SD SEEDS S.R.L. – CUI 24173343
Pe scurt
SD SEEDS S.R.L. are CUI 24173343, număr de înregistrare J22/2141/2008 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 7219 – Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 108.767 lei, o pierdere netă de 101.641 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SD SEEDS S.R.L. |
| CUI | 24173343 |
| Nr. Reg. Com. | J22/2141/2008 |
| EUID | ROONRC.J22/2141/2008 |
| CAEN | 7219 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-07-10 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIMIONIUC DĂNUŢ PETRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 108 767 | -101 641 | 65 796 | 73 878 | 145 202 | 153 284 | 1 |
| 2024 | 201 504 | 22 844 | 26 418 | 166 338 | 138 225 | 278 145 | 1 |
| 2023 | 182 871 | 376 | 16 905 | 190 673 | 310 919 | 484 687 | 1 |
| 2022 | 384 932 | 229 386 | 799 | 210 927 | 449 957 | 660 085 | 1 |
| 2021 | 485 938 | 296 774 | 4 590 | 210 927 | 345 362 | 551 699 | 1 |
| 2020 | 300 668 | 212 938 | 9 569 | 2 569 | 514 544 | 507 544 | 1 |
| 2019 | 605 191 | 251 841 | 17 443 | 7 226 | 516 983 | 506 766 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises108 767 lei
-46%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SD SEEDS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7219 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie |
| Descriere Activitate | Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie |
| Cod CAEN principal | 72 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie |
| Descriere activitate (principal) | Cercetare-dezvoltare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 7219: Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (72), poziții apropiate de locul 86 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IFE ROMANIA SRL – locul 82, 6,69 mil. lei, Timiş
- BUTIQE RESEARCH S.R.L. – locul 82, 127.596 lei, Bucureşti
- WILDLIFE MANAGEMENT CONSULTING SRL – locul 83, 6,69 mil. lei, Hunedoara
- LORIS PAPER MAKING S.R.L. – locul 83, 124.309 lei, Bihor
- INSTITUTUL DE CERCETARI IN TRANSPORTURI INCERTRANS SA – locul 84, 6,36 mil. lei, Bucureşti
- LAMBDA HARMONICS S.R.L. – locul 84, 124.125 lei, Bihor
- BIOSOL PSI SRL – locul 85, 6,32 mil. lei, Prahova
- G.I.R.D.E.R. S.R.L. – locul 85, 120.503 lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SD SEEDS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SD SEEDS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SD SEEDS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 166.338 |
| Active circulante | 138.225 |
| Stocuri | 3.295 |
| Creante | 31.929 |
| Disponibilitati | 103.001 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 26.418 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 278.145 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 201.504 |
| Venituri totale | 201.728 |
| Cheltuieli totale | 176.868 |
| Profit brut | 24.860 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.844 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 190.673 |
| Active circulante | 310.919 |
| Stocuri | 3.295 |
| Creante | 32.446 |
| Disponibilitati | 275.178 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 16.905 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 484.687 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 182.871 |
| Venituri totale | 186.178 |
| Cheltuieli totale | 183.959 |
| Profit brut | 2.219 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 376 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 210.927 |
| Active circulante | 449.957 |
| Stocuri | 3.295 |
| Creante | 19.243 |
| Disponibilitati | 427.419 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 799 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 660.085 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 384.932 |
| Venituri totale | 387.932 |
| Cheltuieli totale | 154.760 |
| Profit brut | 233.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 229.386 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 210.927 |
| Active circulante | 345.362 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 18.368 |
| Disponibilitati | 326.994 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 4.590 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 551.699 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 485.938 |
| Venituri totale | 498.467 |
| Cheltuieli totale | 196.860 |
| Profit brut | 301.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 296.774 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.569 |
| Active circulante | 514.544 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 26.624 |
| Disponibilitati | 487.920 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 9.569 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 507.544 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 300.668 |
| Venituri totale | 329.508 |
| Cheltuieli totale | 111.489 |
| Profit brut | 218.019 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 212.938 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 7.226 |
| Active circulante | 516.983 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 79.583 |
| Disponibilitati | 437.400 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 17.443 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 506.766 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 605.191 |
| Venituri totale | 606.587 |
| Cheltuieli totale | 349.134 |
| Profit brut | 257.453 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 251.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.956 |
| Active circulante | 686.402 |
| Stocuri | 77.001 |
| Creante | 346.501 |
| Disponibilitati | 262.900 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 77.875 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 612.483 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 584.809 |
| Venituri totale | 585.266 |
| Cheltuieli totale | 221.855 |
| Profit brut | 363.411 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 357.558 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 3.316 |
| Active circulante | 576.866 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 383.414 |
| Disponibilitati | 193.452 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 79.746 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 500.436 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 656.067 |
| Venituri totale | 660.336 |
| Cheltuieli totale | 408.159 |
| Profit brut | 252.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 245.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.346 |
| Active circulante | 561.070 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 350.083 |
| Disponibilitati | 210.987 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 65.265 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 502.151 |
| Capital social | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 544.261 |
| Venituri totale | 551.055 |
| Cheltuieli totale | 257.225 |
| Profit brut | 293.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 247.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |