ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L. – CUI 29322667
Pe scurt
ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L. are CUI 29322667, număr de înregistrare J40/13372/2011 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6203 – Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 77.075 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L. |
| CUI | 29322667 |
| Nr. Reg. Com. | J40/13372/2011 |
| EUID | ROONRC.J40/13372/2011 |
| CAEN | 6203 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-11-09 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIMA RAMONA - DIANA | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -77 075 | 754 491 | 11 255 | 1 022 548 | 279 312 | 1 |
| 2024 | 0 | -300 334 | 684 682 | 11 255 | 1 029 814 | 356 387 | 1 |
| 2023 | 1 969 916 | 354 865 | 1 045 551 | 138 198 | 1 547 790 | 656 721 | 1 |
| 2022 | 84 464 | 39 754 | 402 939 | 35 151 | 669 644 | 301 856 | 0 |
| 2021 | 117 728 | 28 415 | 431 318 | 27 386 | 638 210 | 234 278 | 1 |
| 2020 | 490 620 | 104 077 | 486 721 | 154 878 | 537 306 | 205 463 | 1 |
| 2019 | 532 762 | 158 046 | 227 846 | 11 290 | 540 241 | 323 685 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 6203 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6203: Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 190 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HAPPENING TECHNOLOGY S.R.L. – locul 186, 39,99 mil. lei, Bucureşti
- HAULOTTE DIGITAL SUPPORT CENTER S.R.L. – locul 186, 7,48 mil. lei, Argeş
- COMPUTER POWER SRL – locul 186, 2,21 mil. lei, Bucureşti
- START CONSULTING MARKETING SRL – locul 186, 1,62 mil. lei, Bucureşti
- ICENTIFY S.R.L. – locul 186, 751.466 lei, Iaşi
- DBA CONSULTING S.R.L. – locul 186, 467.746 lei, Iaşi
- SOULCIAL JOURNEY S.R.L. – locul 186, 27.264 lei, Cluj
- DIGITALITY SMART CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. – locul 187, 39,79 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMKONECT PROJECTS CONVERGENCE S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 11.255 |
| Active circulante | 1.029.814 |
| Stocuri | 154.837 |
| Creante | 855.953 |
| Disponibilitati | 19.024 |
| Datorii | 684.682 |
| Capitaluri proprii | 356.387 |
| Capital social | 400 |
| Venituri totale | 118.130 |
| Cheltuieli totale | 417.460 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 299.330 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 300.334 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 138.198 |
| Active circulante | 1.547.790 |
| Stocuri | 155.338 |
| Creante | 693.697 |
| Disponibilitati | 698.755 |
| Cheltuieli in avans | 16.284 |
| Datorii | 1.045.551 |
| Capitaluri proprii | 656.721 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 1.969.916 |
| Venituri totale | 1.969.916 |
| Cheltuieli totale | 1.557.423 |
| Profit brut | 412.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 354.865 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 35.151 |
| Active circulante | 669.644 |
| Stocuri | 155.338 |
| Creante | 179.974 |
| Disponibilitati | 334.332 |
| Datorii | 402.939 |
| Capitaluri proprii | 301.856 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 84.464 |
| Venituri totale | 84.464 |
| Cheltuieli totale | 43.907 |
| Profit brut | 40.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 27.386 |
| Active circulante | 638.210 |
| Stocuri | 155.338 |
| Creante | 120.568 |
| Disponibilitati | 362.304 |
| Datorii | 431.318 |
| Capitaluri proprii | 234.278 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 117.728 |
| Venituri totale | 242.949 |
| Cheltuieli totale | 212.107 |
| Profit brut | 30.842 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.415 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 154.878 |
| Active circulante | 537.306 |
| Stocuri | 155.338 |
| Creante | 134.434 |
| Disponibilitati | 247.534 |
| Datorii | 486.721 |
| Capitaluri proprii | 205.463 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 490.620 |
| Venituri totale | 499.206 |
| Cheltuieli totale | 390.137 |
| Profit brut | 109.069 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 104.077 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 11.290 |
| Active circulante | 540.241 |
| Stocuri | 154.023 |
| Creante | 83.750 |
| Disponibilitati | 302.468 |
| Datorii | 227.846 |
| Capitaluri proprii | 323.685 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 532.762 |
| Venituri totale | 677.606 |
| Cheltuieli totale | 512.786 |
| Profit brut | 164.820 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 158.046 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 33.146 |
| Active circulante | 584.826 |
| Stocuri | 69.719 |
| Creante | 419.542 |
| Disponibilitati | 95.565 |
| Datorii | 487.809 |
| Capitaluri proprii | 130.163 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 267.390 |
| Venituri totale | 267.570 |
| Cheltuieli totale | 267.743 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 173 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.666 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 53.143 |
| Active circulante | 358.533 |
| Stocuri | 92.425 |
| Creante | 203.818 |
| Disponibilitati | 62.290 |
| Datorii | 278.846 |
| Capitaluri proprii | 132.830 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 257.402 |
| Venituri totale | 257.683 |
| Cheltuieli totale | 212.034 |
| Profit brut | 45.649 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.075 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.700 |
| Active circulante | 297.347 |
| Stocuri | 77.486 |
| Creante | 189.454 |
| Disponibilitati | 30.407 |
| Datorii | 214.391 |
| Capitaluri proprii | 89.656 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 880.407 |
| Venituri totale | 880.537 |
| Cheltuieli totale | 1.480.814 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 600.277 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 600.277 |
| Nr. salariati | 5 |