SEMPREST SRL – CUI 326709
Pe scurt
SEMPREST SRL are CUI 326709, număr de înregistrare J1992007303402 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.935.770 lei, un profit net de 977.716 lei și un număr mediu de 19 salariați.
- Stare ONRC: reorganizare judiciară
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SEMPREST SRL |
| CUI | 326709 |
| Nr. Reg. Com. | J1992007303402 |
| EUID | ROONRC.J1992007303402 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | reorganizare judiciară |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-03-26 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GENERAL GROUP EXPERT SPRL | - | România |
| TITULESCU ANTOANETA | - | România |
| POPESCU ION | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 935 770 | 977 716 | 3 456 855 | 5 927 070 | 216 310 | 2 757 485 | 19 |
| 2024 | 3 371 457 | 439 673 | 4 555 107 | 6 054 347 | 223 969 | 1 779 769 | 20 |
| 2023 | 3 195 656 | 317 962 | 5 294 440 | 6 186 826 | 359 681 | 1 340 096 | 18 |
| 2022 | 3 613 448 | 535 593 | 5 915 355 | 6 321 814 | 553 812 | 1 022 134 | 22 |
| 2021 | 2 649 615 | 10 288 | 6 765 721 | 6 489 095 | 715 971 | 486 540 | 24 |
| 2020 | 3 123 236 | -290 260 | 6 908 171 | 6 669 821 | 673 840 | 476 253 | 33 |
| 2019 | 4 266 971 | 33 145 | 6 941 425 | 6 889 044 | 793 619 | 766 513 | 42 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 935 770 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SEMPREST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3150 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FLO & MYHA PAŞCALĂU SRL – locul 3146, 3,94 mil. lei, Sălaj
- PIFARETI SRL – locul 3146, 67.695 lei, Vâlcea
- MYOSOTIS SRL – locul 3147, 3,94 mil. lei, Mehedinţi
- DOBRE NEED ASIG SRL – locul 3147, 67.639 lei, Prahova
- APROMET SRL – locul 3148, 3,94 mil. lei, Braşov
- ELISCAR S.R.L. – locul 3148, 67.623 lei, Timiş
- PINZARI LOGISTICS S.R.L. – locul 3149, 3,94 mil. lei, Iaşi
- MAUDEEA TAXI S.R.L. – locul 3149, 67.518 lei, Tulcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SEMPREST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SEMPREST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SEMPREST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.054.347 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 223.969 |
| Stocuri | 10.931 |
| Creante | 189.115 |
| Casa si conturi la banci | 23.923 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.560 |
| DATORII | 4.555.107 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.779.769 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.371.457 |
| VENITURI TOTALE | 3.373.405 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.847.989 |
| Profitul brut | 525.416 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 439.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.186.826 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 359.681 |
| Stocuri | 11.040 |
| Creante | 342.714 |
| Casa si conturi la banci | 5.927 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 88.029 |
| DATORII | 5.294.440 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.340.096 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.195.656 |
| VENITURI TOTALE | 3.240.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.881.427 |
| Profitul brut | 359.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 317.962 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.321.814 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 553.812 |
| Stocuri | 13.036 |
| Creante | 534.905 |
| Casa si conturi la banci | 5.871 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 61.863 |
| DATORII | 5.915.355 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.022.134 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.613.448 |
| VENITURI TOTALE | 3.613.900 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.042.168 |
| Profitul brut | 571.732 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 535.593 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.489.095 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 715.971 |
| Stocuri | 11.040 |
| Creante | 669.782 |
| Casa si conturi la banci | 35.149 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.195 |
| DATORII | 6.765.721 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 486.540 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 2.649.615 |
| VENITURI TOTALE | 2.652.877 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.616.591 |
| Profitul brut | 36.286 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.288 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.669.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 673.840 |
| Stocuri | 11.472 |
| Creante | 538.834 |
| Casa si conturi la banci | 123.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.763 |
| DATORII | 6.908.171 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 476.253 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.123.236 |
| VENITURI TOTALE | 3.126.119 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.385.118 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 258.999 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 290.260 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.889.044 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 793.619 |
| Stocuri | 10.898 |
| Creante | 547.283 |
| Casa si conturi la banci | 235.438 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.275 |
| DATORII | 6.941.425 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 766.513 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.266.971 |
| VENITURI TOTALE | 4.431.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.398.782 |
| Profitul brut | 33.145 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.195.415 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 489.231 |
| Stocuri | 45.401 |
| Creante | 412.236 |
| Casa si conturi la banci | 31.594 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.942 |
| DATORII | 6.974.221 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 733.367 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.771.396 |
| VENITURI TOTALE | 5.796.151 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.973.738 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 177.587 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 177.587 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.582.491 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 737.220 |
| Stocuri | 43.452 |
| Creante | 427.130 |
| Casa si conturi la banci | 266.638 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.253 |
| DATORII | 7.429.010 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 910.954 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.803.788 |
| VENITURI TOTALE | 5.813.946 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.632.428 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 818.482 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 818.482 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.235.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 610.551 |
| Stocuri | 10.340 |
| Creante | 541.526 |
| Casa si conturi la banci | 58.685 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.097 |
| DATORII | 6.504.656 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.400.702 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.859.138 |
| VENITURI TOTALE | 9.896.622 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.179.374 |
| Profitul brut | 717.248 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 551.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |