SANEX SA
| Denumire | SANEX SA |
| CUI | 199028 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000004121 |
| EUID | ROONRC.J1991000004121 |
| CAEN | 2331 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-11 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OLTEANU-HEEL MARIAN-CĂTĂLIN | - | România |
| IRICIUC IULIAN CRISTIAN | - | România |
| KRALOVEC KLAUS | - | Austria |
| LASSELSBERGER VERA | - | Austria |
| PEȚU OTILIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 172 309 968 | -55 284 520 | 612 589 626 | 687 997 993 | 98 287 095 | 170 788 227 | 370 |
| 2024 | 205 451 641 | -611 382 | 247 684 696 | 335 202 082 | 142 308 114 | 226 072 746 | 406 |
| 2023 | 230 715 797 | 3 919 552 | 98 246 489 | 180 187 442 | 167 973 739 | 246 745 995 | 409 |
| 2022 | 215 471 804 | 8 192 334 | 81 706 753 | 115 122 773 | 145 385 553 | 175 691 289 | 428 |
| 2021 | 171 643 470 | 2 248 995 | 66 418 301 | 117 597 731 | 124 319 691 | 167 498 954 | 439 |
| 2020 | 164 788 455 | 917 282 | 55 994 576 | 120 595 964 | 104 944 630 | 165 249 960 | 420 |
| 2019 | 153 760 394 | -3 591 386 | 65 588 821 | 127 191 954 | 106 171 215 | 164 332 678 | 433 |
| 2018 | 128 783 120 | 326 711 | 70 111 859 | — | — | — | 429 |
| 2017 | 132 943 518 | 2 966 749 | 55 148 926 | — | — | — | 432 |
Statistics
Commercial networks and enterprises172 309 968 lei
-16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SANEX SA”
| Cod CAEN preponderent | 2331 Rev. 2 (echivalent: 2331 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică |
| Descriere Activitate | Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Cluj , domeniul 2331: Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SANEX SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SANEX SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SANEX SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 335.202.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 142.308.114 |
| Stocuri | 91.957.011 |
| Creante | 48.426.297 |
| Casa si conturi la banci | 1.924.806 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.160.944 |
| DATORII | 247.684.696 |
| VENITURI IN AVANS | 1.105.964 |
| PROVIZIOANE | 4.807.734 |
| CAPITALURI - TOTAL | 226.072.746 |
| Capital subscris varsat | 30.096.220 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 205.451.641 |
| VENITURI TOTALE | 235.542.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 235.299.659 |
| Profitul brut | 242.383 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 611.382 |
| Numar mediu de salariati | 406 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 180.187.442 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 167.973.739 |
| Stocuri | 66.277.886 |
| Creante | 101.150.385 |
| Casa si conturi la banci | 545.468 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 250.555 |
| DATORII | 98.246.489 |
| VENITURI IN AVANS | 1.186.174 |
| PROVIZIOANE | 2.233.078 |
| CAPITALURI - TOTAL | 246.745.995 |
| Capital subscris varsat | 30.096.220 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 230.715.797 |
| VENITURI TOTALE | 229.544.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 224.791.875 |
| Profitul brut | 4.752.927 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.919.552 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 409 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 115.122.773 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 145.385.553 |
| Stocuri | 71.299.390 |
| Creante | 69.992.143 |
| Casa si conturi la banci | 4.094.020 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 267.079 |
| DATORII | 81.706.753 |
| VENITURI IN AVANS | 1.345.655 |
| PROVIZIOANE | 2.031.708 |
| CAPITALURI - TOTAL | 175.691.289 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 215.471.804 |
| VENITURI TOTALE | 219.602.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 210.721.512 |
| Profitul brut | 8.880.989 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.192.334 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 428 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 117.597.731 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 124.319.691 |
| Stocuri | 65.723.476 |
| Creante | 53.445.527 |
| Casa si conturi la banci | 5.150.688 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 160.009 |
| DATORII | 66.418.301 |
| VENITURI IN AVANS | 1.625.698 |
| PROVIZIOANE | 6.534.478 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.498.954 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Cifra de afaceri neta | 171.643.470 |
| VENITURI TOTALE | 178.612.354 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.037.895 |
| Profitul brut | 3.574.459 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.248.995 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 439 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 120.595.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 104.944.630 |
| Stocuri | 55.766.754 |
| Creante | 42.723.053 |
| Casa si conturi la banci | 6.454.823 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 264.662 |
| DATORII | 55.994.576 |
| VENITURI IN AVANS | 1.723.650 |
| PROVIZIOANE | 2.837.070 |
| CAPITALURI - TOTAL | 165.249.960 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 164.788.455 |
| VENITURI TOTALE | 153.916.597 |
| CHELTUIELI TOTALE | 152.268.707 |
| Profitul brut | 1.647.890 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 917.282 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 420 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 127.191.954 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 106.171.215 |
| Stocuri | 73.672.579 |
| Creante | 30.788.995 |
| Casa si conturi la banci | 1.709.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 194.032 |
| DATORII | 65.588.821 |
| VENITURI IN AVANS | 1.943.126 |
| PROVIZIOANE | 1.692.576 |
| CAPITALURI - TOTAL | 164.332.678 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 153.760.394 |
| VENITURI TOTALE | 154.960.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 158.446.850 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.486.360 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.591.386 |
| Numar mediu de salariati | 433 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 135.947.379 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 104.536.624 |
| Stocuri | 78.425.189 |
| Creante | 23.503.621 |
| Casa si conturi la banci | 2.607.814 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 721.572 |
| DATORII | 70.111.859 |
| VENITURI IN AVANS | 2.124.398 |
| PROVIZIOANE | 1.045.254 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.924.064 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 128.783.120 |
| VENITURI TOTALE | 147.647.704 |
| CHELTUIELI TOTALE | 147.210.330 |
| Profitul brut | 437.374 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 326.711 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 429 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 115.379.816 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.128.350 |
| Stocuri | 53.595.971 |
| Creante | 27.546.616 |
| Casa si conturi la banci | 1.985.763 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 811.012 |
| DATORII | 55.148.926 |
| VENITURI IN AVANS | 2.339.700 |
| PROVIZIOANE | 1.501.493 |
| CAPITALURI - TOTAL | 140.329.059 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 132.943.518 |
| VENITURI TOTALE | 141.477.406 |
| CHELTUIELI TOTALE | 136.953.684 |
| Profitul brut | 4.523.722 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.966.749 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 432 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 124.321.358 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.640.676 |
| Stocuri | 49.090.099 |
| Creante | 27.876.105 |
| Casa si conturi la banci | 8.674.472 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 115.113 |
| DATORII | 69.367.352 |
| VENITURI IN AVANS | 2.580.010 |
| PROVIZIOANE | 749.421 |
| CAPITALURI - TOTAL | 137.380.364 |
| Capital subscris varsat | 35.234.236 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 128.739.568 |
| VENITURI TOTALE | 130.250.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.978.905 |
| Profitul brut | 271.938 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 447 |