SAPIENT SRL – CUI 10806283
Pe scurt
SAPIENT SRL are CUI 10806283, număr de înregistrare J1998000632057 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 7210 – Consultații în domeniul echipamentelor de calcul. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.918.194 lei, un profit net de 1.763.257 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SAPIENT SRL |
| CUI | 10806283 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000632057 |
| EUID | ROONRC.J05/632/1998 |
| CAEN | 7210 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-06-11 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUTA SEBASTIAN | - | România |
| POP ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 918 194 | 1 763 257 | 7 789 176 | 15 258 493 | 52 679 616 | 18 840 642 | 11 |
| 2024 | 4 702 134 | 382 720 | 6 415 008 | 10 658 309 | 54 099 565 | 17 345 787 | 10 |
| 2023 | 2 080 113 | 177 513 | 2 490 472 | 7 216 022 | 54 696 828 | 18 263 334 | 11 |
| 2022 | 3 001 049 | 101 661 | 3 932 016 | 4 462 639 | 59 117 493 | 18 085 821 | 15 |
| 2021 | 21 129 223 | 1 048 734 | 4 001 464 | 4 089 614 | 18 345 610 | 17 984 160 | 12 |
| 2020 | 3 344 895 | 822 241 | 10 071 192 | 5 314 180 | 21 935 252 | 16 935 426 | 12 |
| 2019 | 3 162 109 | 436 985 | 11 522 701 | 5 414 619 | 22 635 531 | 16 113 185 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 918 194 lei
68%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAPIENT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7210 Rev. 0 (echivalent: 7210 Rev. 1, 7210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Descriere Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 72 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 7210: Consultații în domeniul echipamentelor de calcul
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (72), poziții apropiate de locul 74 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU CARTOF SI SFECLA DE ZAHAR-BRASOV – locul 70, 9,09 mil. lei, Braşov
- SMARTS REGULATORY CONSULTING S.R.L. – locul 70, 205.153 lei, Argeş
- SOCIO MEDIA TIM SRL-D – locul 70, 0 lei, Timiş
- HEKTAR SEEDS S.R.L. – locul 71, 8,99 mil. lei, Cluj
- HAFER INVENT SRL – locul 71, 182.000 lei, Iaşi
- AXAS RESEARCH AND TECHNOLOGY CENTER S.R.L.-D. – locul 71, 0 lei, Bucureşti
- INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA TEHNICĂ-IFT IAŞI – locul 72, 8,97 mil. lei, Iaşi
- HEALTHMED STUDY SRL – locul 72, 178.412 lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAPIENT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAPIENT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAPIENT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.658.309 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.099.565 |
| Stocuri | 12.717.939 |
| Creante | 41.345.134 |
| Casa si conturi la banci | 36.492 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.869 |
| DATORII | 6.415.008 |
| VENITURI IN AVANS | 41.023.948 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.345.787 |
| Capital subscris varsat | 14.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 4.702.134 |
| VENITURI TOTALE | 4.871.112 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.366.506 |
| Profitul brut | 504.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 382.720 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.216.022 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.696.828 |
| Stocuri | 12.887.825 |
| Creante | 41.623.830 |
| Casa si conturi la banci | 185.173 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.748 |
| DATORII | 2.490.472 |
| VENITURI IN AVANS | 41.178.792 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.263.334 |
| Capital subscris varsat | 14.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 2.080.113 |
| VENITURI TOTALE | 3.066.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.847.002 |
| Profitul brut | 219.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 177.513 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.462.639 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.117.493 |
| Stocuri | 16.986.573 |
| Creante | 42.082.592 |
| Casa si conturi la banci | 48.328 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.753 |
| DATORII | 3.932.016 |
| VENITURI IN AVANS | 41.568.048 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.085.821 |
| Capital subscris varsat | 14.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 3.001.049 |
| VENITURI TOTALE | 3.575.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.445.786 |
| Profitul brut | 129.523 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 101.661 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.089.614 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.345.610 |
| Stocuri | 12.972.035 |
| Creante | 5.285.758 |
| Casa si conturi la banci | 87.817 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.383 |
| DATORII | 4.001.464 |
| VENITURI IN AVANS | 455.983 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.984.160 |
| Capital subscris varsat | 14.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 21.129.223 |
| VENITURI TOTALE | 21.900.567 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.337.586 |
| Profitul brut | 1.562.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.048.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.314.180 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.935.252 |
| Stocuri | 19.927.385 |
| Creante | 1.936.918 |
| Casa si conturi la banci | 70.949 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.768 |
| DATORII | 10.071.192 |
| VENITURI IN AVANS | 250.582 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.935.426 |
| Capital subscris varsat | 14.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 3.344.895 |
| VENITURI TOTALE | 3.367.755 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.516.881 |
| Profitul brut | 850.874 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 822.241 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.414.619 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.635.531 |
| Stocuri | 19.693.350 |
| Creante | 2.869.616 |
| Casa si conturi la banci | 72.565 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 593 |
| DATORII | 11.522.701 |
| VENITURI IN AVANS | 414.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.113.185 |
| Capital subscris varsat | 12.501.250 |
| Cifra de afaceri neta | 3.162.109 |
| VENITURI TOTALE | 3.252.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.782.832 |
| Profitul brut | 469.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 436.985 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.692.016 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.971.211 |
| Stocuri | 19.858.924 |
| Creante | 2.055.907 |
| Casa si conturi la banci | 56.380 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 916 |
| DATORII | 10.710.743 |
| VENITURI IN AVANS | 278.450 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.674.950 |
| Capital subscris varsat | 12.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.834.030 |
| VENITURI TOTALE | 3.952.830 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.003.759 |
| Profitul brut | 949.071 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 909.744 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.065.372 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.229.568 |
| Stocuri | 14.313.883 |
| Creante | 1.871.214 |
| Casa si conturi la banci | 44.471 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.832 |
| DATORII | 5.278.984 |
| VENITURI IN AVANS | 255.582 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.765.206 |
| Capital subscris varsat | 12.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.822.691 |
| VENITURI TOTALE | 4.820.906 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.723.964 |
| Profitul brut | 1.096.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 913.955 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.047.852 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.981.098 |
| Stocuri | 11.574.264 |
| Creante | 3.352.150 |
| Casa si conturi la banci | 54.684 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.414 |
| DATORII | 5.062.052 |
| VENITURI IN AVANS | 119.061 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.851.251 |
| Capital subscris varsat | 12.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.664.290 |
| VENITURI TOTALE | 3.698.627 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.335.131 |
| Profitul brut | 363.496 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 363.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |