ROMPETROL RAFINARE SA
| Denumire | ROMPETROL RAFINARE SA |
| CUI | 1860712 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000534130 |
| EUID | ROONRC.J1991000534130 |
| CAEN | 1920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-05 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IVANOVICI ALICE-ANDREEA | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 313 621 919 | 268 679 025 | 8 155 308 796 | 7 084 066 709 | 3 374 987 784 | 1 824 646 341 | 1 106 |
| 2024 | 15 014 243 836 | 0 | 8 016 732 189 | 6 869 752 483 | 3 123 971 490 | 1 483 865 797 | 1 112 |
| 2023 | 17 120 703 327 | 0 | 7 815 424 517 | 6 551 068 253 | 3 715 248 052 | 1 962 613 686 | 1 124 |
| 2022 | 23 026 777 606 | 666 277 159 | 6 901 426 523 | 7 411 965 134 | 2 916 036 661 | 2 919 993 039 | 1 074 |
| 2021 | 12 149 617 467 | 0 | 7 540 248 177 | 7 145 150 816 | 3 070 434 865 | 2 331 807 666 | 1 061 |
| 2020 | 8 275 110 517 | 0 | 5 765 413 105 | 5 340 808 632 | 2 048 845 056 | 1 335 607 145 | 1 097 |
| 2019 | 14 750 359 139 | 0 | 5 610 317 808 | 5 187 874 628 | 2 723 971 497 | 1 967 984 039 | 1 156 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 313 621 919 lei
15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMPETROL RAFINARE SA”
| Cod CAEN preponderent | 1920 Rev. 2 (echivalent: 1920 Rev. 1, 1920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului |
| Cod CAEN principal | 19 Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor de cocserie și a produselor obținute din prelucrarea țițeiului |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Constanţa , domeniul 1920: Fabricarea de articole de voiaj și marochinărie, a articolelor de harnașament
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMPETROL RAFINARE SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMPETROL RAFINARE SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMPETROL RAFINARE SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 6.869.752.483 |
| Active circulante | 3.123.971.490 |
| Stocuri | 1.358.468.050 |
| Creante | 1.364.055.336 |
| Disponibilitati | 401.448.104 |
| Cheltuieli in avans | 8.700.110 |
| Datorii | 8.016.732.189 |
| Provizioane | 501.826.097 |
| Capitaluri proprii | 1.483.865.797 |
| Capital social | 2.655.920.573 |
| Cifra de afaceri | 15.014.243.836 |
| Venituri totale | 15.479.644.875 |
| Cheltuieli totale | 15.993.365.379 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 513.720.504 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 470.813.809 |
| Nr. salariati | 1.112 |
| Active imobilizate | 6.551.068.253 |
| Active circulante | 3.715.248.052 |
| Stocuri | 1.416.479.034 |
| Creante | 1.685.247.305 |
| Disponibilitati | 613.521.713 |
| Cheltuieli in avans | 11.335.085 |
| Datorii | 7.815.424.517 |
| Provizioane | 499.613.187 |
| Capitaluri proprii | 1.962.613.686 |
| Capital social | 2.655.920.573 |
| Cifra de afaceri | 17.120.703.327 |
| Venituri totale | 17.906.754.311 |
| Cheltuieli totale | 18.444.304.065 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 537.549.754 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 550.355.167 |
| Nr. salariati | 1.124 |
| Active imobilizate | 7.411.965.134 |
| Active circulante | 2.916.036.661 |
| Stocuri | 1.231.147.099 |
| Creante | 1.661.646.072 |
| Disponibilitati | 23.243.490 |
| Cheltuieli in avans | 11.744.172 |
| Datorii | 6.901.426.523 |
| Provizioane | 518.326.405 |
| Capitaluri proprii | 2.919.993.039 |
| Capital social | 2.655.920.573 |
| Cifra de afaceri | 23.026.777.606 |
| Venituri totale | 24.833.394.926 |
| Cheltuieli totale | 23.631.296.919 |
| Profit brut | 1.202.098.007 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 666.277.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1.074 |
| Active imobilizate | 7.145.150.816 |
| Active circulante | 3.070.434.865 |
| Stocuri | 1.025.288.604 |
| Creante | 1.957.548.173 |
| Disponibilitati | 87.598.088 |
| Cheltuieli in avans | 13.047.532 |
| Datorii | 7.540.248.177 |
| Provizioane | 356.577.370 |
| Capitaluri proprii | 2.331.807.666 |
| Capital social | 2.655.920.573 |
| Cifra de afaceri | 12.149.617.467 |
| Venituri totale | 13.021.042.927 |
| Cheltuieli totale | 13.357.454.792 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 336.411.865 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 450.988.114 |
| Nr. salariati | 1.061 |
| Active imobilizate | 5.340.808.632 |
| Active circulante | 2.048.845.056 |
| Stocuri | 531.833.119 |
| Creante | 1.151.416.444 |
| Disponibilitati | 365.595.493 |
| Cheltuieli in avans | 8.401.463 |
| Datorii | 5.765.413.105 |
| Provizioane | 297.034.901 |
| Capitaluri proprii | 1.335.607.145 |
| Capital social | 4.410.920.573 |
| Cifra de afaceri | 8.275.110.517 |
| Venituri totale | 8.629.571.744 |
| Cheltuieli totale | 9.151.376.978 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 521.805.234 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 645.823.057 |
| Nr. salariati | 1.097 |
| Active imobilizate | 5.187.874.628 |
| Active circulante | 2.723.971.497 |
| Stocuri | 823.983.777 |
| Creante | 1.877.614.192 |
| Disponibilitati | 22.373.528 |
| Cheltuieli in avans | 8.516.160 |
| Datorii | 5.610.317.808 |
| Provizioane | 342.060.438 |
| Capitaluri proprii | 1.967.984.039 |
| Capital social | 4.410.920.573 |
| Cifra de afaceri | 14.750.359.139 |
| Venituri totale | 14.900.650.905 |
| Cheltuieli totale | 15.194.096.431 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 293.445.526 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 352.730.468 |
| Nr. salariati | 1.156 |
| Active imobilizate | 5.271.950.633 |
| Active circulante | 2.526.560.190 |
| Stocuri | 825.507.596 |
| Creante | 1.681.602.150 |
| Disponibilitati | 19.450.444 |
| Cheltuieli in avans | 6.563.538 |
| Datorii | 5.129.456.819 |
| Provizioane | 335.464.381 |
| Capitaluri proprii | 2.340.153.161 |
| Capital social | 4.410.920.573 |
| Cifra de afaceri | 14.115.915.691 |
| Venituri totale | 14.304.873.785 |
| Cheltuieli totale | 14.534.722.140 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 229.848.355 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 230.205.630 |
| Nr. salariati | 1.126 |
| Active imobilizate | 5.324.321.343 |
| Active circulante | 2.769.876.635 |
| Stocuri | 1.021.752.137 |
| Creante | 1.725.261.218 |
| Disponibilitati | 22.863.280 |
| Cheltuieli in avans | 1.510.090 |
| Datorii | 5.189.119.399 |
| Provizioane | 327.130.219 |
| Capitaluri proprii | 2.579.458.450 |
| Capital social | 4.410.920.573 |
| Patrimoniul regiei | 11.192.755.314 |
| Cifra de afaceri | 11.589.888.516 |
| Venituri totale | 11.171.551.788 |
| Cheltuieli totale | 418.336.728 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 418.336.728 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.061 |
| Active imobilizate | 4.667.511.622 |
| Active circulante | 2.146.327.162 |
| Stocuri | 829.942.744 |
| Creante | 1.270.492.869 |
| Disponibilitati | 45.891.549 |
| Cheltuieli in avans | 2.654.093 |
| Datorii | 5.187.280.476 |
| Provizioane | 302.311.412 |
| Capitaluri proprii | 1.326.900.989 |
| Capital social | 4.410.920.573 |
| Patrimoniul regiei | 8.774.321.849 |
| Cifra de afaceri | 9.012.935.084 |
| Venituri totale | 8.986.269.007 |
| Cheltuieli totale | 26.666.077 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 70.001.508 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.085 |