SAMDAMGIFTS SRL – CUI 23013468
Informativ
SAMDAMGIFTS SRL are CUI 23013468, număr de înregistrare J2008000011242 și sediul în Municipiul Baia Mare, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 37.798.849 lei, un profit net de 10.951 lei și un număr mediu de 22 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SAMDAMGIFTS SRL |
| CUI | 23013468 |
| Nr. Reg. Com. | J2008000011242 |
| EUID | ROONRC.J2008000011242 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-01-08 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| D'HAESE WIM RUDI MAURITS | - | Belgia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 37 798 849 | 10 951 | 20 994 368 | 5 934 255 | 15 395 260 | 2 218 023 | 22 |
| 2024 | 38 490 519 | 93 182 | 23 603 399 | 5 545 688 | 18 354 908 | 2 207 075 | 18 |
| 2023 | 38 439 606 | 885 183 | 21 973 725 | 5 535 542 | 16 852 253 | 2 261 846 | 18 |
| 2022 | 35 852 311 | 801 430 | 19 310 435 | 5 375 632 | 13 821 271 | 1 639 089 | 18 |
| 2021 | 29 341 800 | 686 502 | 18 588 972 | 5 975 548 | 12 227 725 | 837 659 | 15 |
| 2020 | 19 630 708 | 633 648 | 17 726 448 | 7 003 689 | 10 375 695 | 157 876 | 14 |
| 2019 | 21 394 021 | 20 895 | 17 760 241 | 8 424 556 | 9 084 449 | -473 214 | 30 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAMDAMGIFTS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 193 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GR ESTETICA DISTRIBUTION SRL – locul 189, 39,31 mil. lei, Ilfov
- ROSENBERG ROMANIA TEHNICA DE VENTILATIE SI DE CLIMATIZARE SRL – locul 189, 38,91 mil. lei, Bucureşti
- CONVEST LOGISTIC SRL – locul 189, 31,51 mil. lei, Bucureşti
- TEROL PROD SRL – locul 189, 29,38 mil. lei, Brăila
- AGRIGEL SRL – locul 189, 27,56 mil. lei, Bihor
- SCULEPRIME S.R.L. – locul 189, 16,18 mil. lei, Bihor
- ALARM AUTOMATIKA SRL – locul 189, 12,40 mil. lei, Bucureşti
- DL BEST PREMIUM DELIVERY S.R.L. – locul 189, 11,46 mil. lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAMDAMGIFTS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAMDAMGIFTS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAMDAMGIFTS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.545.688 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.354.908 |
| Stocuri | 1.998.366 |
| Creante | 15.899.651 |
| Casa si conturi la banci | 456.891 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.909.878 |
| DATORII | 23.603.399 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.207.075 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 38.490.519 |
| VENITURI TOTALE | 38.714.020 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.569.233 |
| Profitul brut | 144.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 93.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.535.542 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.852.253 |
| Stocuri | 1.607.686 |
| Creante | 13.223.306 |
| Casa si conturi la banci | 2.021.261 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.944.657 |
| DATORII | 21.973.725 |
| VENITURI IN AVANS | 96.881 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.261.846 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 38.439.606 |
| VENITURI TOTALE | 38.678.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.617.088 |
| Profitul brut | 1.061.306 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 885.183 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.375.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.821.271 |
| Stocuri | 1.348.529 |
| Creante | 11.297.790 |
| Casa si conturi la banci | 1.174.952 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.960.800 |
| DATORII | 19.310.435 |
| VENITURI IN AVANS | 208.179 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.639.089 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 35.852.311 |
| VENITURI TOTALE | 36.522.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.636.917 |
| Profitul brut | 885.933 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 801.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.975.548 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.227.725 |
| Stocuri | 2.493.718 |
| Creante | 8.981.542 |
| Casa si conturi la banci | 752.465 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.004.061 |
| DATORII | 18.588.972 |
| VENITURI IN AVANS | 780.703 |
| CAPITALURI - TOTAL | 837.659 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 29.341.800 |
| VENITURI TOTALE | 30.011.650 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.287.768 |
| Profitul brut | 723.882 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 686.502 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.003.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.375.695 |
| Stocuri | 1.788.901 |
| Creante | 7.679.590 |
| Casa si conturi la banci | 907.204 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.967.673 |
| DATORII | 17.726.448 |
| VENITURI IN AVANS | 1.462.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | 157.876 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 19.630.708 |
| VENITURI TOTALE | 21.657.121 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.023.473 |
| Profitul brut | 633.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 633.648 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.424.556 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.084.449 |
| Stocuri | 1.684.945 |
| Creante | 6.213.458 |
| Casa si conturi la banci | 1.186.046 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.956.274 |
| DATORII | 17.760.241 |
| VENITURI IN AVANS | 2.178.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | -473.214 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 21.394.021 |
| VENITURI TOTALE | 22.279.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.258.946 |
| Profitul brut | 20.895 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.181.965 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.543.032 |
| Stocuri | 1.621.951 |
| Creante | 6.342.966 |
| Casa si conturi la banci | 578.115 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.956.066 |
| DATORII | 18.294.798 |
| VENITURI IN AVANS | 2.880.374 |
| CAPITALURI - TOTAL | -494.109 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 22.340.166 |
| VENITURI TOTALE | 24.139.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.643.318 |
| Profitul brut | 496.076 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 496.076 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.796.127 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.501.358 |
| Stocuri | 1.592.046 |
| Creante | 6.699.335 |
| Casa si conturi la banci | 209.977 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.918.291 |
| DATORII | 19.493.461 |
| VENITURI IN AVANS | 3.712.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | -990.185 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 21.098.688 |
| VENITURI TOTALE | 21.831.859 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.812.363 |
| Profitul brut | 19.496 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.739.011 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.379.260 |
| Stocuri | 1.293.654 |
| Creante | 4.838.440 |
| Casa si conturi la banci | 247.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.372.718 |
| DATORII | 17.226.965 |
| VENITURI IN AVANS | 4.273.313 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.009.289 |
| Capital subscris varsat | 104.880 |
| Cifra de afaceri neta | 18.720.709 |
| VENITURI TOTALE | 19.488.475 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.325.532 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 837.057 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 837.057 |
| Numar mediu de salariati | 81 |