Salzgitter Mannesmann Distributie SRL
| Denumire | Salzgitter Mannesmann Distributie SRL |
| CUI | 15556080 |
| Nr. Reg. Com. | J2003008951406 |
| EUID | ROONRC.J40/8951/2003 |
| CAEN | 4682 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-07-01 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IONESCU DRAGOŞ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 218 051 906 | 1 048 680 | 64 008 379 | 20 477 989 | 98 394 390 | 54 350 326 | 32 |
| 2024 | 224 897 833 | -2 143 026 | 65 038 391 | 21 735 224 | 96 964 681 | 53 301 646 | 34 |
| 2023 | 258 544 340 | -8 753 477 | 76 335 902 | 21 582 683 | 110 538 965 | 55 444 672 | 33 |
| 2022 | 315 045 773 | 10 385 531 | 92 317 708 | 22 000 078 | 135 085 824 | 64 198 149 | 32 |
| 2021 | 262 105 613 | 28 036 251 | 89 887 827 | 22 008 142 | 122 505 831 | 53 812 617 | 31 |
| 2020 | 145 467 226 | 799 632 | 64 934 433 | 22 550 827 | 68 893 259 | 25 776 366 | 27 |
| 2019 | 145 712 627 | 312 397 | 68 999 289 | 22 919 350 | 71 323 446 | 24 976 734 | 27 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises218 051 906 lei
-3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “Salzgitter Mannesmann Distributie SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4682 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4682: Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „Salzgitter Mannesmann Distributie SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „Salzgitter Mannesmann Distributie SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „Salzgitter Mannesmann Distributie SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.735.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 96.964.681 |
| Stocuri | 27.995.705 |
| Creante | 48.441.487 |
| Casa si conturi la banci | 20.527.489 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 197.398 |
| DATORII | 65.038.391 |
| VENITURI IN AVANS | 2.266 |
| PROVIZIOANE | 555.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.301.646 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 224.897.833 |
| VENITURI TOTALE | 225.270.934 |
| CHELTUIELI TOTALE | 225.162.077 |
| Profitul brut | 108.857 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.143.026 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.582.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 110.538.965 |
| Stocuri | 39.086.810 |
| Creante | 65.450.612 |
| Casa si conturi la banci | 6.001.543 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 193.910 |
| DATORII | 76.335.902 |
| VENITURI IN AVANS | 4.984 |
| PROVIZIOANE | 530.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.444.672 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 258.544.340 |
| VENITURI TOTALE | 259.722.346 |
| CHELTUIELI TOTALE | 268.475.823 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.753.477 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.753.477 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.000.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 135.085.824 |
| Stocuri | 69.612.700 |
| Creante | 64.812.964 |
| Casa si conturi la banci | 660.160 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 194.955 |
| DATORII | 92.317.708 |
| PROVIZIOANE | 765.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 64.198.149 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 315.045.773 |
| VENITURI TOTALE | 317.404.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 305.650.135 |
| Profitul brut | 11.754.589 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.385.531 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.008.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.505.831 |
| Stocuri | 56.231.605 |
| Creante | 65.373.890 |
| Casa si conturi la banci | 900.336 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.976 |
| DATORII | 89.887.827 |
| PROVIZIOANE | 994.505 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.812.617 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 262.105.613 |
| VENITURI TOTALE | 262.345.486 |
| CHELTUIELI TOTALE | 229.151.218 |
| Profitul brut | 33.194.268 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.036.251 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.550.827 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.893.259 |
| Stocuri | 29.376.707 |
| Creante | 39.051.454 |
| Casa si conturi la banci | 465.098 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 167.388 |
| DATORII | 64.934.433 |
| PROVIZIOANE | 900.675 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.776.366 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 145.467.226 |
| VENITURI TOTALE | 146.045.175 |
| CHELTUIELI TOTALE | 145.021.652 |
| Profitul brut | 1.023.523 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 799.632 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.919.350 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 71.323.446 |
| Stocuri | 33.986.865 |
| Creante | 37.333.947 |
| Casa si conturi la banci | 2.634 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 118.227 |
| DATORII | 68.999.289 |
| PROVIZIOANE | 385.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.976.734 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 145.712.627 |
| VENITURI TOTALE | 146.245.336 |
| CHELTUIELI TOTALE | 145.906.963 |
| Profitul brut | 338.373 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 312.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.645.593 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 73.660.980 |
| Stocuri | 34.714.335 |
| Creante | 34.262.850 |
| Casa si conturi la banci | 4.683.795 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.388 |
| DATORII | 63.211.625 |
| PROVIZIOANE | 537.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.664.336 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 142.513.179 |
| VENITURI TOTALE | 143.206.336 |
| CHELTUIELI TOTALE | 139.869.556 |
| Profitul brut | 3.336.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.891.249 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.217.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.437.288 |
| Stocuri | 26.935.385 |
| Creante | 31.485.205 |
| Casa si conturi la banci | 16.698 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.574 |
| DATORII | 51.467.574 |
| PROVIZIOANE | 500.549 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.773.087 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 118.238.163 |
| VENITURI TOTALE | 119.391.624 |
| CHELTUIELI TOTALE | 116.068.458 |
| Profitul brut | 3.323.166 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.820.343 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.187.697 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.581.931 |
| Stocuri | 16.524.080 |
| Creante | 24.909.754 |
| Casa si conturi la banci | 148.097 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.555 |
| DATORII | 38.533.742 |
| PROVIZIOANE | 303.697 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.952.744 |
| Capital subscris varsat | 27.447.200 |
| Cifra de afaceri neta | 94.837.966 |
| VENITURI TOTALE | 96.395.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.328.842 |
| Profitul brut | 2.066.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.066.792 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |