SIGSTRAT SA
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KERTESZ ELISABETA | - | România |
| BIZĂU ALEXA-DANIEL | - | România |
| SAS SORIN | - | România |
| VINCZE MARIA | - | România |
| TRĂISTARU VASILE-OLIVIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18 541 473 | -3 469 901 | 1 166 833 | — | — | — | 139 |
| 2024 | 21 362 285 | 766 660 | 2 670 862 | 11 044 264 | 18 526 767 | 27 156 606 | 146 |
| 2023 | 25 257 940 | 325 860 | 2 601 241 | 11 859 497 | 16 875 253 | 26 389 946 | 180 |
| 2022 | 31 490 167 | 2 297 491 | 3 793 254 | 11 508 234 | 18 092 669 | 26 064 086 | 226 |
| 2021 | 25 099 530 | 346 746 | 4 384 656 | 9 650 101 | 18 244 712 | 23 766 594 | 251 |
| 2020 | 22 868 683 | 2 757 481 | 5 934 163 | 10 755 119 | 18 499 413 | 23 419 848 | 253 |
| 2019 | 25 874 877 | 23 333 | 7 773 759 | 11 844 718 | 16 489 165 | 20 662 368 | 320 |
| 2018 | 27 093 475 | 360 883 | 7 461 386 | 13 118 130 | 14 875 608 | 20 639 034 | 333 |
| 2017 | 28 835 201 | 58 744 | 8 180 421 | 14 345 045 | 14 055 621 | 20 278 153 | 364 |
| 2016 | 32 768 096 | 1 792 528 | 10 823 996 | 15 702 433 | 15 422 681 | 20 219 410 | 427 |
Statistics
Commercial networks and enterprises18 541 473 lei
-13%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIGSTRAT SA”
| Cod CAEN preponderent | 1621 Rev. 2 (echivalent: 1621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn |
| Descriere Activitate | Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn |
| Cod CAEN principal | 16 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIGSTRAT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIGSTRAT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIGSTRAT SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.044.264 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.526.767 |
| Stocuri | 7.330.072 |
| Creante | 4.513.106 |
| Casa si conturi la banci | 6.683.589 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 256.437 |
| DATORII | 2.670.862 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.156.606 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 21.362.285 |
| VENITURI TOTALE | 26.005.300 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.098.464 |
| Profitul brut | 906.836 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 766.660 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.859.497 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.875.253 |
| Stocuri | 5.837.918 |
| Creante | 3.785.711 |
| Casa si conturi la banci | 7.251.624 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 256.437 |
| DATORII | 2.601.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.389.946 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 25.257.940 |
| VENITURI TOTALE | 30.458.003 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.070.075 |
| Profitul brut | 387.928 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 325.860 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.508.234 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.092.669 |
| Stocuri | 6.916.680 |
| Creante | 4.510.690 |
| Casa si conturi la banci | 6.665.299 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 256.437 |
| DATORII | 3.793.254 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.064.086 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 31.490.167 |
| VENITURI TOTALE | 35.695.396 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.960.288 |
| Profitul brut | 2.735.108 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.297.491 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 226 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.650.101 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.244.712 |
| Stocuri | 6.833.025 |
| Creante | 5.209.037 |
| Casa si conturi la banci | 6.202.650 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 256.437 |
| DATORII | 4.384.656 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.766.594 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 25.099.530 |
| VENITURI TOTALE | 29.331.582 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.918.789 |
| Profitul brut | 412.793 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 346.746 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 251 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.755.119 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.499.413 |
| Stocuri | 7.605.488 |
| Creante | 4.876.597 |
| Casa si conturi la banci | 6.017.328 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 99.479 |
| DATORII | 5.934.163 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.419.848 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 22.868.683 |
| VENITURI TOTALE | 32.896.940 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.648.624 |
| Profitul brut | 3.248.316 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.757.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 253 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.844.718 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.489.165 |
| Stocuri | 9.565.390 |
| Creante | 5.730.326 |
| Casa si conturi la banci | 1.193.449 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.244 |
| DATORII | 7.773.759 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.662.368 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 25.874.877 |
| VENITURI TOTALE | 35.422.442 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.330.817 |
| Profitul brut | 91.625 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.333 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 320 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.118.130 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.875.608 |
| Stocuri | 8.178.249 |
| Creante | 5.560.695 |
| Casa si conturi la banci | 1.136.664 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.682 |
| DATORII | 7.461.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.639.034 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 27.093.475 |
| VENITURI TOTALE | 37.366.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.893.077 |
| Profitul brut | 473.774 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 360.883 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 333 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.345.045 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.055.621 |
| Stocuri | 7.293.513 |
| Creante | 5.262.049 |
| Casa si conturi la banci | 1.500.059 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.908 |
| DATORII | 8.180.421 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.278.153 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 28.835.201 |
| VENITURI TOTALE | 34.760.274 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.653.600 |
| Profitul brut | 106.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.744 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 364 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.702.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.422.681 |
| Stocuri | 8.848.378 |
| Creante | 5.419.600 |
| Casa si conturi la banci | 1.154.703 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.292 |
| DATORII | 10.823.996 |
| PROVIZIOANE | 140.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.219.410 |
| Capital subscris varsat | 2.325.077 |
| Cifra de afaceri neta | 32.768.096 |
| VENITURI TOTALE | 42.298.426 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.238.778 |
| Profitul brut | 2.059.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.792.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 427 |