SILGRA SRL
| Denumire | SILGRA SRL |
| CUI | 16280110 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000881355 |
| EUID | ROONRC.J35/881/2004 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-03-25 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LEONTE VASILE | - | Canada |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 748 263 | 188 882 | 24 443 622 | — | — | — | 8 |
| 2024 | 16 378 451 | 768 768 | 23 542 416 | 630 647 | 25 065 007 | 2 153 238 | 8 |
| 2023 | 9 190 855 | 366 096 | 18 279 664 | 547 685 | 19 482 545 | 1 750 566 | 12 |
| 2022 | 20 644 614 | 2 824 130 | 16 010 638 | 559 565 | 19 659 673 | 4 208 600 | 12 |
| 2021 | 13 399 388 | 1 235 004 | 13 806 644 | 573 821 | 15 852 297 | 2 619 474 | 0 |
| 2020 | 14 520 738 | 696 339 | 15 411 630 | 584 513 | 16 907 926 | 2 080 809 | 0 |
| 2019 | 12 575 618 | 809 167 | 12 976 394 | 598 769 | 14 571 262 | 2 193 637 | 0 |
| 2018 | 13 134 435 | 661 467 | 12 381 216 | 613 025 | 13 814 128 | 2 045 937 | 0 |
| 2017 | 14 097 637 | 717 885 | 12 388 484 | 755 834 | 13 781 285 | 2 102 355 | 0 |
| 2016 | 10 471 244 | 608 057 | 7 547 849 | 770 262 | 11 689 637 | 4 912 050 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 748 263 lei
-28%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SILGRA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SILGRA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SILGRA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SILGRA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 630.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.065.007 |
| Stocuri | 5.684.682 |
| Creante | 2.875.058 |
| Casa si conturi la banci | 16.505.267 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 23.542.416 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.153.238 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.378.451 |
| VENITURI TOTALE | 16.979.878 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.081.048 |
| Profitul brut | 898.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 768.768 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 547.685 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.482.545 |
| Stocuri | 7.397.547 |
| Creante | 2.238.157 |
| Casa si conturi la banci | 9.846.841 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 18.279.664 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.750.566 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.190.855 |
| VENITURI TOTALE | 9.820.017 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.388.671 |
| Profitul brut | 431.346 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 366.096 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 559.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.659.673 |
| Stocuri | 3.021.623 |
| Creante | 7.894.406 |
| Casa si conturi la banci | 8.743.644 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 16.010.638 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.208.600 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 20.644.614 |
| VENITURI TOTALE | 21.014.658 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.763.423 |
| Profitul brut | 3.251.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.824.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 573.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.852.297 |
| Stocuri | 4.360.793 |
| Creante | 4.182.617 |
| Casa si conturi la banci | 7.308.887 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 13.806.644 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.619.474 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 13.399.388 |
| VENITURI TOTALE | 13.399.388 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.985.745 |
| Profitul brut | 1.413.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.235.004 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 584.513 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.907.926 |
| Stocuri | 5.747.475 |
| Creante | 6.877.381 |
| Casa si conturi la banci | 4.283.070 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 15.411.630 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.080.809 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.520.738 |
| VENITURI TOTALE | 14.530.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.725.754 |
| Profitul brut | 805.017 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 696.339 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 598.769 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.571.262 |
| Stocuri | 10.293.781 |
| Creante | 1.303.755 |
| Casa si conturi la banci | 2.973.726 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 12.976.394 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.193.637 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 12.575.618 |
| VENITURI TOTALE | 12.575.618 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.641.984 |
| Profitul brut | 933.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 809.167 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 613.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.814.128 |
| Stocuri | 9.213.581 |
| Creante | 3.613.907 |
| Casa si conturi la banci | 986.640 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 12.381.216 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.045.937 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 13.134.435 |
| VENITURI TOTALE | 13.411.035 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.644.074 |
| Profitul brut | 766.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 661.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 755.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.781.285 |
| Stocuri | 7.136.510 |
| Creante | 2.671.584 |
| Casa si conturi la banci | 3.973.191 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 12.388.484 |
| VENITURI IN AVANS | 46.280 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.102.355 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.097.637 |
| VENITURI TOTALE | 15.019.488 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.189.363 |
| Profitul brut | 830.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 717.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 770.262 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.689.637 |
| Stocuri | 7.535.991 |
| Creante | 1.654.315 |
| Casa si conturi la banci | 2.499.331 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 7.547.849 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.912.050 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.471.244 |
| VENITURI TOTALE | 10.879.168 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.161.288 |
| Profitul brut | 717.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 608.057 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |