SEBAL SRL – CUI 16585092
Informativ
SEBAL SRL are CUI 16585092, număr de înregistrare J2004001128260 și sediul în Sat Albeşti, Comuna Albeşti, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 141 – Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.832.397 lei, un profit net de 609.279 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SEBAL SRL |
| CUI | 16585092 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001128260 |
| EUID | ROONRC.J26/1128/2004 |
| CAEN | 141 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-08 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALDEA EUGEN-SEBASTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 832 397 | 609 279 | 1 290 761 | 1 287 134 | 2 849 322 | 2 751 831 | 5 |
| 2024 | 2 857 378 | 140 452 | 1 367 302 | 1 357 586 | 2 758 968 | 2 644 220 | 5 |
| 2023 | 2 750 675 | 909 024 | 1 337 122 | 1 420 503 | 2 655 907 | 2 634 256 | 4 |
| 2022 | 1 908 001 | 123 665 | 1 305 477 | 1 454 781 | 1 700 105 | 1 725 232 | 6 |
| 2021 | 1 272 121 | 168 963 | 1 299 785 | 1 359 998 | 1 686 591 | 1 601 567 | 6 |
| 2020 | 1 134 890 | 288 879 | 1 287 138 | 1 277 708 | 1 610 246 | 1 432 605 | 0 |
| 2019 | 974 522 | 126 076 | 1 334 622 | 1 225 685 | 1 438 531 | 1 143 725 | 6 |
| 2018 | 979 081 | 322 566 | 1 178 220 | — | — | — | 5 |
| 2017 | 1 044 624 | 466 776 | 1 141 729 | — | — | — | 6 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SEBAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 141 Rev. 2 (echivalent: 141 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Cod CAEN principal | 14 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Mureş , domeniul 141: Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 93 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- A&A FARMS SRL – locul 89, 20,98 mil. lei, Vaslui
- SIAS CLOTHING IND SRL – locul 89, 8,08 mil. lei, Mureş
- SIPIGFERM SRL – locul 89, 6,92 mil. lei, Alba
- AGROADISI SRL – locul 89, 3,00 mil. lei, Timiş
- JAQUISSE S.R.L.-D. – locul 89, 1,02 mil. lei, Suceava
- CALVES FARM S.R.L. – locul 89, 860.657 lei, Bihor
- BENI ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. – locul 89, 561.499 lei, Dâmboviţa
- DRUM NOU SOCIETATE COOPERATIVA – locul 89, 346.740 lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SEBAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SEBAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SEBAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.357.586 |
| Active circulante | 2.758.968 |
| Stocuri | 437.972 |
| Creante | 1.126.301 |
| Disponibilitati | 1.194.695 |
| Datorii | 1.367.302 |
| Venituri in avans | 105.032 |
| Capitaluri proprii | 2.644.220 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.857.378 |
| Venituri totale | 2.815.509 |
| Cheltuieli totale | 2.648.184 |
| Profit brut | 167.325 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 140.452 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.420.503 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.655.907 |
| Stocuri | 950.977 |
| Creante | 597.486 |
| Casa si conturi la banci | 1.107.444 |
| DATORII | 1.337.122 |
| VENITURI IN AVANS | 105.032 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.634.256 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.750.675 |
| VENITURI TOTALE | 2.800.299 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.867.349 |
| Profitul brut | 932.950 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 909.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.454.781 |
| Active circulante | 1.700.105 |
| Stocuri | 709.691 |
| Creante | 572.191 |
| Disponibilitati | 418.223 |
| Datorii | 1.305.477 |
| Venituri in avans | 124.177 |
| Capitaluri proprii | 1.725.232 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.908.001 |
| Venituri totale | 1.976.694 |
| Cheltuieli totale | 1.833.473 |
| Profit brut | 143.221 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 123.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.359.998 |
| Active circulante | 1.686.591 |
| Stocuri | 902.184 |
| Creante | 475.293 |
| Disponibilitati | 309.114 |
| Datorii | 1.299.785 |
| Venituri in avans | 145.237 |
| Capitaluri proprii | 1.601.567 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.272.121 |
| Venituri totale | 1.364.181 |
| Cheltuieli totale | 1.185.864 |
| Profit brut | 178.317 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 168.963 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.277.708 |
| Active circulante | 1.610.246 |
| Stocuri | 969.906 |
| Creante | 500.142 |
| Disponibilitati | 140.198 |
| Datorii | 1.287.138 |
| Venituri in avans | 168.211 |
| Capitaluri proprii | 1.432.605 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.134.890 |
| Venituri totale | 1.192.244 |
| Cheltuieli totale | 893.984 |
| Profit brut | 298.260 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 288.879 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 1.225.685 |
| Active circulante | 1.438.531 |
| Stocuri | 855.009 |
| Creante | 516.865 |
| Disponibilitati | 66.657 |
| Datorii | 1.334.622 |
| Venituri in avans | 185.869 |
| Capitaluri proprii | 1.143.725 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 974.522 |
| Venituri totale | 1.351.250 |
| Cheltuieli totale | 1.216.324 |
| Profit brut | 134.926 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.076 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.025.151 |
| Active circulante | 1.379.562 |
| Stocuri | 726.585 |
| Creante | 528.370 |
| Disponibilitati | 124.607 |
| Datorii | 1.178.220 |
| Venituri in avans | 208.844 |
| Capitaluri proprii | 1.017.649 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 979.081 |
| Venituri totale | 1.007.589 |
| Cheltuieli totale | 677.726 |
| Profit brut | 329.863 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 322.566 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.052.327 |
| Active circulante | 1.016.304 |
| Stocuri | 495.171 |
| Creante | 440.922 |
| Disponibilitati | 80.211 |
| Datorii | 1.141.729 |
| Venituri in avans | 231.818 |
| Capitaluri proprii | 695.084 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.044.624 |
| Venituri totale | 1.042.602 |
| Cheltuieli totale | 567.199 |
| Profit brut | 475.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 466.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.012.620 |
| Active circulante | 457.084 |
| Stocuri | 188.925 |
| Creante | 226.806 |
| Disponibilitati | 41.353 |
| Datorii | 990.433 |
| Venituri in avans | 250.963 |
| Capitaluri proprii | 228.308 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 938.369 |
| Venituri totale | 1.067.169 |
| Cheltuieli totale | 1.009.110 |
| Profit brut | 58.059 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 47.871 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |