ROMCAB SA – CUI 7947193
Pe scurt
ROMCAB SA are CUI 7947193, număr de înregistrare J1995000764263 și sediul în Sat Acăţari, Comuna Acăţari, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 2732 – Laminare la rece. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 526.278.522 lei, un profit net de 0 lei și un număr mediu de 204 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMCAB SA |
| CUI | 7947193 |
| Nr. Reg. Com. | J1995000764263 |
| EUID | ROONRC.J1995000764263 |
| CAEN | 2732 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1995-11-29 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RTZ & PARTNERS SPRL | - | România |
| PROSSZER ZOLTAN | - | România |
| SIMIONESCU MIRCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 526 278 522 | 0 | 869 249 895 | 417 619 704 | 309 996 721 | -497 305 902 | 204 |
| 2024 | 509 383 530 | 0 | 758 219 343 | 436 936 707 | 310 721 202 | -367 051 481 | 132 |
| 2023 | 477 098 239 | 21 882 584 | 737 199 299 | 458 554 401 | 385 543 473 | -252 013 162 | 309 |
| 2022 | 1 880 965 090 | 71 464 586 | 930 619 972 | 496 011 469 | 505 566 987 | -291 539 619 | 745 |
| 2021 | 1 855 674 764 | 59 923 684 | 1 025 434 750 | 360 846 479 | 447 381 019 | -576 365 030 | 664 |
| 2020 | 878 257 547 | 0 | 1 042 579 940 | 196 070 767 | 200 377 619 | -746 103 407 | 476 |
| 2019 | 462 765 045 | 0 | 1 004 495 857 | 162 240 532 | 151 069 737 | -706 913 426 | 301 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises526 278 522 lei
3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMCAB SA”
| Cod CAEN preponderent | 2732 Rev. 2 (echivalent: 2732 Rev. 1, 2732 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Mureş , domeniul 2732: Laminare la rece
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (27), poziții apropiate de locul 4 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEKO ROMANIA S.A. – locul 1, 4,09 mld. lei, Dâmboviţa
- PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA – locul 1, 1,73 mld. lei, Olt
- EATON ELECTRO PRODUCTIE SRL – locul 1, 1,66 mld. lei, Maramureş
- ICME ECAB SA – locul 1, 1,45 mld. lei, Bucureşti
- CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA – locul 1, 1,32 mld. lei, Dolj
- GRUPO ANTOLIN SIBIU SRL – locul 1, 756,37 mil. lei, Bucureşti
- HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL – locul 1, 678,49 mil. lei, Timiş
- PRIME BATTERIES TECHNOLOGY S.R.L. – locul 1, 668,02 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMCAB SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMCAB SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMCAB SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 436.936.707 |
| Active circulante | 310.721.202 |
| Stocuri | 20.279.901 |
| Creante | 290.216.217 |
| Disponibilitati | 225.084 |
| Cheltuieli in avans | 2.672.814 |
| Datorii | 758.219.343 |
| Venituri in avans | 340.170.344 |
| Provizioane | 18.992.517 |
| Capitaluri proprii | -367.051.481 |
| Capital social | 120.967.568 |
| Cifra de afaceri | 509.383.530 |
| Venituri totale | 358.238.973 |
| Cheltuieli totale | 479.234.717 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 120.995.744 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 122.764.810 |
| Nr. salariati | 132 |
| Active imobilizate | 458.554.401 |
| Active circulante | 385.543.473 |
| Stocuri | 112.784.007 |
| Creante | 272.669.983 |
| Disponibilitati | 89.483 |
| Cheltuieli in avans | 2.992.463 |
| Datorii | 737.199.299 |
| Venituri in avans | 343.705.076 |
| Provizioane | 18.199.124 |
| Capitaluri proprii | -252.013.162 |
| Capital social | 120.967.568 |
| Cifra de afaceri | 477.098.239 |
| Venituri totale | 674.069.157 |
| Cheltuieli totale | 658.157.238 |
| Profit brut | 15.911.919 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.882.584 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 309 |
| Active imobilizate | 496.011.469 |
| Active circulante | 505.566.987 |
| Stocuri | 252.160.126 |
| Creante | 251.473.589 |
| Disponibilitati | 1.933.272 |
| Cheltuieli in avans | 2.527.804 |
| Datorii | 930.619.972 |
| Venituri in avans | 346.739.927 |
| Provizioane | 18.285.980 |
| Capitaluri proprii | -291.539.619 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Cifra de afaceri | 1.880.965.090 |
| Venituri totale | 2.074.161.670 |
| Cheltuieli totale | 2.005.874.779 |
| Profit brut | 68.286.891 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 71.464.586 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 745 |
| Active imobilizate | 360.846.479 |
| Active circulante | 447.381.019 |
| Stocuri | 240.782.164 |
| Creante | 145.223.165 |
| Disponibilitati | 61.375.690 |
| Cheltuieli in avans | 1.466.424 |
| Datorii | 1.025.434.750 |
| Venituri in avans | 348.048.560 |
| Provizioane | 12.575.642 |
| Capitaluri proprii | -576.365.030 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Cifra de afaceri | 1.855.674.764 |
| Venituri totale | 2.327.983.375 |
| Cheltuieli totale | 2.268.717.814 |
| Profit brut | 59.265.561 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.923.684 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 664 |
| Active imobilizate | 196.070.767 |
| Active circulante | 200.377.619 |
| Stocuri | 49.486.864 |
| Creante | 145.324.732 |
| Disponibilitati | 5.566.023 |
| Cheltuieli in avans | 811.139 |
| Datorii | 1.042.579.940 |
| Venituri in avans | 100.025.142 |
| Provizioane | 757.850 |
| Capitaluri proprii | -746.103.407 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Cifra de afaceri | 878.257.547 |
| Venituri totale | 910.396.241 |
| Cheltuieli totale | 981.486.982 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 71.090.741 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 70.864.354 |
| Nr. salariati | 476 |
| Active imobilizate | 162.240.532 |
| Active circulante | 151.069.737 |
| Stocuri | 28.512.749 |
| Creante | 122.212.930 |
| Disponibilitati | 344.058 |
| Cheltuieli in avans | 1.331.207 |
| Datorii | 1.004.495.857 |
| Venituri in avans | 17.059.045 |
| Capitaluri proprii | -706.913.426 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Cifra de afaceri | 462.765.045 |
| Venituri totale | 468.352.793 |
| Cheltuieli totale | 609.153.664 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 140.800.871 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 140.519.864 |
| Nr. salariati | 301 |
| Active imobilizate | 170.215.254 |
| Active circulante | 195.385.652 |
| Stocuri | 104.890.637 |
| Creante | 90.161.078 |
| Disponibilitati | 333.937 |
| Cheltuieli in avans | 21.619.036 |
| Datorii | 928.199.665 |
| Venituri in avans | 16.271.756 |
| Capitaluri proprii | -557.251.479 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Cifra de afaceri | 284.928.755 |
| Venituri totale | 46.623.905 |
| Cheltuieli totale | 361.961.193 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 315.337.288 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 315.337.288 |
| Nr. salariati | 295 |
| Active imobilizate | 189.599.438 |
| Active circulante | 464.708.392 |
| Stocuri | 381.227.781 |
| Creante | 82.844.521 |
| Disponibilitati | 636.090 |
| Cheltuieli in avans | 23.016.087 |
| Datorii | 901.446.321 |
| Venituri in avans | 17.791.786 |
| Capitaluri proprii | -241.914.190 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Patrimoniul regiei | 175.377.176 |
| Cifra de afaceri | -129.469.375 |
| Venituri totale | 94.533.244 |
| Cheltuieli totale | 0 |
| Profit brut | 224.002.619 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 224.002.619 |
| Pierdere neta | 394 |
| Active imobilizate | 237.399.184 |
| Active circulante | 682.591.489 |
| Stocuri | 500.931.379 |
| Creante | 181.058.388 |
| Disponibilitati | 601.722 |
| Cheltuieli in avans | 29.135.979 |
| Datorii | 945.997.890 |
| Venituri in avans | 20.839.099 |
| Capitaluri proprii | -17.710.337 |
| Capital social | 42.967.568 |
| Patrimoniul regiei | 965.263.750 |
| Cifra de afaceri | 1.043.320.969 |
| Venituri totale | 1.221.757.681 |
| Cheltuieli totale | 0 |
| Profit brut | 178.436.712 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 179.413.881 |
| Pierdere neta | 560 |