | 728.991 |
| Capital subscris varsat | 580.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.196.075 |
| VENITURI TOTALE | 4.765.196 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.263.784 |
| Profitul brut | 501.412 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 408.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.934.584 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.111.252 |
| Stocuri | 2.509.217 |
| Creante | 483.910 |
| Casa si conturi la banci | 118.125 |
| DATORII | 5.211.955 |
| VENITURI IN AVANS | 2.613.365 |
| CAPITALURI - TOTAL | 220.516 |
| Capital subscris varsat | 480.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.059.617 |
| VENITURI TOTALE | 4.263.366 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.126.368 |
| Profitul brut | 136.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 107.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.679.494 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.930.304 |
| Stocuri | 2.205.920 |
| Creante | 719.117 |
| Casa si conturi la banci | 5.267 |
| DATORII | 5.612.326 |
| VENITURI IN AVANS | 2.884.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | 112.739 |
| Capital subscris varsat | 480.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.441.291 |
| VENITURI TOTALE | 4.132.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.057.728 |
| Profitul brut | 74.332 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.608 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.239.128 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.703.340 |
| Stocuri | 2.116.322 |
| Creante | 540.795 |
| Casa si conturi la banci | 46.223 |
| DATORII | 5.706.236 |
| VENITURI IN AVANS | 3.156.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 80.131 |
| Capital subscris varsat | 480.200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.671.957 |
| VENITURI TOTALE | 3.111.629 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.871.075 |
| Profitul brut | 240.554 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 218.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| Active imobilizate | 6.651.172 |
| Active circulante | 976.408 |
| Stocuri | 792.580 |
| Creante | 112.835 |
| Disponibilitati | 70.993 |
| Datorii | 4.338.677 |
| Venituri in avans | 3.427.469 |
| Capitaluri proprii | -138.566 |
| Capital social | 480.200 |
| Venituri totale | 481.423 |
| Cheltuieli totale | 1.050.021 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 568.598 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 568.718 |
| Nr. salariati | 1 |