ROMPRIM SA
| Denumire | ROMPRIM SA |
| CUI | 384998 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001693407 |
| EUID | ROONRC.J1991001693407 |
| CAEN | 2910 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-12 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ZAINEA MIHALACHE | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39 548 127 | 453 119 | 7 902 642 | 22 693 074 | 11 877 859 | 26 695 254 | 33 |
| 2024 | 38 917 429 | -4 850 714 | 16 477 652 | 24 925 056 | 21 071 110 | 29 495 514 | 42 |
| 2023 | 38 563 387 | 231 723 | 20 901 909 | 26 081 359 | 29 187 468 | 34 346 228 | 46 |
| 2022 | 41 861 078 | 7 582 055 | 8 124 250 | 24 418 510 | 17 550 902 | 33 804 525 | 39 |
| 2021 | 8 836 620 | -12 735 346 | 8 058 049 | 25 153 575 | 9 178 476 | 26 222 470 | 38 |
| 2020 | 15 697 646 | -6 825 859 | 6 782 483 | 38 609 040 | 7 878 388 | 39 704 945 | 73 |
| 2019 | 19 232 728 | -3 292 390 | 12 338 975 | 48 352 598 | 10 517 182 | 46 530 805 | 106 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises39 548 127 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMPRIM SA”
| Cod CAEN preponderent | 2910 Rev. 2 (echivalent: 2910 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier |
| Descriere Activitate | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 2910: Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMPRIM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMPRIM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMPRIM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.925.056 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.071.110 |
| Stocuri | 5.929.928 |
| Creante | 12.802.676 |
| Casa si conturi la banci | 2.338.506 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.221 |
| DATORII | 16.477.652 |
| VENITURI IN AVANS | 31.221 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.495.514 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 38.917.429 |
| VENITURI TOTALE | 40.916.229 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.766.943 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.850.714 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.850.714 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.081.359 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.187.468 |
| Stocuri | 9.156.224 |
| Creante | 15.372.802 |
| Casa si conturi la banci | 4.658.442 |
| DATORII | 20.901.909 |
| VENITURI IN AVANS | 20.690 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.346.228 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 38.563.387 |
| VENITURI TOTALE | 39.486.475 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.020.913 |
| Profitul brut | 465.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 231.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.418.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.550.902 |
| Stocuri | 8.165.747 |
| Creante | 7.946.518 |
| Casa si conturi la banci | 1.438.637 |
| DATORII | 8.124.250 |
| VENITURI IN AVANS | 40.637 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.804.525 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 41.861.078 |
| VENITURI TOTALE | 59.505.067 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.556.508 |
| Profitul brut | 9.948.559 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.582.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.153.575 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.178.476 |
| Stocuri | 2.762.727 |
| Creante | 6.193.220 |
| Casa si conturi la banci | 222.529 |
| DATORII | 8.058.049 |
| VENITURI IN AVANS | 51.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.222.470 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 8.836.620 |
| VENITURI TOTALE | 32.810.104 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.559.155 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.749.051 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.735.346 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.609.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.878.388 |
| Stocuri | 2.969.018 |
| Creante | 3.489.202 |
| Casa si conturi la banci | 1.420.168 |
| DATORII | 6.782.483 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.704.945 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 15.697.646 |
| VENITURI TOTALE | 24.307.028 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.132.887 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.825.859 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.825.859 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.352.598 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.517.182 |
| Stocuri | 3.839.642 |
| Creante | 1.216.246 |
| Casa si conturi la banci | 5.461.294 |
| DATORII | 12.338.975 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.530.805 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 19.232.728 |
| VENITURI TOTALE | 19.106.337 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.398.727 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.292.390 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.292.390 |
| Numar mediu de salariati | 106 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.503.412 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.442.403 |
| Stocuri | 4.188.706 |
| Creante | 1.085.854 |
| Casa si conturi la banci | 167.843 |
| DATORII | 5.122.621 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.823.194 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 15.153.012 |
| VENITURI TOTALE | 17.107.026 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.630.830 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.523.804 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.523.804 |
| Numar mediu de salariati | 111 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.888.440 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.555.256 |
| Stocuri | 3.080.169 |
| Creante | 1.022.241 |
| Casa si conturi la banci | 18.638 |
| DATORII | 1.096.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.346.998 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 14.840.190 |
| VENITURI TOTALE | 14.382.728 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.773.277 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.390.549 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.390.549 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.298.443 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.402.144 |
| Stocuri | 4.067.004 |
| Creante | 4.599.227 |
| Casa si conturi la banci | 12.754 |
| DATORII | 4.963.040 |
| CAPITALURI - TOTAL | 57.737.547 |
| Capital subscris varsat | 12.071.598 |
| Cifra de afaceri neta | 21.728.431 |
| VENITURI TOTALE | 22.608.167 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.983.408 |
| Profitul brut | 1.624.759 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.624.759 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |