RUPECO SRL – CUI 13732687
Pe scurt
RUPECO SRL are CUI 13732687, număr de înregistrare J2001002088409 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4685 – Comerț cu ridicata al produselor chimice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 25.820.274 lei, un profit net de 1.921.990 lei și un număr mediu de 23 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RUPECO SRL |
| CUI | 13732687 |
| Nr. Reg. Com. | J2001002088409 |
| EUID | ROONRC.J40/2088/2001 |
| CAEN | 4685 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-02-27 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GARCIA FIRPO GABRIEL ULISES | - | Uruguay |
| VANNELLI ALESSANDRINI PEDRO DOMINGO | - | Uruguay |
| ROTZINGER MAGERL GUNTHER KARL | - | Uruguay |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 820 274 | 1 921 990 | 5 577 794 | 679 085 | 17 418 025 | 11 540 578 | 23 |
| 2024 | 26 574 151 | 453 300 | 5 398 488 | 654 461 | 15 313 714 | 9 618 587 | 23 |
| 2023 | 25 664 354 | 978 505 | 6 735 534 | 722 808 | 15 851 497 | 9 165 288 | 24 |
| 2022 | 25 349 766 | 554 022 | 5 236 412 | 321 959 | 13 686 971 | 8 186 783 | 24 |
| 2021 | 23 725 275 | 976 049 | 5 039 034 | 438 885 | 12 679 338 | 7 632 761 | 27 |
| 2020 | 20 020 213 | 188 395 | 5 802 262 | 457 907 | 12 456 770 | 6 656 712 | 25 |
| 2019 | 22 434 916 | -534 379 | 5 652 211 | 426 142 | 11 933 469 | 6 468 317 | 25 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises25 820 274 lei
-3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RUPECO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4685 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4685: Comerț cu ridicata al produselor chimice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 115 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CEVA SANTE ANIMALE ROMANIA SRL – locul 111, 93,48 mil. lei, Bucureşti
- FABRICA DE ȚIGARETE S.R.L. – locul 111, 67,43 mil. lei, Bucureşti
- BIODECK S.A. – locul 111, 61,23 mil. lei, Ilfov
- AGRO BADEN BANAT SRL – locul 111, 56,95 mil. lei, Timiş
- REIF INTER SRL – locul 111, 50,27 mil. lei, Maramureş
- SAMA CONSUL SRL – locul 111, 32,65 mil. lei, Bucureşti
- KLEEMANN LIFT RO SRL – locul 111, 28,72 mil. lei, Bucureşti
- AFER FERTILIZERS ROMÂNIA S.R.L. – locul 111, 27,36 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RUPECO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RUPECO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RUPECO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 654.461 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.313.714 |
| Stocuri | 10.911.351 |
| Creante | 3.563.149 |
| Casa si conturi la banci | 839.214 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.217 |
| DATORII | 5.398.488 |
| VENITURI IN AVANS | 455.147 |
| PROVIZIOANE | 563.170 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.618.587 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 26.574.151 |
| VENITURI TOTALE | 27.593.316 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.076.708 |
| Profitul brut | 516.608 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 453.300 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 722.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.851.497 |
| Stocuri | 10.156.646 |
| Creante | 3.693.143 |
| Casa si conturi la banci | 2.001.708 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.991 |
| DATORII | 6.735.534 |
| VENITURI IN AVANS | 244.837 |
| PROVIZIOANE | 486.637 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.165.288 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 25.664.354 |
| VENITURI TOTALE | 26.789.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.619.556 |
| Profitul brut | 1.169.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 978.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 321.959 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.686.971 |
| Stocuri | 9.211.140 |
| Creante | 3.975.576 |
| Casa si conturi la banci | 500.255 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.358 |
| DATORII | 5.236.412 |
| VENITURI IN AVANS | 231.632 |
| PROVIZIOANE | 410.461 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.186.783 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 25.349.766 |
| VENITURI TOTALE | 26.310.651 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.643.810 |
| Profitul brut | 666.841 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 554.022 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 438.885 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.679.338 |
| Stocuri | 8.842.922 |
| Creante | 3.286.315 |
| Casa si conturi la banci | 550.101 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.064 |
| DATORII | 5.039.034 |
| VENITURI IN AVANS | 187.748 |
| PROVIZIOANE | 311.744 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.632.761 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.725.275 |
| VENITURI TOTALE | 24.478.559 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.292.679 |
| Profitul brut | 1.185.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 976.049 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 457.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.456.770 |
| Stocuri | 7.405.534 |
| Creante | 3.099.190 |
| Casa si conturi la banci | 1.952.046 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.732 |
| DATORII | 5.802.262 |
| VENITURI IN AVANS | 229.328 |
| PROVIZIOANE | 268.107 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.656.712 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 20.020.213 |
| VENITURI TOTALE | 21.062.908 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.874.513 |
| Profitul brut | 188.395 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 188.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 426.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.933.469 |
| Stocuri | 8.397.955 |
| Creante | 3.227.661 |
| Casa si conturi la banci | 307.853 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.454 |
| DATORII | 5.652.211 |
| VENITURI IN AVANS | 50.907 |
| PROVIZIOANE | 230.630 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.468.317 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 22.434.916 |
| VENITURI TOTALE | 23.348.087 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.892.542 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 544.455 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 534.379 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 536.329 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.365.541 |
| Stocuri | 7.351.772 |
| Creante | 1.950.011 |
| Casa si conturi la banci | 1.063.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.029 |
| DATORII | 3.813.860 |
| VENITURI IN AVANS | 32.585 |
| PROVIZIOANE | 89.758 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.002.696 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.641.685 |
| VENITURI TOTALE | 18.166.030 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.957.036 |
| Profitul brut | 1.208.994 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.002.237 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 643.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.555.797 |
| Stocuri | 4.662.378 |
| Creante | 2.203.327 |
| Casa si conturi la banci | 1.690.092 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.593 |
| DATORII | 1.937.468 |
| VENITURI IN AVANS | 60.355 |
| PROVIZIOANE | 99.162 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.132.809 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.257.338 |
| VENITURI TOTALE | 17.955.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.338.522 |
| Profitul brut | 1.617.464 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.363.374 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 516.691 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.041.066 |
| Stocuri | 5.938.351 |
| Creante | 2.574.904 |
| Casa si conturi la banci | 1.527.811 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.477 |
| DATORII | 2.727.895 |
| VENITURI IN AVANS | 6.578 |
| PROVIZIOANE | 89.886 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.769.875 |
| Capital subscris varsat | 212.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.663.668 |
| VENITURI TOTALE | 18.380.418 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.295.736 |
| Profitul brut | 1.084.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 910.169 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |