SANITO DISTRIBUTION SRL – CUI 18350009
Pe scurt
SANITO DISTRIBUTION SRL are CUI 18350009, număr de înregistrare J2006001749407 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.364.318 lei, un profit net de 1.148.613 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SANITO DISTRIBUTION SRL |
| CUI | 18350009 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001749407 |
| EUID | ROONRC.J2006001749407 |
| CAEN | 4712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-02-06 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CARP GEORGEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19 364 318 | 1 148 613 | 573 659 | 139 263 | 3 851 148 | 3 435 712 | 16 |
| 2024 | 19 732 356 | 449 455 | 624 078 | 235 605 | 3 060 373 | 2 690 578 | 17 |
| 2023 | 18 137 177 | 914 931 | 459 512 | 333 693 | 2 940 013 | 2 836 093 | 14 |
| 2022 | 15 214 888 | 845 680 | 449 639 | 125 861 | 2 650 795 | 2 347 301 | 13 |
| 2021 | 12 524 101 | 355 748 | 555 298 | 178 328 | 2 212 698 | 1 841 524 | 12 |
| 2020 | 13 734 970 | 1 460 833 | 348 919 | 199 875 | 1 946 372 | 1 801 556 | 11 |
| 2019 | 7 056 298 | 442 356 | 426 736 | 98 800 | 1 282 616 | 960 614 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises19 364 318 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SANITO DISTRIBUTION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4712 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Cod CAEN principal | 47 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 98 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- COMPEXIT AUTO RULATE SRL – locul 94, 62,07 mil. lei, Cluj
- ALIPAN TUR SRL – locul 94, 56,06 mil. lei, Vrancea
- FARMATOP SRL – locul 94, 39,42 mil. lei, Mureş
- AMF GAZ SRL – locul 94, 29,70 mil. lei, Bucureşti
- HOUSE SPORT SRL – locul 94, 19,63 mil. lei, Caraş-Severin
- ALBARIM SRL – locul 94, 16,73 mil. lei, Galaţi
- ROBERTOROSSI IMPORT EXPORT SRL – locul 94, 12,66 mil. lei, Cluj
- MARTIN CORTURI EVENIMENTE SRL – locul 94, 9,79 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SANITO DISTRIBUTION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SANITO DISTRIBUTION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SANITO DISTRIBUTION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 235.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.060.373 |
| Stocuri | 2.299.409 |
| Creante | 527.607 |
| Casa si conturi la banci | 233.357 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.678 |
| DATORII | 624.078 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.690.578 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.732.356 |
| VENITURI TOTALE | 19.874.705 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.345.685 |
| Profitul brut | 529.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 449.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 333.693 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.940.013 |
| Stocuri | 1.976.550 |
| Creante | 574.327 |
| Casa si conturi la banci | 389.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.899 |
| DATORII | 459.512 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.836.093 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.137.177 |
| VENITURI TOTALE | 18.182.057 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.139.760 |
| Profitul brut | 1.042.297 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 914.931 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 125.861 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.650.795 |
| Stocuri | 1.607.839 |
| Creante | 453.919 |
| Casa si conturi la banci | 589.037 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.284 |
| DATORII | 449.639 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.347.301 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.214.888 |
| VENITURI TOTALE | 15.251.069 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.264.337 |
| Profitul brut | 986.732 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 845.680 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 178.328 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.212.698 |
| Stocuri | 1.464.774 |
| Creante | 297.214 |
| Casa si conturi la banci | 450.710 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.796 |
| DATORII | 555.298 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.841.524 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.524.101 |
| VENITURI TOTALE | 12.548.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.133.999 |
| Profitul brut | 414.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 355.748 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active imobilizate | 199.875 |
| Active circulante | 1.946.372 |
| Stocuri | 1.128.027 |
| Creante | 303.294 |
| Disponibilitati | 515.051 |
| Cheltuieli in avans | 4.228 |
| Datorii | 348.919 |
| Capitaluri proprii | 1.801.556 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 13.734.970 |
| Venituri totale | 13.766.175 |
| Cheltuieli totale | 12.044.597 |
| Profit brut | 1.721.578 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.460.833 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 98.800 |
| Active circulante | 1.282.616 |
| Stocuri | 764.511 |
| Creante | 372.482 |
| Disponibilitati | 145.623 |
| Cheltuieli in avans | 5.934 |
| Datorii | 426.736 |
| Capitaluri proprii | 960.614 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 7.056.298 |
| Venituri totale | 7.063.001 |
| Cheltuieli totale | 6.537.783 |
| Profit brut | 525.218 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 442.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 46.230 |
| Active circulante | 869.272 |
| Stocuri | 707.149 |
| Creante | 231.202 |
| Disponibilitati | -69.079 |
| Cheltuieli in avans | 3.087 |
| Datorii | 144.821 |
| Capitaluri proprii | 773.768 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 4.186.906 |
| Venituri totale | 4.188.693 |
| Cheltuieli totale | 3.679.214 |
| Profit brut | 509.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 467.568 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 34.867 |
| Active circulante | 583.974 |
| Stocuri | 380.277 |
| Creante | 180.863 |
| Disponibilitati | 22.834 |
| Cheltuieli in avans | 2.498 |
| Datorii | 275.137 |
| Capitaluri proprii | 346.202 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 1.838.715 |
| Venituri totale | 1.835.492 |
| Cheltuieli totale | 1.470.644 |
| Profit brut | 364.848 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 345.002 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 36.849 |
| Active circulante | 316.114 |
| Stocuri | 196.158 |
| Creante | 106.739 |
| Disponibilitati | 13.217 |
| Cheltuieli in avans | 2.388 |
| Datorii | 235.308 |
| Capitaluri proprii | 120.043 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 799.815 |
| Venituri totale | 791.811 |
| Cheltuieli totale | 655.798 |
| Profit brut | 136.013 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 118.843 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |