SARA SRL
| Denumire | SARA SRL |
| CUI | 1152015 |
| Nr. Reg. Com. | J1991002467104 |
| EUID | ROONRC.J1991002467104 |
| CAEN | 2540 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-08-26 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RESSOLVE IPURL | administrator concordatar | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 64 601 085 | -13 429 900 | 87 989 786 | — | — | — | 193 |
| 2024 | 63 010 745 | 507 829 | 86 934 471 | 79 023 783 | 22 333 035 | 5 390 583 | 185 |
| 2023 | 79 303 366 | 324 457 | 82 623 335 | 80 423 319 | 16 328 362 | 4 882 754 | 202 |
| 2022 | 71 585 833 | 426 814 | 85 098 798 | 81 091 529 | 18 159 948 | 4 607 844 | 210 |
| 2021 | 58 237 062 | 710 196 | 81 253 064 | 80 411 855 | 15 145 950 | 4 181 030 | 201 |
| 2020 | 44 676 521 | 575 478 | 81 928 556 | 79 289 733 | 16 295 324 | 3 470 833 | 215 |
| 2019 | 49 873 341 | -5 815 447 | 81 610 007 | — | — | — | 271 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | 61 365 052 | -3 993 518 | 64 553 061 | 59 059 524 | 26 234 355 | 11 367 596 | 271 |
| 2016 | 51 761 781 | 504 950 | 52 315 951 | 47 809 596 | 23 695 146 | 8 745 423 | 229 |
Statistics
Commercial networks and enterprises64 601 085 lei
3%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SARA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2540 Rev. 2 (echivalent: 2540 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Buzău , domeniul 2540: Fabricarea armamentului și muniției
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SARA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SARA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SARA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.023.783 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.333.035 |
| Stocuri | 19.430.008 |
| Creante | 2.591.191 |
| Casa si conturi la banci | 311.836 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 143.249 |
| DATORII | 86.934.471 |
| VENITURI IN AVANS | 8.974.962 |
| PROVIZIOANE | 200.051 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.390.583 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 63.010.745 |
| VENITURI TOTALE | 78.646.335 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.138.506 |
| Profitul brut | 507.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 507.829 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 185 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 80.423.319 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.328.362 |
| Stocuri | 13.167.103 |
| Creante | 2.449.541 |
| Casa si conturi la banci | 711.718 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 116.317 |
| DATORII | 82.623.335 |
| VENITURI IN AVANS | 9.160.528 |
| PROVIZIOANE | 201.381 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.882.754 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 79.303.366 |
| VENITURI TOTALE | 82.784.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.460.392 |
| Profitul brut | 324.457 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 324.457 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 202 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.091.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.159.948 |
| Stocuri | 14.751.474 |
| Creante | 1.776.436 |
| Casa si conturi la banci | 1.632.038 |
| DATORII | 85.098.798 |
| VENITURI IN AVANS | 9.346.094 |
| PROVIZIOANE | 198.741 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.607.844 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 71.585.833 |
| VENITURI TOTALE | 81.666.706 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.239.892 |
| Profitul brut | 426.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 426.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 210 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 80.411.855 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.145.950 |
| Stocuri | 13.251.315 |
| Creante | 1.796.535 |
| Casa si conturi la banci | 98.100 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.745 |
| DATORII | 81.253.064 |
| VENITURI IN AVANS | 9.531.661 |
| PROVIZIOANE | 602.795 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.181.030 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 58.237.062 |
| VENITURI TOTALE | 74.681.135 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.970.939 |
| Profitul brut | 710.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 710.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 201 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.289.733 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.295.324 |
| Stocuri | 10.829.807 |
| Creante | 5.204.245 |
| Casa si conturi la banci | 261.272 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.279 |
| DATORII | 81.928.556 |
| VENITURI IN AVANS | 9.717.227 |
| PROVIZIOANE | 478.720 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.470.833 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 44.676.521 |
| VENITURI TOTALE | 49.974.531 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.399.053 |
| Profitul brut | 575.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 575.478 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 215 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.059.524 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.234.355 |
| Stocuri | 14.787.714 |
| Creante | 11.210.464 |
| Casa si conturi la banci | 236.177 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.726 |
| DATORII | 64.553.061 |
| VENITURI IN AVANS | 9.075.551 |
| PROVIZIOANE | 313.397 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.367.596 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 61.365.052 |
| VENITURI TOTALE | 63.036.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.030.019 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.993.518 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.993.518 |
| Numar mediu de salariati | 271 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.809.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.695.146 |
| Stocuri | 13.980.893 |
| Creante | 9.059.261 |
| Casa si conturi la banci | 654.992 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.126 |
| DATORII | 52.315.951 |
| VENITURI IN AVANS | 10.459.494 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.745.423 |
| Capital subscris varsat | 756.900 |
| Cifra de afaceri neta | 51.761.781 |
| VENITURI TOTALE | 56.691.252 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.135.499 |
| Profitul brut | 555.753 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 504.950 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |