SCIFCAR S.A.
| Denumire | SCIFCAR S.A. |
| CUI | 201705 |
| Nr. Reg. Com. | J12/1559/1991 |
| EUID | ROONRC.J12/1559/1991 |
| CAEN | 4291 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-06-28 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CARPIUC IOAN-MIREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 434 192 | 890 652 | 637 430 | — | — | — | 31 |
| 2024 | 6 530 736 | 777 002 | 755 034 | 1 653 082 | 11 743 659 | 12 019 740 | 29 |
| 2023 | 5 649 028 | 368 911 | 878 312 | 2 298 857 | 10 507 699 | 11 467 573 | 31 |
| 2022 | 5 088 752 | 380 296 | 963 158 | 3 149 796 | 9 655 456 | 11 323 496 | 32 |
| 2021 | 5 259 549 | 174 293 | 742 099 | 3 484 529 | 9 368 813 | 11 055 618 | 39 |
| 2020 | 5 203 879 | 330 065 | 580 193 | 2 991 708 | 9 461 135 | 10 881 325 | 40 |
| 2019 | 6 823 844 | 506 691 | 619 316 | 3 093 273 | 10 463 609 | 12 057 654 | 42 |
| 2018 | 3 834 710 | 143 679 | 366 325 | 3 725 703 | 8 767 976 | 11 775 798 | 41 |
| 2017 | 6 381 753 | 72 242 | 507 807 | 3 881 190 | 8 846 600 | 11 856 955 | 40 |
| 2016 | 2 172 721 | -216 178 | 227 906 | 4 056 588 | 8 187 630 | 11 784 713 | 41 |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 434 192 lei
-1%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SCIFCAR S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4291 Rev. 2 (echivalent: 4291 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Descriere Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Cod CAEN principal | 42 Construcții hidrotehnice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SCIFCAR S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SCIFCAR S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SCIFCAR S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.653.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.743.659 |
| Stocuri | 152.192 |
| Creante | 1.691.566 |
| Casa si conturi la banci | 9.899.901 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.917 |
| DATORII | 755.034 |
| PROVIZIOANE | 628.884 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.019.740 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 6.530.736 |
| VENITURI TOTALE | 7.386.071 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.477.693 |
| Profitul brut | 908.378 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 777.002 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.298.857 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.507.699 |
| Stocuri | 182.647 |
| Creante | 1.335.313 |
| Casa si conturi la banci | 8.989.739 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 355 |
| DATORII | 878.312 |
| PROVIZIOANE | 461.026 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.467.573 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 5.649.028 |
| VENITURI TOTALE | 6.488.700 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.043.963 |
| Profitul brut | 444.737 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 368.911 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.149.796 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.655.456 |
| Stocuri | 162.060 |
| Creante | 3.780.537 |
| Casa si conturi la banci | 5.712.859 |
| DATORII | 963.158 |
| PROVIZIOANE | 518.598 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.323.496 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 5.088.752 |
| VENITURI TOTALE | 5.690.583 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.210.183 |
| Profitul brut | 480.400 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 380.296 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.484.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.368.813 |
| Stocuri | 21.553 |
| Creante | 635.547 |
| Casa si conturi la banci | 8.711.713 |
| DATORII | 742.099 |
| VENITURI IN AVANS | 64.570 |
| PROVIZIOANE | 991.055 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.055.618 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 5.259.549 |
| VENITURI TOTALE | 5.420.350 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.172.264 |
| Profitul brut | 248.086 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 174.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.991.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.461.135 |
| Stocuri | 88.773 |
| Creante | 293.179 |
| Casa si conturi la banci | 9.079.183 |
| DATORII | 580.193 |
| VENITURI IN AVANS | 23.792 |
| PROVIZIOANE | 967.533 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.881.325 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 5.203.879 |
| VENITURI TOTALE | 5.498.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.068.239 |
| Profitul brut | 430.519 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 330.065 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.093.273 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.463.609 |
| Stocuri | 89.671 |
| Creante | 195.228 |
| Casa si conturi la banci | 10.178.710 |
| DATORII | 619.316 |
| VENITURI IN AVANS | 23.792 |
| PROVIZIOANE | 856.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.057.654 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 6.823.844 |
| VENITURI TOTALE | 6.533.895 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.892.842 |
| Profitul brut | 641.053 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 506.691 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.725.703 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.767.976 |
| Stocuri | 538.511 |
| Creante | 414.446 |
| Casa si conturi la banci | 7.815.019 |
| DATORII | 366.325 |
| PROVIZIOANE | 351.556 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.775.798 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 3.834.710 |
| VENITURI TOTALE | 4.431.641 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.222.509 |
| Profitul brut | 209.132 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 143.679 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.881.190 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.846.600 |
| Stocuri | 337.533 |
| Creante | 106.931 |
| Casa si conturi la banci | 8.402.136 |
| DATORII | 507.807 |
| PROVIZIOANE | 363.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.856.955 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 6.381.753 |
| VENITURI TOTALE | 6.158.466 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.031.646 |
| Profitul brut | 126.820 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 72.242 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.056.588 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.187.630 |
| Stocuri | 444.375 |
| Creante | 535.305 |
| Casa si conturi la banci | 7.207.950 |
| DATORII | 227.906 |
| PROVIZIOANE | 231.599 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.784.713 |
| Capital subscris varsat | 2.810.438 |
| Cifra de afaceri neta | 2.172.721 |
| VENITURI TOTALE | 2.573.857 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.790.035 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 216.178 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 216.178 |
| Numar mediu de salariati | 41 |