SIGMACERT SRL – CUI 34924588
Pe scurt
SIGMACERT SRL are CUI 34924588, număr de înregistrare J17/1053/2015 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 7022 – Activități de consultanță pentru afaceri și management. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 70.274 lei, o pierdere netă de 8.842 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SIGMACERT SRL |
| CUI | 34924588 |
| Nr. Reg. Com. | J17/1053/2015 |
| EUID | ROONRC.J17/1053/2015 |
| CAEN | 7022 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-08-25 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURCĂ EMANUELA-DIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 70 274 | -8 842 | 295 456 | 214 341 | 133 645 | 52 530 | 1 |
| 2024 | 79 382 | 16 269 | 150 152 | 0 | 350 748 | 200 596 | 1 |
| 2023 | 74 090 | 37 776 | 102 316 | 0 | 286 616 | 184 300 | 1 |
| 2022 | 9 841 | 29 | 65 973 | 0 | 212 526 | 146 553 | 1 |
| 2021 | 88 070 | 85 715 | 41 464 | 0 | 187 988 | 146 524 | 0 |
| 2020 | 14 100 | -12 192 | 39 109 | 0 | 99 918 | 60 809 | 1 |
| 2019 | 86 195 | 72 859 | 14 695 | 0 | 87 696 | 73 001 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises70 274 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIGMACERT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7022 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de consultanță pentru afaceri și management |
| Descriere Activitate | Activități de consultanță pentru afaceri și management |
| Cod CAEN principal | 70 Activități de consultanță pentru afaceri și management |
| Descriere activitate (principal) | Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Galaţi , domeniul 7022: Activități de consultanță pentru afaceri și management
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (70), poziții apropiate de locul 1345 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VECTOR IAŞI S.R.L. – locul 1341, 660.000 lei, Iaşi
- LEX 18 BRN CONSULT S.R.L. – locul 1341, 71.690 lei, Satu Mare
- BIG BOMBUS BB S.R.L. – locul 1342, 659.968 lei, Bucureşti
- MD AGRO INNOVATIVE SRL – locul 1342, 71.500 lei, Călăraşi
- DRGC MANAGEMENT S.R.L. – locul 1343, 657.692 lei, Ilfov
- GRIG VISION S.R.L. – locul 1343, 71.497 lei, Braşov
- DRAGCOST SAFE SYSTEMS S.R.L. – locul 1344, 657.677 lei, Argeş
- FLORISUBSOARE S.R.L. – locul 1344, 71.219 lei, Teleorman
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIGMACERT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIGMACERT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIGMACERT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 350.748 |
| Creante | 281.670 |
| Disponibilitati | 78 |
| Datorii | 150.152 |
| Capitaluri proprii | 200.596 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 79.382 |
| Venituri totale | 79.382 |
| Cheltuieli totale | 62.367 |
| Profit brut | 17.015 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.269 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 286.616 |
| Creante | 206.838 |
| Disponibilitati | 10.778 |
| Datorii | 102.316 |
| Capitaluri proprii | 184.300 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 74.090 |
| Venituri totale | 74.120 |
| Cheltuieli totale | 35.640 |
| Profit brut | 38.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 187.988 |
| Creante | 112.165 |
| Disponibilitati | 6.823 |
| Datorii | 41.464 |
| Capitaluri proprii | 146.524 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 88.070 |
| Venituri totale | 88.070 |
| Profit brut | 88.070 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.715 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 99.918 |
| Creante | 29.495 |
| Disponibilitati | 1.423 |
| Datorii | 39.109 |
| Capitaluri proprii | 60.809 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 14.100 |
| Venituri totale | 14.100 |
| Cheltuieli totale | 26.160 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.060 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.192 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 87.696 |
| Creante | 17.395 |
| Disponibilitati | 1.301 |
| Datorii | 14.695 |
| Capitaluri proprii | 73.001 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 86.195 |
| Venituri totale | 86.195 |
| Cheltuieli totale | 12.474 |
| Profit brut | 73.721 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.859 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 519 |
| Active circulante | 2.143 |
| Creante | 1.200 |
| Disponibilitati | 943 |
| Datorii | 2.520 |
| Capitaluri proprii | 142 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.200 |
| Venituri totale | 1.200 |
| Cheltuieli totale | 610 |
| Profit brut | 590 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 519 |
| Active circulante | 1.553 |
| Creante | 1.200 |
| Disponibilitati | 353 |
| Datorii | 2.483 |
| Capitaluri proprii | -411 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 519 |
| Active circulante | 1.553 |
| Creante | 1.200 |
| Disponibilitati | 353 |
| Datorii | 2.483 |
| Capitaluri proprii | -411 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 736 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 736 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 736 |