SCORPION EXIM SRL
| Denumire | SCORPION EXIM SRL |
| CUI | 2846864 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001161396 |
| EUID | ROONRC.J39/1161/1992 |
| CAEN | 4781 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-12-14 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEANU GEORGE | depline , exercitate separat | România |
| SCÎNTEANU IONEL | depline , exercitate separat | România |
| SCÎNTEANU VASILE CONSTANTIN | depline , exercitate separat | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 629 619 | 1 483 335 | 13 187 829 | 9 827 960 | 7 307 110 | 3 792 423 | 45 |
| 2024 | 51 396 209 | 444 365 | 12 038 033 | 10 622 367 | 4 378 453 | 2 753 453 | 46 |
| 2023 | 51 748 946 | 411 082 | 12 646 948 | 10 263 495 | 5 465 888 | 2 720 170 | 43 |
| 2022 | 43 075 426 | 444 598 | 11 711 085 | 9 868 933 | 4 842 654 | 2 753 686 | 43 |
| 2021 | 36 738 145 | 337 492 | 10 832 267 | 8 799 514 | 4 734 408 | 2 675 362 | 47 |
| 2020 | 30 494 086 | 465 671 | 10 420 697 | 8 668 385 | 4 316 279 | 2 337 870 | 40 |
| 2019 | 32 756 341 | 433 734 | 10 677 513 | 8 578 263 | 4 045 644 | 1 872 199 | 47 |
| 2018 | 30 962 119 | 265 211 | 9 822 635 | — | — | — | 52 |
| 2017 | 31 874 741 | 660 150 | 11 401 100 | — | — | — | 63 |
Statistics
Commercial networks and enterprises52 629 619 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SCORPION EXIM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4781 Rev. 2 (echivalent: 4781 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Vrancea , domeniul 4781: Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SCORPION EXIM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SCORPION EXIM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SCORPION EXIM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.622.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.378.453 |
| Stocuri | 2.287.797 |
| Creante | 2.044.488 |
| Casa si conturi la banci | 46.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 443.560 |
| DATORII | 12.038.033 |
| VENITURI IN AVANS | 652.894 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.753.453 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 51.396.209 |
| VENITURI TOTALE | 51.677.587 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.157.108 |
| Profitul brut | 520.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 444.365 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.263.495 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.465.888 |
| Stocuri | 3.332.578 |
| Creante | 1.870.798 |
| Casa si conturi la banci | 262.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 494.646 |
| DATORII | 12.646.948 |
| VENITURI IN AVANS | 856.911 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.720.170 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 51.748.946 |
| VENITURI TOTALE | 52.336.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.889.095 |
| Profitul brut | 447.639 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 411.082 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.868.933 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.842.654 |
| Stocuri | 2.496.273 |
| Creante | 2.178.281 |
| Casa si conturi la banci | 168.100 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 536.898 |
| DATORII | 11.711.085 |
| VENITURI IN AVANS | 783.714 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.753.686 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 43.075.426 |
| VENITURI TOTALE | 43.270.491 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.753.097 |
| Profitul brut | 517.394 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 444.598 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.799.514 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.734.408 |
| Stocuri | 2.303.411 |
| Creante | 2.157.423 |
| Casa si conturi la banci | 273.574 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.098.481 |
| DATORII | 10.832.267 |
| VENITURI IN AVANS | 1.124.774 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.675.362 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 36.738.145 |
| VENITURI TOTALE | 36.965.607 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.565.736 |
| Profitul brut | 399.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 337.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.668.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.316.279 |
| Stocuri | 1.964.807 |
| Creante | 1.695.883 |
| Casa si conturi la banci | 655.589 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 267.050 |
| DATORII | 10.420.697 |
| VENITURI IN AVANS | 493.147 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.337.870 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 30.494.086 |
| VENITURI TOTALE | 31.297.032 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.752.820 |
| Profitul brut | 544.212 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 465.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.578.263 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.045.644 |
| Stocuri | 2.503.288 |
| Creante | 1.314.104 |
| Casa si conturi la banci | 228.252 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 237.858 |
| DATORII | 10.677.513 |
| VENITURI IN AVANS | 312.053 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.872.199 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 32.756.341 |
| VENITURI TOTALE | 33.239.438 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.700.884 |
| Profitul brut | 538.554 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 433.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.474.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.945.851 |
| Stocuri | 1.466.642 |
| Creante | 1.269.989 |
| Casa si conturi la banci | 209.220 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.389 |
| DATORII | 9.822.635 |
| VENITURI IN AVANS | 206.063 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.496.248 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 30.962.119 |
| VENITURI TOTALE | 31.384.577 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.062.028 |
| Profitul brut | 322.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 265.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.040.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.531.576 |
| Stocuri | 2.213.857 |
| Creante | 1.163.432 |
| Casa si conturi la banci | 154.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 262.499 |
| DATORII | 11.401.100 |
| VENITURI IN AVANS | 202.278 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.231.037 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 31.874.741 |
| VENITURI TOTALE | 32.592.085 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.800.396 |
| Profitul brut | 791.689 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 660.150 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.330.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.884.943 |
| Stocuri | 1.496.505 |
| Creante | 1.121.779 |
| Casa si conturi la banci | 266.659 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 246.565 |
| DATORII | 11.412.102 |
| VENITURI IN AVANS | 478.557 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 570.887 |
| Capital subscris varsat | 450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 26.242.989 |
| VENITURI TOTALE | 27.305.673 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.219.088 |
| Profitul brut | 1.086.585 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 936.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 63 |